Smidzinošs lietus
Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Rīgas Dinamo ar zaudējumu sāk Latvijas dzelzceļa kausa izcīņu

Rīgas Dinamo hokejisti Latvijas dzelzceļa kausa izcīņas turnīra A apakšgrupas pirmajā spēlē spēlē ar 2:3 piekāpās citam KHL klubam Ņižņekamskas Ņeftehimik. Nākamā spēle turnīra saimniekiem paredzēta piektdien pret Somijas virslīgas klubu Lapēnrantas SaiPa.

Rautakallio nav zaudējis optimismu pēc Dinamo zaudējuma

Pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, un arī iespēju to izdarīt abām komandām bija diezgan maz – tajā skaitā sāncenšiem pa reizei spēlējot skaitliskajā vairākumā. Dinamo hokejistiem divas labākās bija perioda vidū, kad dažu sekunžu laikā Ņeftehimik vārtsargs soms Tarki atvairīja diezgan bīstamus Meijas un Džeriņa metienus. Apmēram tikpat daudz reižu nopietni spēlē iesaistīties vajadzēja Krisam Holtam.

Otrās trešdaļas lielākajā daļā iniciatīva piederēja dinamiešiem. Jau sākuma pa stabu trāpīja Luseniuss, vēlāk Meijas izgājienu viens pret vienu pēdējā brīdī iztraucēja viesu komandas aizsargs, pāris reižu no diezgan tuvas distances Tarki nespēja piemānīt Ņiživijs.

Toties Ņeftehimik hokejisti savas nedaudzās iespējas trešdaļas beigās izmantoja. Vispirms pēc Jevgeņija Koroļova šķīliena ripa caur burzmu iespurdza vārtos. Bet jau 20 sekundes vēlāk Jānis Sprukts divcīņā vārtu priekšā zaudēja Oļegam Kvašam – 0:2.

Rīdzinieku centieni uzbrukumā vainagojās panākumiem trešās trešdaļas sākumā, kad skaitliskajā vairākumā precīzi meta Guntis Galviņš, kurš vēlāk tika atzīts par labāko spēlētāju mājinieku rindās.

Dinamo turpināja vētraini uzbrukt un nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām atkal vairākumā arī panāca izlīdzinājumu – vārtsarga atvairīto ripu vārtos raidīja Miķelis Rēdlihs.

Diemžēl jau divas minūtes vēlāk trešo reizi spēlē nācās kapitulēt Holtam. Ar tālmetienu viņu pārspēja Jevgeņijs Lapenkovs, un vēlreiz atspēlēties rīdziniekiem vairs neizdevās.

Turnīra pirmajā spēlē Kārļa Skrastiņa pārstāvētais klubs Jaroslavļas Lokomotiv svinēja minimālu uzvaru 1:0 pār Mitišču Atlant. Skrastiņa nopelnīja divminūšu sodu.

Ceturtdien plkst.15.30 B apakšgrupas spēlē tiksies Atlant un Minskas Dinamo, bet plkst.19.30 A grupas spēle Ņeftehimik – Lapēnrantas SaiPa.

LDz kausa izcīņa

Dinamo – Ņeftehimik 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Vārti
: 37:24 Koroļovs (Bortņikovs) – 0:1, 37:44 Kvaša (Pestuško, Cibaks) – 0:2, 43:45 Galviņš (Ņiživijs, vair.) – 1:2, 55:02 M.Rēdlihs (Reķis, Galviņš, vair.) – 2:2, 57:07 Lapenkovs (Demagins, Nurislamovs) – 2:3
Dinamo: Holts, Reķis – Galviņš, Ņiživijs – Vargs – M.Rēdlihs, Kr.Rēdlihs – J.Rēdlihs, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Laviņš – Cibuļskis, Melins – Džeriņš – Meija, Andersons, Štāls – Luseniuss – Cipulis, Podziņš.