Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kuba

Kubas pretrunīgā eksportprece

Desmitiem tūkstošu kubiešu medicīnas profesionāļu strādā ārvalstīs, tā ienesot sociālistiskās Kubas budžetā miljardiem dolāru. Atsevišķas valstis pēdējā laikā gan atteikušās no kubiešu ārstu pakalpojumiem, vainojot viņus protestu uzkurināšanā. Savukārt Kubas režīma kritiķi kubiešu ārstus uzskata par ekspluatācijas upuriem.

Spānija kritizē Trampa politiku pret Kubu un Venecuēlu

Spānijas ārlietu ministrs Žozeps Borreljs trešdien nosodīja Vašingtonas lēmumu atcelt aizliegumu ASV tiesās izskatīt lietas par Kubā konfiscētiem īpašumiem, lēmumu raksturojot kā varas ļaunprātīgu izmantošanu, kas var novest pie juridiskām kaujām.

Kubieši atbalsta jauno konstitūciju

Svētdien notikušajā referendumā par Kubas jauno konstitūciju, kas paredz zināmu ekonomikas liberalizāciju, taču saglabā vienpartijas sistēmu, vēlētāji pārliecinoši atbalstījuši jauno pamatlikumu.

Ziemeļkorejas līderis Phenjanā tiekas ar Kubas prezidentu

Ziemeļkorejas līderis Kims Čen Uns Phenjanā ticies ar Kubas prezidentu Migelu Diasu-Kanelu un pārrunājis pašreizējās starptautiskās situācijas svarīgākos jautājumus, pirmdien vēsta Ziemeļkorejas mediji.

Kubas parlaments pieņem jaunu konstitūciju

Kubas Nacionālā sapulce svētdien pieņēmusi jaunu konstitūciju, kas atzīst tirgus ekonomiku, taču saglabā Komunistu partijas kontroli pār ekonomiku un valsti.

Kubu vadīs mazāk zināmais Diass-Kanels

Sociālistiskā totalitārisma "brīvības salā" – Kubā – pirmo reizi kopš revolūcijas vadības grožus ir pārņēmis cilvēks, kura uzvārds nav Kastro. Līdzšinējais valsts prezidents Rauls Kastro ceturtdien paziņoja par atkāpšanos pēc tam, kad parlaments amatā bija apstiprinājis viņa pēcteci Migelu Diasu-Kanelu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide