Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Rīgas Dinamo skaista uzvara pār Atlant

Rīgas Dinamo hokejisti svētdien svinēja skaistu uzvaru Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) spēlē, savā laukumā ar 4:2 pāspējot Mitišču Atlant. Visus četrus vārtus mājinieki guva spēles pēdējā trešdaļā. Divus vārtus rīdzinieku labā guva Aleksandrs Ņiživijs.

Cīņu aktīvāk iesāka viesi, tomēr drīz vien rīdzinieki cīņas gaitu izlīdzināja. Mājinieki spēlēja labā tempā, izveidoja vairākas labas iespējas pie pretinieku vārtiem, tomēr rezultāts palika neatklāts. Viesi centās izspēlēt ripu līdz vārtiem, taču aizsargi spēlēja pārliecinoši un neļāva viņiem īstenot ieceres, stabili vārtus sargāja Edgars Masaļskis.

Otrais periods mājiniekiem iesākās ļoti neveiksmīgi. Bija nospēlētas 69 sekundes otrajā periodā, kad Nikolajs Žerdevs atklāja rezultātu skaitliskajā vairākumā. Pagāja tikai 16 sekundes, kad Igors Mirnovs izmantoja Laviņa paviršību pie saviem vārtiem un nekavējās pārspēt Masaļski - 0:2. Pēc neveiksmēm perioda sākumā mājinieki izlīdzināja cīņas gaitu, tomēr vārtus gūt tā arī neizdevās.

Pēdējo trešdaļu rīdzinieki iesāka centīgi un pūles vainagojās panākumiem jau pirmajā minūtē. Bija nospēlētas tikai 23 sekundes, kad veiksmīgi vārtu priekšā nospēlēja Aleksandrs Ņiživijs un ar spēcīgu metienu pārspēja viesu vārtsargu - 1:2.

Pagāja nepilna pusotra minūte, kad mājinieki panāca izlīdzinājumu. Ātri ieslidojis zonā, spēcīgu tālmetienu izpildīja Guntis Galviņš un pārspēja Gerberu. Atlant tūliņ nomainīja vārtsargu, taču jau pēc 21 sekundes Dinamo izspēlēja teicamu uzbrukumu un savus pirmos vārtus guva Gints Meija - 3:2 par labu Dinamo.

Perioda vidū viesi centās ar provokatīvu cīņu panākt lūzumu spēles gaitā. Tas noslēdzās ar kautiņu. Viesi uzbrukuma Dārziņam, kurš nepalika atbildi parādā. Aizstāvēt komandas biedru metās Jānis Sprukts, par ko saņēma 2+2 minūšu noraidījumu.

Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, cerībā izglābties no zaudējuma. Taču tas viņiem neizdevās. 71 sekundi pirms finālsvilpes uzvaras vārtus guva Ņiživijs. Ozoliņš pašaizliedzīgi nospēlēja aizsardzībā, metoties ripas ceļā. Pie ripas pirmais bija Ņiživijs, kurš aizslidoja uz tukšajiem Atlant vārtiem un raidīja ripu vārtu tīklā.

Par labāko spēlētāju Rīgas Dinamo rindās atzina uzbrucēju Gintu Meiju.

Jau otrdien Rīgas Dinamo aizvadīs nākamo spēli, kad Maskavā tiksies ar vietējiem Dinamo hokejistiem.

x x x

KHL spēle

Rīgas Dinamo 4:2 Mitišču Atlant

Vārtu guvēji: Žerdevs - 0:1 (21:09, vair.), Mirnovs (Posnovs) - 0:2 (21:25), Ņiživijs (Iguldens) - 1:2 (40:23), Galviņš (Ankipāns) - 2:2 (41:47), Meija (Iguldens, Ozoliņš) - 3:2 (42:08), Ņiživijs (Hosa) - 4:2 (58:49).

Noraidījumi: 8 (Sprukts 2+2, M.Rēdlihs, Dārziņš) - 10

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Aleksejs Jegorovs (līdz 41:47 - Martins Gerbers)