Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rīgas Dinamo hokejisti zaudē regulārās sezonas pēdējā izbraukuma spēlē

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas šīs sezonas pamatturnīra pēdējā izbraukuma spēlē ar 4:5 pēcspēles metienu sērijā zaudēja Maskavas CSKA komandai, kas pārtrauca dinamiešu triju uzvaru sēriju. Rietumu zonas turnīra tabulā Dinamo ir sestajā vietā. Atlikušās piecas regulārā čempionāta spēles rīdzinieki aizvadīs savā laukumā, pirmo no tām – trešdien pret Minskas Dinamo.

Šuplers apmierināts ar pēdējā izbraukuma sērijā nopelnītajiem septiņiem punktiem

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (4:2 pret Čehovas Vitjaz) rīdzinieku sastāvā bija notikusi viena izmaiņa – otrajā uzbrucēju trijniekā Jānis Spruktu nomainījis Andris Džeriņš.

Pirms spēles ar klusuma brīdi tika pieminēti dažas stundas iepriekš Domodedovas lidostā notikušā sprādziena upuri.

Jau pašā cīņas sākumā rīdzinieki pusminūtes laikā nopelnīja divus noraidījumus. Vienreiz ripa trāpīja Holta sargātajiem vārtiem, tomēr mazākumā izdevās izturēt. Iniciatīvu gan neļāva pārņemt ārkārtīgi lielais kļūdu skaits piespēlēs, un ripa daudz biežāk uzturējās Dinamo aizsardzības zonā.

Otrā perioda sākumā skaitlisko vairākumu nopelnīja viesi, un diezgan ātri to realizēja – rīdziniekus vadībā izvirzīja Krišjānis Rēdlihs. Pagāja tikai divas minūtes, un kuriozā stilā Dinamo panāca 2:0. Jura Štāla metienu gandrīz no laukuma centra CSKA vārtsargs Valikets neveiksmīgi mēģināja ķert, un ripa ielēca viņa vārtos.

Pagāja pavisam īss brīdis, un laukuma saimniekiem izdevās vienus vārtus atgūt. Rīdzinieku aizsargi ļāva Aleksandram Suglobovam izdarīt trīs metienus pēc kārtas, un beigās arī Holts bija bezspēcīgs. Arī turpinājumā vairāk un bīstamāk uzbruka maskavieši, tomēr ne bez veiksmes palīdzības minimālu pārsvaru līdz otrajam pārtraukumam ne tikai izdevās nosargāt, bet pēdējā minūtē arī palielināt – precīzs metiens izdevās Sandim Ozoliņam.

Trešās trešdaļas sākums dinamiešiem sanāca pavisam neveiksmīgs. Jau 34.sekundē, spēlējot piecatā pret trijiem rīdziniekiem, CSKA izspēlēja ātru kombināciju, ko pabeidza Deniss Paršins, bet jau pusminūti vēlāk no patālas distances ripu Holta vārtos iešķīla Jans Mareks – 3:3.

Pagāja tikai divas minūtes, un vadībā atkal bija Dinamo. Pēc savlaicīgas M.Rēdliha piespēles Broks Troters izturēja elegantu pauzi un apspēlēja mājinieku vārtsargu Gaidučenko. Bet vēl pēc trīsarpus minūtēm savu un pretinieku spēlētāju nosegto Holtu pārspēja Vjačeslavs Kozlovs – 4:4.

Perioda vidū viesiem bija iespēja minūti spēlēt piecatā pret trijiem CSKA spēlētājiem, taču lielais skaitliskais pārsvars palika neizmantots. Arī papildlaikā rīdzinieki spēlēja divas minūtes vairākumā un arī šoreiz neveiksmīgi.

Trešo reizi šosezon uzvarētāji abu komandu duelī tika noteikti “bullīšu” sērijā. Šoreiz veiksmīgāki bija mājinieki (3:2).

Šī bija abu komandu ceturtā savstarpējā spēle sezonā. Līdzšinējās divreiz bija vinnējuši rīdzinieki (5:4 un 4:3), vienreiz – maskavieši (4:3).

Kontinentālā hokeja līga

Maskavas CSKA – Rīgas Dinamo 5:4 (0:0, 1:3, 3:1, 0:0, 1:0)

Vārti: 21:14 Kr.Rēdlihs (Dārziņš, Troters, vair.) – 0:1, 23:15 Štāls (Ozoliņš, J.Rēdlihs) – 0:2, 25:28 Suglobovs – 1:2, 39:10 Ozoliņš (Hartigans, Ņiživijs) – 1:3, 40:34 Paršins (Mareks, Buravčikovs, vair.) – 2:3, 41:09 Mareks (Suglobovs, Rilovs, vair.) – 3:3, 43:26 Troters (Kr.Rēdlihs, M.Rēdlihs) – 3:4, 47:01 Kozlovs (Mišarins, Zubovs) – 4:4, 65:00 Kozlovs – 5:4 (pēcsp.met.)

Metieni: 44 - 30
Soda min.: 14 - 12
Iemetieni: 34 - 25

Dinamo: Holts, J.Rēdlihs – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Sotnieks – Reķis, Karsums – Džeriņš – Ankipāns, Galviņš – Kr.Rēdlihs, Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs, Cibuļskis, Podziņš – Petrovickis – Štāls