Latvijas riteņbraucēji izvairās no lielas sadursmes Hainaņas tūres pirmajā posmā

Latvijas riteņbraucējs Andris Vosekalns no Hengxiang komandas un Gatis Smukulis no Delko Marseille Provence KTM vienības otrdien izvairījās no ievērojamas sadursmes Hainaņas daudzdienu velobrauciena (UCI kat.2.HC) pirmajā posmā.

Pirmajā sacensību etapā dalībniekiem bija jāveic 90 kilometrus gara distance pa līdzenumu, kurā uzvaru sprinta finišā izcīnīja itālis Jakubs Marečko no Wilier Triestina-Selle Italia komandas. Viņa pārstāvētajā grupā bija kopumā 98 dalībnieki, tai finišējot pēc divām stundām, divām minūtēm un 40 sekundēm.

Vosekalns distanci pabeidza 44.pozīcijā, bet Smukulis ieņēma 84.vietu. Līdz ar to viņu uzrādītais laiks bija tāds pats kā uzvarētājam.

Pirmajā posmā piedalījās 133 riteņbraucēji, bet uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša taisnē, kurā notika ievērojams kritiens, iesaistoties vairākiem desmitiem braucēju. Latvijas riteņbraucēji gan prata izvairīties no sadursmes.

Ķīnā notiekošajā velobraucienā ir paredzēti deviņi posmi, bet tikai piektajā ir gaidāma pirmā kalnainā distance.

Sacensības risinās 12.reizi un tās notiks līdz nākamās nedēļas trešdienai.

Pērn šajā velobraucienā piedalījās Emīls Liepiņš, kurš kopvērtējumā izcīnīja augsto trešo vietu, bet 2015.gadā Krists Neilands sasniedza piekto pozīciju. Šie ir Latvijas sportistu augstākie sasniegumi Hainaņas tūrē.