Neilandam 30. vieta Giro d'Italia 11. posmā; Smukulis uzsāk Norvēģijas tūri

Trešdien Itālijā aizvadīts Giro d'Italia daudzdienu velobrauciena 11. posms, kurā Latvijas čempions Krists Neilands (Israel Cycling academy) finišēja 30. vietā, bet uzvaru guva kopvērtējuma līderis Saimons Jeitss, kurš palielināja savu pārsvar kopvērtējumā. Tour of Norway pirmajā etapā Gatis Smukulis finišēja 74. pozīcijā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Leģendārais “Giro d'Italia” velobrauciens tuvojas ekvatoram. Aizvadīti 11 no kopumā 23 posmiem. Trešdien 11. posmā dalībnieki mērojās spēkiem 156 kilometru garajā distancē ar virkni salīdzinoši nelieliem kāpumiem.  Atrāvienā iesaistījās seši sportisti, starp kuriem zināmākie bija Alesandro De Marči (“BMC”) un Luiss Leons Sančess (“Astana”).  Bēgļi šajā posmā tika panākti vien nepilnus piecus kilometrus pirms finiša. Jau mirkli vēlāk stāvā, bet salīdzinoši īsā kāpumā izrāvienu veica Čehijas čempions Zdeņeks Štribars (“Quick – Step Floors”), kurš gan tika panākts. Mūsu Krists Neilands bija aktīvi pamanāms grupas priekšējā daļā līdz pat distances beigu daļai. Jāatzīmē, ka priekšpēdējā kāpumā grupa sadalījās.

Pēdējā kāpumā atrauties mēģināja Tims Velenss. Viņš ieguva nelielu vadību, tomēr tad no sekotāju grupas aizbēga arī kopvērtējuma līderis Saimons Jeitss (“Mitchelton – Scott”). Brits ātri panāca Velensu un nonāca vadībā. Savu nelielo pārsvaru bruģainajās ieliņās kopvērtējuma līderis neatdeva, izcīnot skaistu uzvaru. Trasē Jeitss pavadīja 3 stundas 25 minūtes un 53 sekundes. Divas sekundes viņam zaudēja un otro vietu ieguva tuvākais sekotājs kopvērtējumā Toms Dimulēns (“Sunweb”), bet trijnieku noslēdza “Bora – hansgrohe” riteņbraucējs Davids Formolo (+00:00:05).

Visaugstāk no “Israel Cycling academy” vīriem šajā posmā finišēja Latvijas čempions Krists Neilands. Mūsu sportists ieņēma 30. vietu starp 169 dalībniekiem. Kristu no psoma uzvarētāja šķīra 56 sekundes.

Kopvērtējumā Jeitsa pārsvars pār Dimulēnu pieaudzis līdz 47 sekundēm. Trešais pašlaik ir francūzis Tibo Pino, kurš līderim zaudē 1 minūti un 4 sekundes. Neilands pakāpies uz 96. pozīciju. Mūsu sportista mērķis ir apliecināt sevi kādā no posmiem nevis šajā gadā cīnīties par augstākajām vietām kopvērtējumā. Velobrauciens turpināsies ceturtdien, kad tiks veikts 214 kilometru garais 12. posms.

Trešdien sācies Norvēģijas daudzdienu velobrauciens, kura pirmajā posmā tika veikta 186 kilometru gara distance. Līdz pēdējiem kilometriem tika likvidēti visi atraušanās mēģinājumi. Uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā, kurā savu favorīta statusu apliecināja labākais Nīderlandes riteņbraucējs Dilans Groenvegens, kura laiks distancē 4 stundas 33 minūtes un 54 sekundes. Otrajā vietā ierindojās mājinieks Holsts Sondre Engers (“Israel Cycling academy”),  bet labāko trijnieku noslēdza spānis Hoans Aberasturi (“Euskadi Murias”).

Gatis Smukulis finišēja lielajā grupā ar tādu pat laiku kā uzvarētājam. Mūsu sportists tika ierindots 74. vietā starp 119 finišu sasniegušajiem velosportistiem. Gatis sekmēja komandas biedra Evalda Siškeviča devīto pozīciju. Otrajā posmā dalībnieki mērosies spēkiem 146 kilometru garajā un dažāda garuma kāpumiem bagātā distancē.