Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Rīgas Dinamo beidz septītajā vietā, Gagarina kausa pirmajā kārtā pretī Znaroks&Co

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas pamatturnīra pēdējā spēlē svētdien Arēnā Rīga ar 6:2 uzvarēja Čeļabinskas Traktor komandu. KHL Rietumu zonas noslēguma tabulā rīdzinieki ierindojās septītajā vietā un Gagarina kausa izcīņas pirmajā kārtā tiksies ar otrās vietas īpašniekiem Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajiem Maskavas Dinamo hokejistiem. Pirmās divas spēles paredzētas 23.un 24.februārī Maskavā, trešais un ceturtais mačs 26.un 27.februārī Arēnā Rīga.

Šuplers spēlēs pret Maskavas Dinamo plāno soli pa solim virzīties pretī pozitīvam iznākumam

Biļetes uz Rīgas Dinamo spēlēm Gagarina kausa izcīņā būs nopērkamas no pirmdienas

Spēles sākumā mazliet aktīvāk uzbrukumā darbojās Čeļabinskas hokejisti. Vairākas reizes komandu glāba rīdzinieku vārtsargs, bet pēc aizsarga Denisa Ježova tāla metiena 11.minūtē bezspēcīgs bija arī viņš – 0:1. Īsu brīdi vēlāk laukuma saimnieki nopelnīja skaitlisko vairākumu un to ātri realizēja. Cibuļska iesākto turpināja Surovijs un pabeidza Aleksandrs Ņiživijs – 1:1.

Pirmās trešdaļas izskaņā Dinamo pusminūtes laikā guva vēl divus vārtus. Vispirms pirmā maiņa vēlreiz izmantoja vairākumu – Cibuļska tālmetienu vārtu priekšā pielaboja Hartigans, bet tad Jānis Sprukts par paviršību sodīja Traktor vārtsargu Skotu – 3:1.

Otrā trešdaļa aizritēja ar ievērojamu rīdzinieku pārsvaru, taču palielināt pārsvaru ilgu laiku nekādi neizdevās – vai nu metieni nebija precīzi, vai atzīstami vārtos darbojās Skots. Perioda izskaņā, spēlējot skaitliskā mazākumā, Mārtiņa Karsuma izrāvienu ar neatļautu paņēmienu apturēja viesu aizsargs, un cietušais aukstasinīgi realizēja soda metienu – 4:1.

Trešās trešdaļas sākumā, kad uz noraidīto spēlētāju soliņa bija divi dinamieši, Dmitrijs Afanasenkovs vienus vārtus atspēlēja. Taču piecarpus minūtes līdz pamatlaika beigām pēc skaistas izspēles Tomašs Surovijs trešo reizi spēlē realizēja vairākumu un atjaunoja triju vārtu pārsvaru, bet jau pusminūti vēlāk Ģirts Ankipāns izmantoja tālu Ozoliņa piespēli un panāca 6:2.

Rīgas un Maskavas Dinamo hokejisti šosezon tikušies piecas reizes. Četrās spēlēs uzvarēja rīdzinieki (2:1, 2:1, 4:2, 3:1), vienreiz – maskavieši (3:1).  Pagājušajā sezonā Gagarina kausa izcīņas otrajā kārtā Rīgas Dinamo piekāpās Znaroka un Vītoliņa trenētajai HK MVD vienībai.

Pārējie Gagarina kausa izcīņas pirmās kārtas pāri: Jaroslavļas Lokomotiv – Minskas Dinamo, Sanktpēterburgas SKA – Maskavas Spartak, Mitisču Atlant – Čerepovecas Severstaļ, Omskas Avangard – Ņižņekamskas Ņeftehimik, Kazaņas Ak Bars – Astanas Baris, Ufas Salavat Julajev – Novosibirskas Sibirj, Magņitogorskas Metallurg – Hantimansijskas Jugra.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Čeļabinskas Traktor 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)

Vārti: 10:52 Ježovs (Piskunovs, Sajustovs) – 0:1, 12:09 Ņiživijs (Surovijs, Cibuļskis, vair.) – 1:1, 17:35 Hartigans (Ņiživijs, Cibuļskis, vair.) – 2:1, 18:11 Sprukts (Karsums, Ankipāns) – 3:1, 37:43 Karsums (soda met.) – 4:1, 40:44 Afanasenkovs (Gļinkins, Kuzņecovs, vair.) – 4:2, 54:20 Surovijs (Troters, Ozoliņš, vair.) – 5:2, 54:53 Ankipāns (Karsums, Ozoliņš) – 6:2

Metieni: 23 - 40
Soda min.: 10 - 34
Iemetieni: 32 - 34

Dinamo: Telkvists, Ozoliņš – Cibuļskis, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, J.Rēdlihs – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Kr.Rēdlihs – Andersons, Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs, Galviņš, Podziņš – Petrovickis – Štāls