Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ABLV Bank

FKTK brīdina Rigensis Bank valdes locekli un piemēro bankai prāvu soda naudu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 10. jūlijā pieņēma lēmumu AS Rigensis Bank par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (NILLTPFN) normatīvo aktu prasību pārkāpumiem piemērot 1,03 miljonus eiro lielu soda naudu. Tāpat par šo prasību ievērošanu atbildīgajam bankas valdes loceklim Renāram Degro izteikts brīdinājums, informē FKTK.

FKTK apstiprinājusi ABLV Bank klientu pārbaudes metodoloģiju

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) trešdien ārkārtas sēdē apstiprinājusi likvidējamās ABLV Bank kreditoru izvērtēšanas metodoloģiju, vēsta FKTK pārstāve Ieva Upleja. Metodoloģijas izstrādes gaitā tā tika skaņota ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu (Kontroles dienestu) un veikti attiecīgi papildinājumi.

Kontroles dienests saskaņojis ABLV Bank kreditoru pārbaužu metodoloģiju

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pirmdien saņēmusi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) saskaņoto likvidējamās ABLV Bank kreditoru pārbaužu metodoloģiju, aģentūrai LETA sacīja FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Ieva Upleja.

Raidījums: Banka neļaus Rimšēvičam piekļūt pie ziņām par viņa krimināllietām

Pēc Eiropas Savienības Tiesas (EST) sprieduma, kas atceļ apsūdzētajam Latvijas Bankas (LB) prezidentam Ilmāram Rimšēvičam kā drošības līdzekli piemēroto liegumu pildīt amata pienākumus, viņš šonedēļ ir atgriezies darbā. Lai novērstu bažas par Rimšēviča iespējamo iejaukšanos ar viņu saistīto krimināllietu izmeklēšanā, LB padome nolēmusi prezidentu norobežot no bankā esošās informācijas par šiem kriminālprocesiem, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Radio: Varētu dot zaļo gaismu ABLV Bank pašlikvidācijai un tikt vaļā no FinCEN ziņojuma

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests jau piektdien varētu apstiprināt likvidējamās ABLV Bank kreditoru pārbaužu metodoloģiju, pieļāva dienesta vadītāja. Pagājušajā nedēļā atbildīgās iestādes konceptuāli vienojās par veidu, kā pirms naudas izmaksas no godīgajiem klientiem atsijāt naudas atmazgātājus, taču galīgo instrukciju izstrādāja šonedēļ. ABLV Bank pašlikvidācijas mehānisma palaišana varētu pavērt Latvijai iespēju panākt nelabvēlīgā ASV Finanšu ministrijas ziņojuma atsaukšanu, piektdien vēsta Latvijas Radio.

FKTK un Kontroles dienests konceptuāli saskaņo ABLV kreditoru pārbaužu metodoloģiju

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests (Kontroles dienests) konceptuāli saskaņojuši likvidējamās ABLV Bank kreditoru pārbaužu metodoloģiju, bet nedēļas laikā tiks izstrādāts gala materiāls, trešdien pēc Finanšu sektora attīstības padomes sēdes žurnālistiem pastāstīja Kontroles dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide