Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle
Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA/Riga International Biennial of Contemporary Art) - jauns un vērienīgs projekts, kas uzsākts 2016. gadā. Par pamatu ņemot Rīgas un Baltijas bagātīgo vēsturi, biennāle pievērš uzmanību plašāka reģiona mākslinieciskajai videi un rada māksliniekiem iespējas veidot dialogu ar pilsētas un tās apkārtnes kultūras, vēstures un sociālpolitisko kontekstu.
Ņemot vērā biennāļu kultūras jeb tā dēvētās biennalizācijas izplatīšanās kritiku, Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles mērķis ir izveidot ilgtspējīgu modeli, kas ir balstīts uz labāko pieredzi un prioritizē māksliniekus, mākslas darbus un rūpīgu mākslas prezentāciju un mediāciju. Biennāles mērķis ir pētīt un izcelt kultūras procesus, kā arī kļūt par neatņemamu sastāvdaļu kultūras reģiona kontekstā. Atspoguļojot biennāles starptautisko kontekstu un uzdevumu palielināt māksliniecisko mijiedarbību starp Baltiju un pārējo pasauli, lielākā daļa mākslinieku, kuri tiek aicināti dalībai biennālē, dzīvo, strādā, vai ir dzimuši Baltijā — teritorijā, kas joprojām ir samērā maz izpētīta, neraugoties uz tās bagātīgo māksliniecisko devumu.
Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle uzskata sevi par atvērtu platformu mākslinieciskiem eksperimentiem, vietējo un starptautisko mākslinieku, mākslas darbinieku un institūciju sadarbības veicinātāju, kā arī kā barometru sabiedrisko, politisko un ekonomisko problēmu skatīšanai caur mākslas prizmu. Biennāle tiks atklāta 2018. gada 2.jūnijā un norisināsies līdz 28.oktobrim. Par 2018. gada Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles galveno kuratori ir iecelta Katerina Gregos.
Rīgas biennāle ierindota aizvadītā gada pasaules nozīmīgāko mākslas notikumu topos
Pasaules vadošie mākslas mediji apkopojuši 2018. gada nozīmīgākos un pārsteidzošākos mākslas notikumus - šajās ietekmīgajās izlasēs vairākkārt izcelta arī pirmā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA1).