Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

precizēta - Vinteram 14.vieta, Āzim 24.vieta Dakāras rallija kopvērtējumā

Latvijas motobraucējs Einārs Vinters Dakāras rallija 14.ātrumposmā (227 km) ierindojies 12.vietā un izcīnījis 14.vietu sacīkšu kopvērtējumā, liecina rallijreida rīkotāju sniegtā informācija.Posma uzvarētājam portugālim Elderam Rodrigešam Vinters zaudēja astoņas minūtes un 53 sekundes.Kopvērtējumā Latvijas motosportists saglabājis 14.

pozīciju un līderim spānim Markam Komam zaudēja sešas stundas un 45 minūtes. 14.vietu Vinters izcīnīja arī debijas reizē 2007.gada Dakāras rallijā.13.pozīcijā esošais slovēnis Stanoviks Vinteru summā apsteidza par nepilnām 12 minūtēm.Otro vietu aiz Komas ieguva Sirils Deprē +1.25:38), trešo – Dāvids Fretiņjē (+1.38:56).

Vieglo automašīnu klasē Jānis Āzis/Ainārs Princis rallijreidu kopvērtējumā pabeidza 24.vietā (+30.15:38), bet Māris Saukāns/Didzis Zariņš – 84.vietā (+289.00:57).

Pēdējā posmā Āža ekipāža no posma un visa rallija uzvarētājiem Žinjela de Viljēra un Dirka van Zicevica atpalika par astoņām minūtēm un 59 sekundēm, ierindojoties augstajā 14.vietā. Saukānam 49.vieta (+31:30).

Kopvērtējumā otro un trešo vietu aiz de Viljēra ieņēma viņa Volkswagen komandas biedrs Marks Millers (+8:59) un vēl viens amerikāņu braucējs Robijs Gordons ar Hummer (+1.46:15).

Svētdien rallijreida dalībnieki aizvadīs simbolisku 15.posmu, kas vairs neietekmēs vietu sadalījumu.

(precizētas OSCar ekipāžu vietas kopvērtējumā)