Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

papildināta - Ferrari svin dubultuzvaru Maņikūrā

Ferrari komanda svētdien izcīnīja dubultuzvaru Pasaules Pirmās formulas (F-1) čempionāta - Francijas Grand Prix izcīņā. Maņikūras trasē notikušajās sacīkstēs pirmais finišēja brazīlietis Felipe Masa, kurš izcīnīja savu astoto uzvaru karjerā un trešo - šajā sezonā.

Otrais bija soms Kimi Raikenens, kurš lielu daļas sacīkstes aizvadīja ar sabojātu automašīnu. Lai gan vienubrīd radās bažas, ka nolūzušais izpūtēja gals ne tikai izdedzinās caurumu Ferrari formulas motora pārsegā, bet būs arī spiests pilnībā izstāties, tomēr soms pamazām uzlaboja rezultātus un droši nosargāja otro pozīciju. Raikenens, kurš uzvarēja kvalifikācijas sacensībās, līdz tehnisku ķibeļu rašanās brīdim bija sacīkšu līderis. Finišā viņš zaudēja savam komandas biedram 17,9 sekundes.

Trešo vietu aizraujošā cīņā izcīnīja itālis Jarno Trulli no Toyota komandas, kurš par nieka pussekundi apsteidza somu Heiki Kovalainenu (McLaren). Iepriekšējo reizi Trulli uz goda pjedestāla kāpa 2006.gada pirmajā sacīkstē Austrālijā. Līdzšinējais pasaules čempionāta līderis Roberts Kubica (BMW Sauber) finišēja piektajā vietā.

Pie pirmajiem ieskaites punktiem beidzot tika brazīlietis Nelsons Pikē (Renault), viņš finišēja septītas un nopelnīja divus punktus.

Šī uzvara Masam nodrošināja izvirzīšanos līderpozīcijā pasaules čempionāta kopvērtējumā (48 punkti). 27 gadus vecais Masa ir kļuvis par pirmo brazīlieti 15 gadu laikā, kurš kļuvis par čempionāta līderi. 1993.gadā pirmajā vietā bija leģendārais Airtons Senna.

Divus punktus brazīlietim zaudē Kubica, bet ar 43 punktiem trešais ir Raikonens.

Nākamais posms notiks 6.jūlijā Silverstounā, Lielbritānijā.