Rīgā +3 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

papildināta - Pirmo uzvaru F-1 karjerā svinējis Vēbers, Brawn GP netiek uz pjedestāla

Savu pirmo uzvaru Pirmās formulas (F-1) pilota karjerā svētdien svinēja austrālietis Marks Vēbers. 32 gadus vecais austrālietis ar savu Red Bull formulu finišēja pirmais Nirburgringā, kur notika Vācijas Grand Prix izcīņa.

Red Bull komanda otro reizi šosezon svinēja dubultuzvaru, jo gandrīz desmit sekunžu attālumā otrajā vietā mērķi sasniedza Vēbera komandas biedrs Sebastjans Fetels. Interesanti, ka Vēbers uzvarēja neskatoties uz to, ka sacīkstes laikā bija spiests lieku reizi iegriezties boksos, lai izciestu desmit sekunžu sodu.

Pēc ilgāka laika uz goda pjedestāla kāpa atkal kāds no Ferrari pilotiem. Šoreiz tas bija pasaules vicečempions Felipe Masa.

Ceturtais finišēja Niko Rosbergs no Williams, bet tikai piektajā un sestajā vietā bija abas Brawn GP formulas - piektais finišēja čempionāta līderis Džensons Batons, bet turpat aiz viņa - brazīlietis Rubenss Barikello. Pēdējos apļos kādu no Brawn GP spēkratiem tā arī neizdevās apsteigt divkārtējam pasaules čempionam Fernando Alonso, kurš palika septītais. Soms Heiki Kovalainens no McLaren ieguva pēdējo ieskaites punktu.

Kopvērtējumā Batons saglabāja pirmo pozīciju, taču viņam pietuvojās abi Red Bull piloti. Batona rēķinā tagad ir 68 punkti, Fetels seko ar 47 punktiem, bet trešais ar 45,5 punktiem ir Vēbers. Barikello rēķinā 44 punkti.

Konstruktoru kausa vērtējumā Brawn GP ar 112 punktiem ir pirmie, taču pēc šī posma viņu pārsvars pār Red Bull ir sarucis līdz 19,5 punktiem.