Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Ukrainas hokeja izlasei triecienmaiņa ar KHL pieredzi

Līderu meistarīgi izspēlēti vārtu guvumi Ukrainai nodrošināja uzvaru pirmsolimpiskā kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē pār Itāliju (3:2). Divas ripas iemeta KHL klubā Sanktpēterburgas SKA spēlējošais Sergejs Varlamovs, prasmīgi saspēlējoties ar Konstantīnu Kasjančuku (Maskavas Dinamo) un Oļegu Timčenko (Minskas Junostj).

Vadošā trijnieka bīstamība jāņem vērā mūsējiem. Piektdienas pretinieki Ukrainas izlase savās rindās sapulcējusi praktiski iespējami labāko sastāvu. Trūkst tikai divu NHL spēlējošo uzbrucēju Alekseja Poņikarovska (Maple Leafs) un Ruslana Fedotenko (Penguins), kā arī pēdējā brīdi izlasei nē pateikušā Maskavas Dinamo aizsarga Genādija Razina.

Pirmais mačs ar Itāliju gan parādīja, ka, spēlējot "no baltas lapas" jeb tikai pēc viena kopīgi aizvadīta treniņa, sadarbība laukumā pieklibo. Līdz spēles 53.minūtei saglabājās slidens 1:0 rezultāts. Pāris reižu bija noklaudzējis Itālijas vārtu stabiņš un komandu glābis mača labākais spēlētājs itāļu vārtsargs Tomass Tragusts, tomēr briesmas vairākās epizodēs novērsa arī Ukrainas vārtsargs Igors Karpenku. Viņu par pamatvārtsargu izvēlējies galvenais treneris Oleksandrs Seukands, jo augstākā — KHL — čempionātā nokļuvušais Konstantīns Simčuks (Sibirj) pārsvarā deldē rezervistu soliņu.

Pret Ukrainu nebūtu vēlams grēkot ar noteikumu pārkāpumiem. Vairākumā bīstams ir Varlamova trijnieks. Spēles pēdējās minūtes atklāja arī Ukrainas vājās vietas. "Ja tik daudz kļūdīsimies pret Latviju, mūsu vārtos noteikti ielidos vairāk par divām ripām," piesardzības signālus komandas partneriem preses konferencē sūtīja komandas līderis Varlamovs. "Pret Latviju ar maksimālu atdevi būs jāspēlē visas sešdesmit minūtes. Atslābināties nedrīkstēs."

Treneris Seukands izteica bažas par Latvijas līdzjutēju spiedienu. Kijevas Sokil sezonas laikā spēlē pāris tūkstošu skatītāju priekšā. Treneris apzinās, ka piektdien viņiem būs izšķirošā spēle.