Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Visas olimpiskā hokeja turnīra favorītes sāk ar uzvarām

Soču olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīru ceturtdien ar pārliecinošām uzvarām sāka Krievijas un ASV izlases.

A apakšgrupas pirmās kārtas mačā Krievija ar 5:2 (2:0, 1:2, 2:0) pārspēja Slovēniju, kas otrās trešdaļas gaitā divreiz pietuvojās mājiniekiem līdz tikai viena precīza metiena atstatumam.

Pa vieniem vārtiem uzvarētāju labā guva Aleksandrs Ovečkins, Jevgēņijs Malkins, Iļja Kovaļčuks, Valērijs Ņičuškins un Antons Belovs, bet slovēniešu rindās divreiz izcēlās Žiga Jegličs.

Tikmēr otrajā A grupas pirmās kārtas spēlē ASV ar 7:1 (1:0, 6:1, 0:0) sagrāva Slovākijas valstsvienību, otrajā trešdaļā pēc vienu vārtu pārsvara izlaišanas pretinieku vārtos iemetot sešas ripas pēc kārtas.

Pols Štjastnijs uzvarētāju labā guva divus vārtus.

Tikmēr rezultatīvā B apakšgrupas pirmās kārtas spēlē ceturtdien Somija ar 8:4 (4:2, 2:0, 2:2) uzvarēja Austrijas izlasi, kas pirmajā trešdaļā divas reizes nespēja nosargāt vienu vārtu pārsvaru.

Pa diviem vārtiem Somijas vienības labā guva Jarko Imonens un Mikaels Granlunds, savukārt Austrijas komandā ar trim gūtiem vārtiem izcēlās Mihaels Grabners.

Citā B grupās cīņā pie smagas uzvaras tika esošie olimpiskie čempioni kanādieši, kuri ar 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) uzvarēja allaž sīksto Norvēģiju.

Pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, bet otrās trešdaļas gaitā 2:0 Kanādas izlases labā panāca Šī Vēbers un Džeimijs Benns. Trešās trešdaļas 22.sekundē cerību norvēģiem dāvāja Patriks Tūresens, tomēr jau minūti vēlāk divu vārtu pārsvaru atjaunoja Drū Dautijs.

Turnīrā kopumā 12 izlases sadalītas trīs grupās, pa četrām komandām katrā, kas aizvadīs viena apļa turnīru. Pēc tā rezultātiem izlases tiks sarindotas no pirmās līdz 12.labākajai, četrām vadošajām vienībām nopelnot automātisku vietu ceturtdaļfinālā. Pārējās astoņas komandas tiksies četros "play-off" kārtas pāros, noskaidrojot pārējās četras ceturtdaļfināla dalībnieces.

"Play-off" kārtas mači notiks 18.februārī, dienu vēlāk paredzēti ceturtdaļfināli, pusfināli būs 21.februārī, bet cīņas par medaļām notiks 22. un 23.februārī.

Pirms četriem gadiem Vankūveras olimpiskajās spēlēs triumfēja Kanādas izlase, aiz sevis atstājot ASV un Somiju.

Olimpiskajiem jaunumiem un rezultātiem sekojiet līdzi arī laikrakstā Diena un portāla Diena.lv Olimpiskajā sadaļā