Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs, sašaujot visus 20 mērķus, svētdien Šveicē Pasaules kausa trešajā posmā 15 kilometru distancē ar kopēju startu izcīnīja desmito vietu, kamēr Norvēģijas sportisti aizņēma visu goda pjedestālu.
Jaunnedēļ Latvijā turpināsies atkusnis, kā arī gaidāmi intensīvi nokrišņi un brāzmains vējš, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).
Latvijas pilota Emīla Cipuļa četrinieku ekipāža svētdien Insbrukā Pasaules kausa bobslejā trešā posma sacensībās, kas vienlaikus bija Eiropas čempionāts, izcīnīja bronzas godalgas.
Kad vīna darīšana ASV sāka
pamazām atkopties, parādījās jauns izaicinājums – spēcīgā Eiropas vīnu konkurence, kas jau bija paspējuši nostiprināties Amerikas tirgū.
Kaķu dzimtas pārstāvji kopš seniem laikiem priecējuši dabas pēt - niekus ar izteiksmīgu acu krāsu – no dzeltenacainiem tīģeriem līdz zilacainiem sniega leopardiem.
Pirms 120 gadiem saldējuma tirgotājs Italo Markjoni ASV saņēma patentu savam izgudrojumam – ierīcei, kurā varēja cept vafeļu trauciņus, savukārt tajos pildīt auksto gardumu. Sākotnēji šis ēdamais saldējuma iepakojums pēc izskata vairāk atgādināja krūzītes un vēlāk tik populāro konusa formu ieguva, pateicoties citu uzņēmēju veiktajai modernizācijai.
Tartu kā nākamā gada Eiropas kultūras galvaspilsēta savā programmā pievērsīs uzmanību arī ikvienam pamanāmam, bet līdz šim reti izceltam mākslas veidam – ielu mākslai. Kāpēc apgleznotas sienas un arī oficiāli neatļauti zīmējumi pilsētvidē ir atbalstāms un attīstāms virziens, un ar ko īpaša ir tieši Igaunijas ielu māksla, stāsta māksliniece Sirla.
Režisores Lienas Šmukstes Daugavpilī iestudētās izrādes Pie
klusiem ūdeņiem varones īstai pašatklāsmei var ļauties tikai
uzticamā kompānijā – savā un skatītāju lokā
Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers sestdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, taču viņa pārstāvētā Vankūveras Canucks piedzīvoja zaudējumu.
Latvijas kamaniņu braucēji Elīna Ieva Vītola, Roberts Plūme/Mārtiņš Bots, Kristers Aparjods un Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna sestdien Vistlerā ieņēma piekto vietu Pasaules kausa otrā posma komandu stafetē.
Iekšpolitiskā nenoteiktība un pretrunas ASV ir novedušas pie tā, ka vairākās to pavalstīs ir ievērojami pieaudzis secesionistu jeb šo pavalstu izstāšanās no ASV piekritēju skaits. Pirmā šajā rindā ir Teksasa, kur izstāšanās ideja ir gana populāra jau vairākas pēdējās desmitgades. Kādi ir šī noskaņojuma cēloņi, un cik liela ir iespēja, ka kāda no pavalstīm tiešām varētu pamest ASV?
Katru gadu miljoniem cilvēku – gan ar objektīvu, gan pašizdomātu lieko svaru, pusaudži un pieaugušie, biroja darbinieki un elites sportisti, parastie mirstīgie un slavenības – mēģina zaudēt svaru, ievērojot diētu. Viņus iedrošina vecāki, draugi, veselības aprūpes speciālisti, treneri, mediji un diētu industrija, kuras gada apgrozījums Eiropā un ASV mērāms miljardos. Mēs redzam veiksmīgas "pirms un pēc" bildes, papriecājamies, ierakstām kādu atbalstošu komentāru. Un pat neuzzinām, kas notiek aizkadrā, ja neesam cītīgi tievējuši paši. Pēcdiētas laiks mēdz būt skarbs. Pētījumi rāda, ka bieži vien cilvēki vairāk nekā pusi svara uzņem atpakaļ gada laikā, bet gandrīz visi kilogrami atgriežas piecu gadu periodā. Trešdaļa cilvēku diētu noslēdz pat vēl neizdevīgākā pozīcijā, nekā sākuši: svars ripo atpakaļ ar uzviju. Ja radikāli tievē jau pusaudžu gados, nākotnē ir risks sagaidīt pat īstu klīnisko aptaukošanos. Paradoksāli, bet sanāk, ka ar diētām sasniedzam tādu efektu, kas ir pretējs cerētajam. Kāpēc tā mēdz notikt un ko darīt, lai no tā izvairītos?