Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Šodien

Ģirģens ar Ķuzi vienojies par rīcības plānu VP darba uzlabošanai

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) trešdien ticies ar Valsts policijas (VP) priekšnieku Intu Ķuzi un abi vienojušies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, piemēram, paredzot biežākas darbinieku rotācijas, tiešo vadītāju atbildības jomas palielināšanu, izmeklētāju atalgojuma pārskatīšanu un citus pasākumus, aģentūra LETA uzzināja Iekšlietu ministrijā.

Krievija palaiž kosmosā cilvēkveidīgu robotu

Krievija ceturtdien palaida raķeti ar bezpilota kosmosa kuģi, kurā atrodas cilvēkam līdzīgs robots, kas pavadīs desmit dienas Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) un mācīsies, kā palīdzēt astronautiem.

Igaunijas piekrastē izskalots jūrā pazudušā Audera kajaks(1)

Igaunijas piekrastē ir atrasts Baltijas jūrā pazudušā Aiga Audera kajaks, liecina ieraksts un attēli vietnē Facebook. Jāatgādina, ka Auders piektdienas, 16. augusta, rītā ar jūras kajaku devās no Kolkas uz Roņu salu un pazuda bez vēsts.

Baltijas ceļa trīsdesmitgadē aicina tikties pie Brīvības pieminekļa(2)

Precīzajā Baltijas ceļa norises laikā – 23. augustā plkst. 19.00 akcijas Baltijas ceļš dalībnieki, gan tie, kuri toreiz Baltijas ceļā nestāvēja, šī īpašā notikuma trīsdesmitajā gadskārtā ir atkal aicināti tikties pie Brīvības pieminekļa Rīgā. Būsim cits citam līdzās, lai klātienē izjustu trīs laikus – pagātni, tagadni un nākotni – un apliecinātu, ka brīvība gan indivīdam, gan tautai un valstij ir nozīmīga ikvienā vēstures laika posmā.

Levits: Baltijas ceļš iezīmēja padomju režīma sabrukuma sākumu(4)

Baltijas ceļš sāka drupināt dzelzs priekškaru, pauda Valsts prezidents Egils Levits ceturtdien notiekošajā starptautiskajā konferencē Baltijas ceļš. Turpinājums. "Baltijas ceļš bija politiska inovācija, kas iepriekš nebija mēģināta. Tās rezultātā mēs šodien atrodamies šeit, konferencē, brīvā un neatkarīgā Latvijā," uzrunājot klātesošos, sacīja valsts pirmā amatpersona.

Par PNB maksātnespējas administratoru lūdz apstiprināt Vigo Krastiņu(4)

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), reaģējot uz Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu atzīt AS PNB Banka par tādu finanšu iestādi, kas ir vai nonāks finanšu grūtībās, un Eiropas Vienotā noregulējuma valdes (Single Resolution Board) lēmumu neveikt bankas noregulējumu, ir sagatavojusi pieteikumu tiesai par AS PNB Banka maksātnespējas procesa uzsākšanu. Pieteikums ceturtdien, 22. augustā, ir iesniegts Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, vienlaikus lūdzot tiesu lemt par bankas maksātnespējas procesa administratora Vigo Krastiņa iecelšanu.

Pasaka, kas nebeidzas © DIENA

Multimediālais uzvedums jeb metālopera Kurbads, ķēves dēls atdzims otrajai izrādei Baltijas ceļa 30 gadu jubilejā Lucavsalā

Dundagā briest dumpis © DIENA

Aizstāvot 9. augustā no amata atcelto Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Aldi Pinkenu un paužot negatīvu attieksmi pret novada domes vadības stilu un pašvaldības attīstības virzieniem, ceturtdien Dundagā notiks protesta gājiens. To atbalsta arī četri domes opozīcijas deputāti.

Pašlaik ir svarīgi būt mierīgam © DIENA

Džeimsa Džoisa bailes, Edipa komplekss un daudz laikmetīgās mākslas. Zalcburgas festivāla notikumos mūzika un teātris organiski mijiedarbojas ar aktuālo vizuālo kultūru

LU aicina Kariņu rosināt dienesta izmeklēšanu pret IKVD(12)

Latvijas Universitāte (LU) ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), aicinot rosināt dienesta izmeklēšanu pret Izglītības kvalitātes valsts dienestu (IKVD), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā vēstule.

