Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Demokrātija

PiS centīsies nosargāt vienvadību Polijā

Polijā svētdien notiekošās parlamenta vēlēšanas ir nodēvētas par nozīmīgākajām kopš komunistu režīma gāšanas pirms trīsdesmit gadiem. Pēdējos četrus gadus Polijā pie varas atradās nacionālkonservatīvā partija Likums un taisnīgums (PiS), kas tiek apsūdzēta demokrātijas un likuma varas drupināšanā un regulāri ir nonākusi domstarpībās ar Eiropas Savienību (ES).

IT giganti traucē Kazahstānas valdībai izspiegot pilsoņus internetā

ASV tehnoloģiju uzņēmumi Google, Mozilla un Apple bloķējuši Kazahstānas valdības šifrēšanas sertifikātu, kuru šīs valsts iedzīvotājiem bija jāinstalē uzņēmumu pārlūkprogrammās un kas ļauj valdībai uzraudzīt valsts iedzīvotāju darbības internetā. Google Chrome, Mozilla Firefox un Apple Safari interneta pārlūkprogrammās šis sertifikāts automātiski tiks bloķēts.

Kā pirms 100 gadiem notika Latvijā pirmās demokrātiskās vēlēšanas?

Sestdien, 19. janvārī, aprit 100 gadu kopš pirmajām demokrātiskajām vēlēšanām Latvijā - Liepājas pašvaldības vēlēšanām. Tas norisinājās 1919. gada 19. janvārī - jaunajai Latvijas valstij ļoti grūtā laikā, jo tobrīd Latvijas teritorijā notika Brīvības cīņas, Padomju Krievijas karaspēks tuvojās dabiskajai Ventas aizsardzības līnijai, nebija pārliecības, vai pēc mēneša nebūs ieņemta arī Liepāja, portālu Diena.lv informēja Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Levits: Demokrātija nav pašsaprotama, par to ir jācīnās

Demokrātija nav pašsaprotama, tā ir izcīnīta un to jāspēj noturēt, piektdien Latvijas Universitātes (LU) 75.konferences atklāšanas akadēmiskajā plenārsēdē teica Eiropas Savienības (ES) tiesas tiesnesis Egils Levits. Levits norādīja, ka savam priekšlasījumam izvēlējies tēmu Cīņa par demokrātiju - Latvijas un Eiropas Savienības tuvākās nākotnes izaicinājumi, jo ne tikai Latvija, bet arī ES un visa Rietumu pasaule nonākusi nemierīgākos ūdeņos kā līdz šim.

Inta Lase: Ja esi pabijis citās valstīs, labāk novērtē Latvijas demokrātiju

Kādreizējā žurnāliste un Valsts prezidenta preses sekretāre Inta Lase jau vairākus gadus darbojas eksotiskās valstīs, kur kā Eiropas sūtīta novērotāja izvērtē vēlēšanu gaitu. Malāvija, Etiopija, Uganda, Nigērija, Sjerraleone, divreiz Pakistāna, divreiz Lībija, Afganistāna, Uzbekistāna: tāds ir to valstu saraksts, kurās Lase pēdējos gados strādājusi kā ilgtermiņa vēlēšanu novērotāja un mediju analītiķe.

Zanders: Kalns un Muhameds

Vairākkārt (mēģinot kaut cik konstruktīvi apspriest jautājumu par parlamenta zemā reitinga paaugstināšanas iespējām) esam rakstījuši, ka deputāti varētu par galveno saziņas formu uzskatīt ne tikai kāpšanu tribīnē plenārsēdes laikā, bet arī paši vairāk informēt par Saeimas komisijās spriesto. Uzskatāmības labad pavērsimies uz šo nedēļu. 

Honkongas protestu vērienu atklāj no putna lidojuma uzņemts video

Desmitiem tūkstoši cilvēku pēdējās divās dienās izgājuši Honkongas ielās, lai pieprasītu vispārēju demokrātisku vēlēšanu tiesību nodrošināšanu. Kustības _Okupē centru _rīkotāji iebilst pret Pekinas lēmumu izvēlēties un izvērtēt kandidātus, kuriem 2017.gadā ieplānotajās vēlēšanās ļaut kandidēt uz Honkongas vadošajiem amatiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide