Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Rīgas Dinamo "bullīšos" pārspēj Avtomobilist vienību

Tehniskais Latvijas hokeja uzbrucējs Lauris Dārziņš svētdien savā atgriešanās mačā ātri guva vārtus, bet Rīgas Dinamo komanda Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē savā laukumā pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0) uzvarēja Jekaterinburgas Avtomobilist hokejistus.

Mājiniekiem pamatlaikā vārtus guva Dārziņš un Brendons Makmilens, kamēr pretiniekiem divas reizes izcēlās par līgas spēcīgākā metiena autoru uzskatītais Deniss Kuļašs, kurš izlīdzinājumu panāca 48 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Tikmēr "bullīšos" rīdzinieki izmantoja trīs no trim iespējām, izceļoties Gintam Meijam, Dārziņam un Denijam Kristo.

Dārziņš tika atzīts par labāko mājinieku rindās.

Jāpiebilst, ka šajā mačā tiesneši otrajā periodā divas reizes neieskaitīja viesu vārtu guvumus, jo tie tika iemesti pārkāpjot noteikumus.

Jau vēstīts, ka Latvijas klubs ceturtdien parakstīja līgumu ar uzbrucēju Dārziņu, kurš maijā izlases rindās guva smagu ceļgala traumu, kopš tā laika nespēlējot.

Taču svētdien talantīgais hokejists atgriezās rīdzinieku rindās un jau savā otrajā maiņā guva vārtus, spēles ceturtajā minūtē rīdziniekus izvirzot vadībā. Dārziņš saņēma piespēli no Nerija Ališauska, ripu iegūstot uz pretinieku zonas zilās līnijas, tempā tiekot līdz Jakuba Kovārža sargātajiem vārtiem, prasmīgi apspēlējot čehu ripu ķērāju.

Pēc zaudētajiem vārtiem Avtomobilist galvenais treneris Vladimirs Krikunovs tiesnešiem pieprasīja epizodes video atkārtojuma caurlūkošanu, cerot, ka Dārziņš bija aizmugurē, tomēr vārti tika gūti pēc noteikumiem.

Rīdziniekiem pirmajā periodā piederēja pārsvars, jo pēc tam rezultātu dubultot varēja arī Gunārs Skvorcovs un gados jaunais Emīls Ģēģeris, taču iemest otro ripu neizdevās. Tā vietā 18.minūtē ātrā pretuzbrukumā Deniss Kuļašs atjaunoja līdzsvaru, izmantojot to, ka rīdzinieku vārtsargs Jānis Kalniņš īsti neredzēja metiena brīdi.

Otrajā trešdaļā spēle ritēja abpusējos uzbrukumos, rīdziniekiem neizmantojot vienu vairākumu, pēc tam, kad Kuļašs centās izprovocēt Ģēģeri, tam vairākas reizes iesitot ar nūju. Tiesa, drīz vien pēc tam Dinamo izvirzījās vadībā, kad 28.minūtē pēc Indraša metiena Kovārža atsisto ripu ar slidu uz vārtu priekšu atspēlēja Denijs Kristo, metiena pozīcijā nonākot Makmilenam, kurš iespēju garām nelaida.

Interesanti, ka pēc tam divas reizes ripa pabija arī Rīgas Dinamo vārtos, taču tiesneši pēc video atkārtojumu pētīšanas vārtus neieskaitīja. Vispirms tika konstatēts, ka ripa Kalniņa sargāto vārtu līniju šķērsojusi jau pēc svilpes, bet pēc tam Anatolija Goliševa it kā pēc noteikumiem gūtie vārti, netika ieskaitīti, jo Dinamo vārtsarga laukumā atradās Aleksandrs Torčeņuks, kurš traucēja Kalniņam.

Rīdzinieki arī otrajā trešdaļā uzbruka vairāk, izdarot 12 metienus, kamēr Kalniņš tika traucēts piecas reizes.

Savukārt trešajā periodā rīdzinieki reizi nespēja izmantot vairākumu, taču bija tuvu uzvarai pamatlaikā, tomēr pēdējā minūtē, kad Avtomobilist jau nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, Kuļašs ar ļoti spēcīgu metienu panāca izlīdzinājumu 2:2. Tobrīd atlika spēlēt vien 48 sekundes.

Papildlaika sākumā labāki bija viesi, bet pēc tam lieliskas izdevības radās arī rīdziniekiem, tomēr rezultāts nemainījās.

Tikmēr pēcspēles metienos rīdziniekiem precīzi bija pirmie trīs vīri - izceļoties Meijam, Dārziņam un Kristo, kamēr Kalniņš, kurš šajā mačā atvairīja 17 no 19 metieniem, "apstādināja" Jevgēņiju Česaļinu, Pjēru Parento un Iļju Krikunovu.

Rīgas Dinamo komanda tikusi pie punktiem astoņās no pēdējām desmit spēlēm. Šajā laikā vienīgie zaudējumi pamatlaikā ciesti pret iepriekšējās sezonas Gagarina kausa finālistēm Sanktpēterburgas SKA un Magņitogorskas Metallurg.

Nākamajā mačā Rīgas Dinamo otrdien uzņems Čeļabinskas Traktor. Pēc tam rīdzinieki dosies izbraukumā, kur spēkosies ar šīm pašām četrām komandām, kurām pašreizējā mājas sērijā.

Rīgas komanda ar 22 punktiem 32 spēlēs ieņem pēdējo vietu starp 13 Rietumu konferences komandām, no priekšpēdējā vietā esošās Bratislavas Slovan atpalikdama deviņus punktus.

Bertāns: Vēlos spēlēt, un Dubaijā to varēs darīt

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns, kurš pagājušajā nedēļā pievienojās Adrijas līgas jaunpienācējai Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) klubam "Dubai", komandu papildinājis, lai atkal varētu izb...