Observatorija, ko orbītā 11. februārī nogādāja kosmiskais kuģis Atlas, darbosies piecus gadus un šajā laikā palīdzēs Visuma pētniekiem saprast, kāda ir Saules loma Zemes atmosfēras sastāva un klimata veidošanā. «Šie attēli rāda Saules aktivitātes tādā tuvumā, kādā es tās nekad neesmu redzējis vairāk nekā 40 gadu ilgajos Saules pētījumos,» atzīst NASA Heliofizikas nodaļas direktors Ričards Fišers laikrakstam The Guardian. Observatorija ļāvusi viņam ļoti rūpīgi aplūkot zvaigzni. Viņš ir pārliecināts, ka SDO mainīs cilvēces izpratni par procesiem, kas notiek uz Saules, bet ietekmē cilvēku dzīvi.
SDO ik dienu atsūta uz NASA mītni datus 1,5 terabaitu apjomā. Tas ir vairāk nekā varētu noglabāt lielākās daļas datorlietotāju personālo datoru cietajā diskā. Datu vidū ir ne tikai ļoti augstas izšķirtspējas attēli, bet arī video un dažādu mērījumu rezultāti. Piemēram, ziņas par zvaigznes izmestās plazmas apjomu, starojuma intensitāti un masīviem uzliesmojumiem. NASA speciālisti cer, ka šī informācija palīdzēs precīzāk prognozēt Saules aktivitātes, kas nereti noved pie sakaru sistēmu traucējumiem un izsit no ierindas elektroapgādes tīklu.
«Mēs dzīvojam zvaigznes ārējā atmosfērā. Tās svārstības ietekmē Zemi, citas planētas un visu Saules sistēmu,» R. Fišers atgādina un atzīst, ka mūsu dzīve ir nesaraujami saistīta ar Sauli.