Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Šilovs pirmajā pārbaudes spēlē ielaiž vienus vārtus un tiek atzīts par pirmo zvaigzni

Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs otrdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) pārbaudes spēlē ielaida tikai vienus vārtus un sekmēja Vankūveras "Canucks" komandas uzvaru, tiekot atzīts par mača pirmo zvaigzni.

"Canucks" mājās ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pārspēja Sietlas "Kraken".

Šilovs savā sezonas pirmajā pārbaudes mačā atvairīja 18 no 19 metieniem, vienīgo reizi kapitulējot trešā perioda desmitajā sekundē pēc Bena Maiersa plaukstas metiena.

Savainojumu ārstējošais latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers nebija "Canucks" pieteikumā.

Tikmēr zaudējumu piedzīvoja uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Tampabejas "Lightning", kas mājās ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) atzina Karolīnas "Hurricanes" pārākumu.

Girgensons laukumā bija "Lightning" komandas vienīgajos gūtajos vārtos. Latvietis uz ledus bija 13 minūtes un 53 sekundes, izpildīja vienu metienu vārtu virzienā, zaudēja vienu ripu, uzvarēja vienīgajā iemetienā un tika pie pozitīva +/- rādītāja +1.

Savukārt uzbrucējs Ēriks Mateiko atgriezies savā Kanādas junioru līgas komandā, viņa pārstāvētajai Vašingtonas "Capitals" viesos ar 2:4 (0:1, 1:2, 1:1) zaudējot Bostonas "Bruins".

Jaunā NHL sezona sāksies Eiropā, kur 4. un 5.oktobrī "Global Series" ietvaros Ņūdžersijas "Devils" Čehijas galvaspilsētā Prāgā tiksies ar Bufalo "Sabres" komandu. ZIemeļamerikā pamatturnīra spēles sāksies 8.oktobrī.

Iepriekšējā sezonā Stenlija kausu izcīnīja Floridas "Panthers", kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja Edmontonas "Oilers".