Atverot Latvijas Vieglatētikas savienības (LVS) mājaslapu, kalendāra sadaļā ir ieraksti "atcelts", "pārcelts" vai "atcelts uz nenoteiktu laiku". Līdzīgi kā citos sporta veidos, arī vieglatlētikā koronavīrusa epidēmija ir ieviesusi būtiskas korekcijas sezonas plānos. Lai arī līdz vasaras sacensību sākumam vēl ir laiciņš, jau zināms, ka virkne plānoto maču nenotiks. Protams, ka galvenās korekcijas plānos ieviesīs Tokijas olimpisko spēļu pārcelšana no 2020. uz 2021. gadu. Šajā situācija sezonas galvenās sacensības varētu būt Eiropas čempionāts Parīzē, ja gadījumā arī tās netiks atceltas vai pārceltas.
Darbs nav apstājies
Latvijas Vieglatlētikas savienības ofisa telpas ir slēgtas, taču darbs nav apstājies. LVS ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs, piemēram, pirmdien interesējās par televīzijas translācijas iespējām, ja Latvija 2021. gadā rīkos Eiropas 2. līgas komandu sacensības. Tiesa, pagaidām ir daudz neskaidrību. Ja Francijas galvaspilsētā Parīzē plānoto Eiropas čempionātu pārceļ uz 2021. gadu, tad vienā gadā šīs sacensības ar Eiropas komandu čempionātu nevar notikt. No finansiālā viedokļa Latvijai būtu izdevīgi EČ komandām sarīkot pašu mājās, jo Eiropas Vieglatlētikas asociācija (EAA) organizatoriem atvēl līdzfinansējumu. Valmierā turpinās stadiona būvniecības darbi. Tos plānots šogad pabeigt. Vieglatlētiem tad būs iespēja sacensties uz Šveices firmas Conica seguma, kas ir viens no modernākajiem un labākajiem pasaulē. Uz Conica skrejceliņa 2009. gadā Berlīnā Useins Bolts sasniedza pasaules rekordu 100 metru skrējienā 9,58 sekundes. LVS pagaidām nesteidzas ar vietējā mēroga sacensību atcelšanu vai pārcelšanu uz vēlāku laiku. Atšķīribā no Latvijas Hokeja federācijas, kas jau paziņojusi par desmit darbinieku atlaišanu, LVS negrasās šādu soli spert, jo birojā strādā tikai pieci darbinieki.
Saistības un olimpiāde
Latvijas vadošie vieglatlēti lielāko finansējumu saņem no Latvijas Olimpiskās vienības (LOV). No treniņnometnēm ārzemēs vieglatlēti ir atgriezušies mājās, un attiecīgi patlaban sagatavošanās posmā nav iespējams izmantot nometnēm paredzēto finansējumu, kas vienam sportistam gadā svārstās no 3000 līdz 10 000 eiro. Mājup atbraukušie vieglatlēti pašlaik gan ievēro 14 dienu mājas karantīnu. Vienai daļai vieglatlētu līgumsaistības ar LOV ir parakstītas līdz Tokijas olimpiskajām spēlēm. Tā kā olimpiāde ir pārcelta par vienu gadu uz priekšu, visticamāk, līguma nosacījumi tiks pārskatīti. Pagaidām olimpiskos atlases kritērijus gan ir izpildījušas tikai trīs vieglatlētes – vesera metēja Laura Igaune, šķēpmetēja Līna Mūze un septiņcīņniece Laura Ikauniece. Taču paredzams, ka aptuveni desmit Latvijas vieglatlētu varētu nokļūt Tokijā. Starptautiskā Vieglatlētikas federācijas (IAAF) vadība jau ir paziņojusi, ka visi normatīvus izpildījuši sportisti varēs startēt olimpiādē 2021. gadā.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 31. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!