Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +1 °C
Viegls lietus
Sestdiena, 14. decembris
Gaisma, Auseklis

Latvijas Nacionālā opera un balets

Kultūras ministrija no Rīgas domes grib pārņemt remonta gaidās esošo LNOB ēku

Kultūras ministrija (KM) un Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) valde vērsušās pie Rīgas domes ar aicinājumu valsts pārziņā bez atlīdzības nodot LNOB ēku, taču pašvaldība, kura atzīst pašas ierobežotās spējas tūlītēji nodrošināt nama remontam nepieciešamos aptuveni septiņus miljonus eiro, ir nobažījusies, vai valsts spēs nodrošināt tā sakārtošanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Baleta Gulbju ezers pirmizrādē Zigfrīda lomu dejos La Scala zvaigzne Timofejs Andrijašenko

3. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā un baletā pirmizrādi piedzīvos klasikā baleta pērle – Pētera Čaikovska Gulbju ezers. Zigfrīda lomu pirmizrādē dejos La Scala baleta zvaigzne, Latvijā dzimušais starptautisko konkursu laureāts Timofejs Andrijašenko, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Pieminot Andreju Žagaru, tiks izrādīta opera Pīķa dāma

Pieminot ilggadējo Latvijas Nacionālās operas direktoru, režisoru Andreju Žagaru, 2020. gada 20. februārī atjaunojuma pirmizrādi piedzīvos Pētera Čaikovska operas Pīķa dāma iestudējums. Andreja Žagara režijā šis uzvedums pirmizrādi piedzīvoja 2005. gadā un guva spožus starptautiskus panākumus, informēja Latvijas LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Uz operu ar viedtālruni

Pieci jauniestudējumi (trīs operu un divas baletu pirmizrādes), divu iestudējumu atjaunojumi, jauni krēsli un grīda Jaunajā zālē, mobilā lietotne titru lasīšanai viedtālruņos un novembrī gaidāmā Operas vadības maiņa – šādi ir galvenie jaunumi, kas Latvijas Nacionālās operas un baleta skatītājus gaida 2019./2020. gada sezonā. To sāks tradicionālais galā koncerts 5. septembrī. Pirmais jauniestudējums būs Imanta Kalniņa opera Spēlēju, dancoju, kas top Operas galvenā diriģenta Mārtiņa Ozoliņa un režisores Lauras Grozas-Ķiberes vadībā.

Operas izrādēs titrus varēs lasīt mobilajos telefonos

No 7.septembra Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) piedāvā operas tulkojuma titrus lasīt mobilajā lietotnē OPERA titri, šodien preses konferencē pavēstīja LNOB vadītājs Zigmārs Liepiņš. Liepiņš pastāstīja, ka lietotne izstrādāta, domājot par LNOB apmeklētāju. Vairāku gadu garumā meklēja risinājumu, kā klausītajiem operas saturu un tekstu padarīt pieejamu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide