Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 13. decembris
Veldze, Lūcija

Lībieši

Pilna Latvijas asinsaina

"Lībiešu mantojumu joprojām var sastapt, dzirdēt, redzēt un piedzīvot," saka par lībiešu virsaiti dēvētais Valts Ernštreits

Rīgas lībiešu dziesmu ansamblim būs jubilejas koncerts

Sestdien, 3.martā plkst. 15 koncertzālē _Ave Sol _notiks Rīgas lībiešu dziesmu ansambļa Līvlist 40 gadu jubilejas koncerts Līvlist stāsts.Jubilejas pasākums ir iecerēts kā multimediāls vēstījums par Rīgas lībiešu ansambļa sākotni 20. gadsimta septiņdesmitajos gados, par kolektīva saglabāto un veidoto lībiešu mūziku un būtisko devumu Latvijas kultūras savdabīgajā daudzveidībā.

Valts Ernštreits. Lībiešu gads

Līvō Kultūr sidām un Starptautiskā Lībiešu draugu biedrība grāmatnīcā Satori 2010. gada 15. decembrī izsludināja Starptautisko lībiešu valodas un kultūras gadu. Šogad tajā pašā dienā, vietā un pat laikā notika gada noslēguma pasākums. Kā viens no organizatoriem un šīs ieceres rosinātājiem varu teikt, ka man šis gads ir bijis darbīgs un ļoti grūts, taču vienlaikus pilns trakuma, jaunas pieredzes un pārdomu.

Valts Ernštreits: Lībieši nav eksotiska piedeva

Piektdien 4. novembrī notiks monogrāfijas Lībiešu rakstu valoda atvēršanas svētki.Daudzi neapzinās, ka latviešu valoda ir tā, kas nes lībiešu valodu tālāk. «Piemēram, uzsvars uz pirmās zilbes - tā ir tieša lībiešu valodas ietekme. Latvija ir pilna ar lībiešu elementiem!» Dienai stāsta diplomētais lībiešu valodas speciālists, dzejnieks un mākslinieks vienā personā Valts Ernštreits.

Briti atzīst Lībijas nemiernieku padomes varu, padzen Kadāfi režīma diplomātus

Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs paziņojis, ka Apvienotā Karaliste atzinusi Lībijas nemiernieku izveidoto Nacionālo pārejas padomi par šo valsti pārvaldošo institūciju, ziņo BBC. Vienlaikus Muammara Kadāfi režīma diplomātiem pieprasīts pamest Lielbritāniju. Nacionālā pārejas padome tiek aicināta arī iecelt diplomātisko pārstāvi Lielbritānijā.

Rotu izstāde - Veltījums lībiešiem

Lībieši, vieni no senākajiem Latvijas iedzīvotājiem, savulaik apdzīvoja krietnu daļu Latvijas jūras piekrastes, kā arī Daugavas un Gaujas krastus. Lībieši - amatnieki, zvejnieki, bitenieki un zemkopji - bija tie, kas izveidoja apmetnes vietā, kur tagad atrodas Rīga, un sagaidīja pirmos vācu tirgotājus un krustnešus.

Līvu fonds sāk darbu lībiešu valodas un kultūras atbalstam

Svētdienas vakarā notiks pirmā lielā kopsapulce šāgada 31.martā nodibinātajam Līvu fondam, lai spriestu par lībiešu lietu stratēģisko attīstību tuvākā un tālākā nākotnē, informē organizācijas valdes priekšsēdētājs Dāvis Stalts. Līvu fonds ir jaunizveidota līvu valodas, kultūras un sociālās vides atbalsta organizācija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide