Rīgā +18 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Latviešiem labi panākumi Eiropas čempionātā olimpiskajā riteņbraukšanas krosā

Aizvadītās nedēļas beigās Maskavā norisinājās Eiropas čempionāts olimpiskajā riteņbraukšanas krosa disciplīnā. Lieliskus rezultātus uzrādīja Latvijas juniori Pēteris Janevics un Krists Neilands (NN Sporta klubs).

Braucēji Eiropas čempionātā olimpiskajā krosa disciplīnā izcīnīja attiecīgi 13. un 14.vietu, kas ir visu laiku labākais sniegums Latvijai šādās sacensībās. Trase nebija tehniski sarežģīta, taču fiziski grūta – viena apļa garumā bija kopumā jāpievar 250 augstuma metri (salīdzinājumam – Siguldas kalns ir 90 m). Abi sportisti finišēja ar vienādu distancē pavadīto laiku, uzvarētājam francūzim Romēnam Seiglam zaudējot trīs minūtes un 41 sekundi. Šajās sacensībās kopumā finišēja 41 dalībnieks.

Diemžēl neveiksmīgu startu piedzīvoja Matīss Preimanis (Alpha Baltic/Unithymarathons.com), kurš U-23 konkurences cīņā otrajā aplī bija spiests izstāties tehniskas problēmas dēļ – viņš sarāva ķēdi un no turpmākas dalības šajās sacensībās bija jāatsakās.