Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Rīgas Dinamo negūst vārtus, zaudē ceturtajā spēlē pēc kārtas

Latvijas klubs Rīgas Dinamo, aizvadot piekto izbraukuma spēli pēc kārtas, šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē ar 0:3 (0:0; 0:2; 0:1) piekāpās Novosibirskas Sibirj hokejistiem. Tā rīdziniekiem bija ceturtā neveiksme pēc kārtas, bet pretiniekiem - ceturtais panākums tikpat spēlēs.

Vārtus mājiniekiem guva Dmitrijs Moņa, Jūnass Enlunds un Oļegs Gubins, bet somu vārtsargs Miko Koskinens tika galā ar visiem 25 rīdzinieku raidījumiem. Viņam tā bija jau otrā sausā spēle KHL čempionātā pēc kārtas. Jakubs Sedlāčeks Dinamo vārtos daudzās epizodēs darbojās nedroši, atvairot kopumā 20 no 23 metieniem.

Jau ar pirmajiem uzbrukumiem Rīgas Dinamo hokejisti devās iekarot Sibirj vārtus, taču - par spīti pārņemtajai kontrolei pār šo cīņu - rīdzinieki ar bīstamām iespējām iekarot pretinieku vārtus neizcēlās. Vienā no epizodēm teicams metiens izdevās Gintam Meijam, taču viņa raidījumu atvairīja Sibirj vārtsargs Miko Koskinens, kurš pēc tam atvairīja arī Oskara Cibuļska metienu. Zīmīgi, ka pirmo desmit minūšu laikā Novosibirskas klubs vispār neveica metienus pa Latvijas vienības vārtiem. Nedaudz vēlāk Cibuļskis saņēma 2+2 minūšu noraidījumu, jo viņš, metot ripu ārā no zonas, ar nūju trāpīja pretinieku hokejistam pa seju.

Rīgas Dinamo mazākumā spēlēja ļoti sekmīgi, neļaujot sāncenšiem izveidot bīstamas epizodes pie saviem vārtiem, taču pēc tam, kad abas komandas atkal spēlēja vienādos sastāvos, spēle izlīdzinājās. Pašā pirmās trešdaļas izskaņā lieliskā situācijā nonāca Sibirj hokejists Oļegs Gubins, kurš gan nespēja pārspēt Jakubu Sedlāčeku.

Otro trešdaļu jau aktīvāk sāka mājinieku hokejisti, turklāt Rīgas Dinamo hokejistus vienā no epizodēm glāba vārtu stabs. Aktīvu spēli rīdzinieku sastāvā demonstrēja Roberts Bukarts, kurš pēc pāris nesekmīgu metienu izdarīšanas uz noteikumu pārkāpumu pamanījās izprovocēt pretinieku. Tiesa, vairākums viesiem nebija sekmīgs, turklāt pēc nonākšanas pilnā sastāvā Sibirj atklāja cīņas rezultātu, kad pēc rīdzinieku kļūdas uz zilās līnijas vārtus devās iekarot Sergejs Moņa, kura metienu 34.minūtē Sedlāčeks atvairīt nespēja. Tiesa, video atkārtojumā bija nojaušams, ka ripa pilnībā nešķērsoja vārtu līniju, taču galvenais tiesnesis vārtus tomēr nolēma ieskaitīt.

Nedaudz vairāk kā divas minūtes vēlāk rīdzinieki zaudēja vēl vienus vārtus, kad izcēlās Jonass Enlunds, kura metienu pēc rikošeta Sedlāčeks atvairīt nespēja. Arī turpmākajās epizodēs Sedlāčeks nospēlēja nepārliecinoši, bet otrā perioda izskaņā Laurim Dārziņam no tuvas distances neizdevās pārspēt Koskinenu, kurš ripu tvēra ķērājcimdā.

Jau pašā noslēdzošās trešdaļas sākumā Rīgas Dinamo tika pie iespējas spēlēs vairākumā, kad noteikumi tiek pārkāpti pret Deividu Sarkani. Tiesa, rīdzinieki vairākumā tikpat kā neuzspēlēja, jo jau piecas sekundes vēlāk Andris Džeriņš pēc iemetiena pārkāpa noteikumus. Neilgi pēc tam desmit minūšu disciplinārsodu nopelnīja Marcels Hosa, ar pārmetumiem vēršoties pie tiesneša, kurš nefiksēja pret slovāku izdarītu pārkāpumu. 49.minūtē Latvijas vienība tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, taču pārvērst to vārtu guvumā neizdevās, lai gan bija vairāki raidījumi pa sāncenšu cietoksni.

Nedaudz vairāk kā piecas minūtes līdz pamatlaika izskaņai divu minūšu noraidījumu saņēma Meija, vēl vairāk samazinot Latvijas vienības cerības uz atspēlēšanos šajā cīņā. Mājiniekiem viena hokejista pārsvaru realizēt neizdevās, taču trešo ripu Rīgas Dinamo vārtos viņi raidīja, abām vienībām cīnoties vienādos sastāvos, kad Gubina mestā ripa vispirms trāpīja pa Dārziņa slidu un tad atrada ceļu vārtos. Nepilnas divas minūtes pirms cīņas izskaņas rīdzinieki atkal varēja spēlēt vairākumā, taču tas palika neizmantots, ciešot kārtējo neveiksmi.

Ar 26 punktiem 26 spēlēs Dinamo saglabā 13.vietu Rietumu konferencē, apsteidzot vienīgi debitantus Soči. No labāko astoņnieka Rīgas klubs aizvien atpaliek 9 punktus, turklāt aizvadījuši vairāk maču nekā tuvākie konkurenti.

Rīgas Dinamo pēdējo izbraukuma maču šajā sērijā aizvadīs svētdien Novokuzņeckā, bet pēc tam līdz 1.decembrim paredzētas astoņas mājas spēles pēc kārtas.

Spēlei rīdzinieku treneri pieteica divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus. Sastāvā tika iekļauts jaunais uzbrucējs Deivids Sarkanis, līdz ar to treneri spēlei pieteica arī septīto aizsargu Aleksandru Jerofejevu, bet vārtus sargāja čehs Jakubs Sedlāčeks.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 7.novembris. Novosibirska, ledus sporta pils Sibirj.

Novosibirskas Sibirj - Rīgas Dinamo 3:0 (0:0; 2:0; 1:0)

Vārti: 33:13 Moņa (Bobrovs) 1:0; 35:31 Enlunds (Mamaševs, Vorošilo) 2:0; 57:31 Gubins (Ožiganovs) 3:0;

Vārtsargi: Miko Koskinens - Jakubs Sedlāčeks

Metieni: 23-25

Soda minūtes: 8-18