Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Somi un krievi turpina uzvaru gājienu hokeja čempionātā

Trešajā pasaules čempionāta spēlē pie pirmā panākuma tika Baltkrievija, kas no sev nelabvēlīgā rezultāta 0:2 atspēlējās un ar 3:2 uzveica Kazahstānu. Tāpat uzvaras izcīnīja čempionāta saimniece Somija un Krievijas izlase, kas pārspēja, attiecīgi, Šveici un Vāciju.

Somija ar rezultātu 5:2 pārspēja Šveici. Šajā mačā izšķirošie notikumi risinājās trešajā trešdaļā - tās sākumā pie rezultāta 2:3 tiesnesis ilgi skatījās video atkārtojumu, tomēr neieskaitīja Šveices gūtos vārtus, bet pēc tam divu minūšu un desmit sekunžu laikā ar diviem precīziem metieniem izcēlās soms Valteri Filpula, nodrošinot savai valstij panākumu.

Vēl uzvarētājiem divas reizes precīzi meta Jarko Imonens, bet vienu reizi - Igaunijā dzimušais Leo Komarovs. Savukārt Šveicei pa vieniem vārtiem guva Andress Ambīls un Romēns Viks.

Krievija ar 2:0 uzveica sīksto Vācijas izlasi. Lai gan vācieši pa vārtiem meta biežāk (30:26), krievu vārtsargs Semjons Varlamovs tika galā ar visiem raidījumiem. Deviņas sekundes pirms 1.trešdaļas beigām precīzs bija Nikolajs Žerdevs, bet spēles 51.minūtē viņš ar rezultatīvu piespēli palīdzēja vārtus gūt Aleksejam Tereščenko.

Kazahstānas un Baltkrievijas komandas līdz šim bija zaudējušas abās spēlēs, tādēļ uzvarētājs automātiski attālinātos no pēdējās pozīcijas. Kazahi sāka veiksmīgāk, Andreju Mezinu pārspējot jau mača 3.minūtē. Pārējie četri vārti tika gūti spēles vidusdaļā aptuveni sešu minūšu laikā. Vispirms Kazahstānai savus otros vārtus guva Krasnoslobodcevs, uz ko ar iemestu ripu mazākuma atbildēja Konstantīns Koļcovs. Uzvaru baltkrievi nodrošināja 34.minūtē, kad ar 15 sekunžu intervālu Mihails Grabovskis un Jevgēņijs Koviršins guva divus vārtus – 3:2.

Ar lielām ambīcijām

Toms Skujiņš: Pasaules čempionāta trase priekš manis ir ļoti laba, jo ir pietiekami smaga.