Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Erdogans atkal draud atvērt migrantiem durvis uz Eiropu

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ceturtdien, viesojoties Ungārijā, atkārtojis savus draudus atvērt nelegālajiem imigrantiem durvis uz Eiropu, ja starptautiskā sabiedrība nepalielinās atbalstu Turcijai.

Aptauja rāda uzticības krīzi vakcīnām Eiropā

Globāli veiktā aptauja atklāj, ka pēdējos gados strauji samazinājusies cilvēku uzticība vakcinācijas efektivitātei un drošumam. Tas, pēc ekspertu domām, rada milzīgu risku sabiedrības veselībai. Secinājumi par aptaujas rezultātiem liecina, ka skepse pret vakcīnām palielinās un uzticība ārstiem mazinās tieši attīstītākos un vairāk pārtikušos reģionos – to vidū īpaši izceļas Rietumeiropa un Austrumeiropa.

Tilersons noraida apgalvojumus par plaisu ASV un Eiropas attiecībās

ASV Valsts sekretārs Rekss Tilersons trešdien noraidīja pieņēmumus, ka plaisa starp ASV un to Eiropas sabiedrotajiem paplašinās. Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriēls nule kā norādījis, ka Eiropas Savienībai (ES) savā ārpolitikā vajadzētu būt mazāk atkarīgai no Vašingtonas.

INFOGRAFIKA: Vēlētāju aktivitāte Eiropā; Nīderlandes rezultāts nav pārsteigums

Trešdien notikušajās parlamenta vēlēšanās Nīderlandē, pēc šobrīd publicētās informācijas, pie vēlēšanu urnām devās 82% balstiesīgo iedzīvotāju, lai izlemtu savas valsts nākotni, un, iespējams, atstātu arī būtisku iespaidu uz visu Eiropas Savienību (ES). Tomēr, lai gan pēdējos gados ES līmenī tiek runāts par zemo vēlētāju aktivitāti un Nīderlandes rezultāts šķiet pārsteidzošs, kopējie dati nebūt neliecina par izteiktu vēlētāju vienaldzību. Portāls Diena.lv piedāvā ielūkoties datos par vēlētāju aktivitāti nacionālo parlamentu vēlēšanās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide