Rīgā +18 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

VIDEO, FOTO: Girgensona gūtie vārti neglābj Sabres no zaudējuma NHL sezonas pirmajā spēlē

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons otro gadu pēc kārtas guva vārtus sezonas pirmajā spēlē, tomēr Bufalo Sabres komanda ceturtdien ar neveiksmi sāka jauno Nacionālās Hokeja līgas (NHL) regulāro čempionātu. Sabres ar rezultātu 1:3 (0:0; 1:1, 0:2) savā laukumā piekāpās Kolumbusas _Blue Jackets _vienībai.

Spēles 34.minūtē Džeks Skills vadībā izvirzīja viesus, bet jau nepilnu pusotru minūti pēc tam Girgensons viduszonā tika pie ripas un efektīgā izgājienā pārspēja Blue Jackets vārtsargu Sergeju Bobrovski. Tie gan izrādījās Sabres vienīgie gūtie vārti šajā mačā, jo trešajā periodā pēc Kema Atkinsona un Artjoma Aņisimova metieniem rezultāts kļuva jau 3:1 viesu labā. Šādi mačs arī noslēdzās.

Girgensons tika atzīts par spēles otro zvaigzni, 15 minūšu un 19 sekunžu laikā uz ledus izceļoties ar vārtu guvumu, diviem metieniem pa vārtiem, vienu bloķētu metienu un +1 lietderības koeficientu. Tāpat latvietis uzvarēja astoņos no 15 iemetieniem.

Viesu vārtsargs Bobrovskis tika galā ar 21 no 22 mājinieku metieniem, kamēr Sabres zviedru vārtsargam Jūnasam Enrotam darba bija divreiz vairāk (37/40).

Nākošo spēli Teda Nolana vadītie Sabres aizvadīs sestdien, kad viesosies pie ļoti spēcīgās Čikāgas Blackhawks komandas.

Kā zināms, pirms šīs sezonas Sabres treneru kolektīvam pievienojās vēl divi bijušie Latvijas hokeja izlases treneri - Artūrs Irbe un Toms Kūlens.