Top budžets ar mazu rīcības brīvību © DIENA(8)

Nākamā gada valsts budžets būšot lielākais Latvijas vēsturē, pirmo reizi pārsniedzot 10 miljardus eiro. Ekonomikas izaugsmes prognoze gan piesardzīgi samazināta no 3% līdz 2,8%. Budžeta fiskālā telpa jeb tēriņu iespējas būs stipri ierobežotas iepriekš pieņemtu lēmumu īstenošanas dēļ. Būtisku robu iecirtīs arī Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme (RS) parādsaistību iekļaušana vispārējā valdības sektorā, kas būtu atbilstoši Eiropas Savienības (ES) kritērijiem un kas izdevumu iespējas nākamajā gadā samazinās par 71,9 miljoniem eiro, bet 2021. gadā – par 14,2 miljoniem eiro, lēsusi Finanšu ministrija (FM). Tātad par neprasmīgu saimniekošanu uzņēmumā RS maksās ne tikai Rīgas, bet visas Latvijas iedzīvotāji. Savukārt 2021. un 2022. gadā papildu izdevumiem valsts budžeta vajadzībām prognozēti attiecīgi 34 un 132,5 miljoni eiro.
Reklāmraksts

10 ieteikumi, kas Tev palīdzēs plānot ikdienas budžetu

Tieši tas, kā ikdienā rīkojies ar līdzekļiem, ietekmē arī visa mēneša budžeta līdzsvaru. Vai esi apdomīgs savos pirkumus? Vai gluži pretēji - ļaujies mirkļa impulsiem un bieži iegādājies visu, ko sirds vien kāro? Par to, ka esi apdomīgs un disciplinēts ikdienas budžeta plānošanā, liecina tas, ka līdzekļu pietiek līdz pat nākamajai algai, un veidojas arī iekrājumi. Bet, ja finansiālas problēmas piemeklē diezgan regulāri, tad būtu jāsāk domāt par savu ikdienas un ikmēneša tēriņu paradumu maiņu.

Sagaidot jauno mācību gadu © DIENA

Skolēniem līdz jaunā mācību gada sākumam ir palikusi nedaudz vairāk nekā nedēļa, savukārt lielai daļai skolotāju vasaras atvaļinājums ir beidzies jau kādu laiku. Notiek aktīvs darbs, ne tikai sagatavojot mācību telpas, bet arī apkopojot visu informāciju, kas būs aktuāla šajā mācību gadā. Lai arī jaunā pamatizglītības standarta ieviešana skolās pakāpeniski sāksies tikai no nākamā mācību gada, arī šajā skolotājus un skolēnus gaida vairākas pārmaiņas.

Itālijas prezidents meklē izeju no krīzes © DIENA(1)

Itālijas prezidentam Serdžo Matarellam būs jāizlemj, kā eirozonas trešo lielāko ekonomiku izvest no politiskā strupceļa, kur tā nonāca pēc tam, kad otrdien par demisiju paziņoja premjerministrs Džuzepe Konte. Līdz ar to oficiāli beidza pastāvēt Rietumeiropā pirmā populistu valdība, ko pirms 14 mēnešiem izveidoja antiestablišmenta Piecu zvaigžņu kustība (M5S) un pret imigrantiem noskaņotā partija Līga. Matarella trešdien sāka konsultācijas ar parlamentā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, lai saprastu, vai ir iespējams izveidot jaunu valdošo koalīciju vai arī viņam nāksies izsludināt pirmstermiņa vēlēšanas.

Guseļņikovs: Banku cenšas ātri izlaist cauri gaļasmašīnai © DIENA(21)

Par PNB bankas pārdošanas darījumu, sākotnējo sajūtu, ka aiz investora Rodžera Tamraza stāv kāds latvietis, un to, kā korupcijā apsūdzētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs izmantojot savās spēlēs Latvijas valsts nekonsekvento pozīciju tiesvedībā ar PNB bankas akcionāriem, intervijā Agnesei Margēvičai stāsta baņķieris Grigorijs Guseļņikovs.

Bankas sabrukuma mācība © DIENA(3)

Pēdējā laikā ziņās par finanšu sektoru dominē divas tēmas. Pirmā tēma ietver mudinājumus iedzīvotājiem ieviest aizvien jaunus digitālos risinājumus finanšu darījumu veikšanai. Otrā tēma ir saistīta ar PNB bankas (bijušās Norvik bankas) darbības apturēšanu.

Letiņš un banka © DIENA(1)

No 15. augusta apturēta PNB bankas darbība. Finanšu un kapitāla tirgus komisija tiesai lūgs atzīt PNB banku par maksātnespējīgu, lai to attiecīgi nodotu maksātnespējas administratoram.

Kalendārs

Augusts, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8