Rīgā 0 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Rīgas Dinamo pret Šuplera klubu izcīna pirmo uzvaru sezonā

Rīgas Dinamo hokejisti izcīnījuši pirmo uzvaru jaunajā KHL sezonā. Pirmajā mājas spēlē Arēnā Rīga laukuma saimnieki ar 5:3 pārspēja Juliusa Šuplera trenētos Maskavas CSKA hokejistus. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs trešdien savā laukumā pret principiālajiem sāncenšiem Minskas Dinamo.

Rautakallio: Pēdējās dienas bija prasījušas daudz emociju, tāpēc esmu priecīgs par parādīto sniegumu

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (3:4 pret Mitišču Atlant) Dinamo sastāvā notikušas vairākas izmaiņas. Vienā aizsargu pārī ar Ozoliņu šoreiz spēlē J.Rēdlihs, bet Cibuļskis pieteikts kā septītais aizsargs. Uzbrukumā ar M.Rēdlihu un Vargu kopā atkal ir Lundmarks, ar Džeriņu un Cipuli - Meija, bet ar Luseniusu - Podziņš un Bukarts. Malā palicis Melins, nespēlē arī Ņiživijs, Sotnieks un Andersons.

Pirms spēles abas komandas iesildījās Latvijas hokeja valstsvienības kreklos ar Kārļa Skrastiņa septīto numuru. Traģiski bojā gājušais Latvijas hokejists un visa Jaroslavļas Lokomotiv komanda tika godināta ar klusuma brīdi un viņiem veltītu videofilmu.

Pirmās minūtes pagāja ar izteiktu viesu vienības pārsvaru, toties mājinieki izmantoja jau pirmo vārtu gūšanas iespēju. Viduszonā ripu pārtvēra Miķelis Rēdlihs un izdarīja teicamu piespēli Fredrikam Vargam, kuram atlika ripu raidīt praktiski tukšos CSKA vārtos - 1:0.

Vārtu guvums strauji izmainīja situāciju uz ledus, un nu jau metienu krusa bira pār viesu vārtsargu Staņu. Tomēr sekmīgo cīņas gaitu izjauca Laviņa noraidījums, un maskaviešiem pietika ar pusminūti, lai realizētu skaitlisko vairākumu - savu bijušo komandas biedru Holtu pārspēja Tomašs Surovijs.

Pagāja sešas minūtes, un Dinamo otro reizi mačā izvirzījās vadībā. Izmetis slaidu loku CSKA aizsardzības zonā, M.Rēdlihs nolika ripu uz nūjas Sandim Ozoliņam, kuram izdevās skaists un precīzs plaukstas metiens - 2:1.

17.minūtē pēc elegantas saspēles starp Luseniusu un Bukartu ripa nonāca pie Aināra Podziņa, un viņš trešo reizi pārspēja Staņu - 3:1. Tiesa, starp abiem šiem rīdzinieku panākumiem vairākas reizes komandu nācās glābt Holtam.

Otrās trešdaļas sākumā Dinamo vārtu vīrs nospēlēja spoži vēl vairākās epizodēs, bet vienā no pretuzbrukumiem izgājienu divi pret vienu izspēlēja Sprukts un M.Rēdlihs.

Pēc ceturto vārtu zaudējuma Šuplers Staņu CSKA vārtos nomainīja ar Gaidučenko, un pirmajās minūtēs laukumā viņam vairākkārt tikai ar veiksmes un partneru palīdzību izdevās nosargāt cietoksni neskartu. Izturējuši Dinamo spiedienu, CSKA hokejisti trešdaļas beigās pārņēma iniciatīvu un vienus vārtus atguva.

Trešā perioda pirmajā pusē dinamieši diezgan veiksmīgi slāpēja Maskavas kluba centienus atspēlēties, taču trešdaļas vidū viesiem izdevās starpību samazināt līdz minimumam - turklāt atkal skaitliskajā vairākumā un atkal ar Surovija pūlēm.

Jau nepilnas divas minūtes vēlāk Rīgas Dinamo atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Uz M.Rēdliha piespēli (viņam ceturtais rezultativitātes punkts!) cīņā ar pretinieku aizsargu vārtu priekšā atsaucās Guntis Galviņš.

Atlikušajā laikā rīdzinieki bija mazliet tuvāk sesto vārtu guvumam nekā viesi - ceturto.

Par labākajiem spēlētājiem atzina Miķeli Rēdlihu un Tomašu Suroviju.

KHL čempionāts

Rīgas Dinamo - Maskavas CSKA 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Vārti
: 2:48 Vargs (M.Rēdlihs) - 1:0, 5:43 Surovijs (Pērsons, Širokovs, vair.) - 1:1, 11:33 Ozoliņš (M.Rēdlihs) - 2:1, 16:27 Podziņš (Luseniuss, Bukarts) - 3:1, 25:51 M.Rēdlihs (Sprukts) - 4:1, 36:38 Širokovs (Pērsons, Surovijs, vair.) 4:2, 50:26 Surovijs (Rilovs, vair.) - 4:3, 52:09 Galviņš (M.Rēdlihs) - 5:3
Metieni: 30 - 33
Soda min.: 10 - 10
Iemetieni: 30 - 35
Dinamo: Holts, Ozoliņš - J.Rēdlihs, Lundmarks – Vargs – M.Rēdlihs, Reķis – Galviņš, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Laviņš – Kr.Rēdlihs, Meija – Džeriņš – Cipulis, Cibuļskis, Podziņš – Luseniuss – Bukarts