Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Titulētā distanču slēpotāja Bjergena liek punktu savai karjerai

Par slēpošanas karalieni dēvētā norvēģiete Mārita Bjergena liek punktu savai karjerai, Norvēģijas raidorganizācijai NRK atklāja sportiste.

Pašlaik 38 gadus vecā Bjergena ar 15 medaļām ir visu laiku titulētākā ziemas olimpisko spēļu dalībniece. Februārī notikušajās Phjončhans olimpiskajās spēlēs viņa izcīnīja divas zelta, vienu sudraba un divas bronzas medaļas.

"Nejūtu tik lielu motivāciju, lai par visiem 100% ziedotu sevi vēl vienai sezonai, tāpēc esmu izvēlējusies beigt savu karjeru," neilgi pirms Norvēģijas čempionāta piecu kilometru sacensībām teica sportiste.

Bjergena bija domājusi, ka paziņojums nāks daudz vieglāk.

"Esmu aizkustināta. Tā ir bijusi 20 gadus ilga ēra manā dzīvē. Tas ir īpašs brīdis - paziņot, ka šī ir mana pēdējā sezona profesionālajā sportā," nespējot valdīt asaras, teica Bjergena.

Pēc paziņojuma Bjergena izcīnīja uzvaru Norvēģijas čempionāta piecu kilometru distancē klasiskajā stilā.

Slēpošanas karalienei pateicās citi sportisti un arī politiķi.

"Viņa man bija ļoti īpašs cilvēks, viņa bija mans elks," paziņoja cita Norvēģijas distanču slēpošanas zvaigzne Terēza Juheuga.

"Tu biji iedvesmas avots un īsts paraugs. Tu liki mums priekā palēkties un kliegt aiz laimes," tviterī raksta bijušais Norvēģijas premjerministrs un tagadējais NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Bjergena karjeras laikā 303 Pasaules kausa individuālajās sacensībās izcīnīja 114 uzvaras.

Olimpiskajās spēlēs norvēģiete izcīnīja astoņas zelta medaļas, no kurām piecas bija individuālajās sacensībās. Tāpat viņa četras reizes triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā un izcīnīja 18 zelta medaļas pasaules čempionātos.

Bjergena ir otrā visu laiku titulētākā sieviete olimpisko spēļu vēsturē, piekāpjoties vien ukraiņu vingrotājai Larisai Latiņinai, kuras kontā ir 18 godalgas.

Aizvadītajā Pasaules kausa sezonā Bjergena kopvērtējumā ieņēma piekto vietu.

Kā vēstīts, šonedēļ par karjeras beigām paziņoja titulētais norvēģu biatlonists Ūle Einārs Bjerndālens. Bjergena, Phjončhanā izcīnot savu 14.medaļu, ziemas olimpisko spēļu godalgām bagātāko sportisti sarakstā apsteidza tieši Bjērndālenu.