Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Zviedri skandināvu trillerī uzvar dāņus, panākumi arī Kanādai, Čehijai un Slovākijai

Vieni no čempionāta saimniekiem zviedri tika pie trešās uzvaras trīs spēlēs, pirmdien ar 6:4 uzveicot Dānijas komandu. Tādējādi Zviedrija atguvusi vadību S apakšgrupā. Vēl Kanādas izlase pasaules čempionāta H grupā prognozēti viegli ar 7:2 sagrāva Franciju, sagādājot pretiniekiem jau otro sagrāvi ar piecu vārtu starpību. Otrā šīs grupas spēlē Slovākija ar 4:2 pārspēja ASV. Tikmēr pērnie bronzas medaļnieki čehi S grupā, kurā spēlē arī Latvija, tikai pēcspēles metienos tika galā ar Norvēģijas pretestību – 4:3.

Kanāda jau spēles 18.minūtē bija izvirzījusies vadībā ar 4:0, ātri atrisinot jautājumu par šī mača uzvarētāju. Francija gan divreiz sarūgtināja Kanādas izlases vārtsargu Devinu Dubniku, tomēr apdraudēt kļavlapu uzvaru nespēja – 2:7. Kanādai piecus punktus (1+4) sakrāja Patriks Šārps, bet divi vārti un piespēle jaunā Raiena Nūdženta-Hopkinsa rēķinā. Atgādināsim, ka arī pret ASV izlasi Francija piedzīvoja identisku sagrāvi – 2:7.

Čehijas izlase mača gaitā spēja divreiz atspēlēties no sev nelabvēlīga rezultāta pret Norvēģiju (0:1, 1:2), un pat izvirzījās vadībā ar 3:2, taču spēles 51.minūtē norvēģi panāca 3:3. Papildlaiks uzvarētāju noskaidrot nepalīdzēja, bet pēcspēles metienu sērijā vienīgais precīzais metiens padevās Alešam Hemskim – 4:3. Viņa rēķinā arī čehu pirmie vārti pamatlaikā. Savukārt norvēģiem pa 1+1 iekrāja Matiss Olimbs un Jonass Holoss. Čehija čempionātu sākusi visai nepārliecinoši, trīs spēlēs tiekot pie pieciem punktiem un vārtu attiecības 7:7.

Vēl citā mačā pie pirmās uzvaras čempionātā tika Slovākija, sakaujot līdz šim nezaudējušo ASV izlasi ar 4:2. Viss sākās jau 47.sekundē, kad Dominiks Graņjaks guva pirmos vārtus Slovākijai. Īsts vārtu birums tika sagaidīts 1.perioda izskaņā, kad nepilnu piecu minūšu laikā rezultāts kļuva 3:1 slovāku labā, trešos vārtus Andrejs Šekera guva vien sešas sekundes pirms sirēnas. Otrā perioda beigās amerikāņi izmantoja divu vīru pārsvaru, pietuvojoties līdz 2:3. Šāds rezultāts saglabājās līdz pēdējai minūtei, kad veterāns Miroslavs Šatans ar ripu tukšos vārtos noformēja slovāku panākumu - 4:2. Spēles 56.minūtē tiesneši pēc ilgstošas videoatkārtojuma skatīšanās neieskaitīja vēl vienus Slovākijas gūtos vārtus.

Zviedrija pirmajās spēles 12 minūtes guva četrus bezatbildes vārtus, bet līdz mača vidum tablo vēstīja jau 6:1 mājinieku labā. Dānija tomēr neļāvās pazemoties vēl vairāk - Niklass Hardts guva savus otros vārtus (2:6), bet 3.periodā dāņi atguva vēl divas ripas, pietuvojoties līdz 4:6. Dānijai mača beigās bija diezgan izteikts pārsvars, taču paveikt ko vairāk neizdevās un nācās piedzīvot zaudējumu. Metienu attiecība šajā mačā bija 42:18 Zviedrijas labā. Uzvarētājiem divi vārti un piespēle Lui Eriksona kontā, bet Juhanam Francenam trīs rezultatīvas piespēles.

Ar lielām ambīcijām

Toms Skujiņš: Pasaules čempionāta trase priekš manis ir ļoti laba, jo ir pietiekami smaga.