Smidzinošs lietus
Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Rīgas Dinamo zaudē Omskas Avangard hokejistiem

Rīgas Dinamo hokejisti par spīti ievērojamam pārsvaram spēles pirmajā pusē KHL čempionāta kārtējā spēlē piektdien Arēnā Rīga ar 1:4 piekāpās Omskas Avangard hokejistiem. Svētdien rīdzinieki tiksies principiālā cīņā ar Čerepovecas Severstaļ vienību.

Rautakallio ārkārtīgi vīlies par Dinamo spēli trešajā periodā

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (2:1 pret Magņitogorskas Metallurg) Dinamo sastāvā notikušas dažas izmaiņas. Vārtos atgriezies Holts, kā septītais aizsargs pieteikts J.Rēdlihs, bet uzbrukumā partnerus samainījuši Štāls un Meija.

Cīņu laukuma saimnieki uzsāka ļoti apņēmīgi, un pirmajās 3 - 4 minūtēs ripa tikai retu reizi nonāca Dinamo aizsardzības zonā. Līdz patiesi reālai vārtu gūšanas iespējai pašā sākumā mājinieki labu brīdi gan nenonāca, tomēr teritoriāli kontrolēja spēles gaitu. Tādēļ diezgan neloģisks bija fakts, ka pirmie vadībā izvirzījās Avangard hokejisti - pusātrajā uzbrukumā asprātīgu partnera piespēli vārtu priekšā pielaboja Aleksandrs Frolovs.

Pirmie gūtie vārti spēles raksturu nemainīja: rīdzinieki gandrīz nepārtraukti turpināja uzbrukt, taču nekādi nespēja pārspēt viesu vārtsargu somu Ramo, omskieši atbildēja ar pretuzbrukumiem.  Pēc pirmā perioda metienu attiecība bija iespaidīga - 16:3, diemžēl rezultāts negatīvs.

Tā pati aina turpinājās arī pēc pirmā pārtraukuma - kaut arī spēles raksturs nedaudz izlīdzinājās, pirmās vijoles lomu joprojām spēlēja Avangard vārtsargs Kari Ramo. Un atkal viens pretuzbrukums maksāja vārtu zaudējumu. Šoreiz pēc savlaicīgas Rjabikina piespēles izgājienu viens pret vienu realizēja Sergejs Kaļiņins - 0:2. Perioda izskaņā vairāk laika uzbrukumā jau pavadīja Omskas hokejisti.

Trešajā trešdaļā Rīgas Dinamo hokejistiem labu brīdi neizdevās noorganizēt efektīvu ofensīvu, tomēr divu KHL labāko skaitliskā vairākuma izmantotāju duelī šo komponentu viņi realizēja pirmie - pēc teicamas Cipuļa piespēles ripu Avangard vārtos beidzot raidīja Oskars Cibuļskis.

Drīz pēc tam Avangard hokejisti divu vārtu pārsvaru atjaunoja - izgājienu viens pret viens realizēja KHL sezonas labākais vārtu guvējs Romans Červenka. Bet tam tūlīt sekojušie divi noraidījumi Rīgas kluba sastāvā (Varjam 5+20!) ļāva Červenkam gūt arī 15.vārtus sezonā un faktiski izšķirt spēles likteni.

Par labākajiem spēlētājiem mačā atzina Gunti Galviņu un Romanu Červenku.

KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Rīgas Dinamo saglabā septīto vietu - 27 punkti 21 spēlē.

KHL čempionāts

Rīgas Dinamo - Omskas Avangard 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Vārti: 8:24 Frolovs (Ņesterovs, Ļamins) - 0:1, 34:47 Kaļiņins (Rjabikins) - 0:2, 43:57 Cibuļskis (Cipulis, Ozoliņš, vair.) - 1:2, 48:23 Červenka (Averins, Sjomins) - 1:3, 51:04 Červenka (Škoula, vair.) - 1:4
Metieni: 32 - 26
Soda min.: 33 (Varjs 27, Kr.Rēdlihs 4, Nieminens 2) - 6
Iemetieni: 41 - 22
Dinamo: Holts, Kr.Rēdlihs – Galviņš, M.Rēdlihs – Sprukts – Karsums, Ozoliņš - Cibuļskis, Cipulis – Varjs – Nieminens, Reķis - Sotnieks, Meija - Šindels - Ankipāns, J.Rēdlihs, Podziņš - Luseniuss - Štāls