Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rundāles pils

LSO Rundāles pilī koncertēs ar Evu Ter-Sarkisovu un Ilzi Grēveli-Skaraini

1. jūnijā pulksten 17.00 Rundāles pilī Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Māra Kupča vadībā koncertēs ar vijolnieci Evu Ter-Sarkisovu un soprānu Ilzi Grēveli-Skaraini. Programmā – Ravela, Respīgi, Hendeļa un citu ģeniālu itāļu, franču un vācu komponistu meistardarbi, informē LSO.

No šodienas Rundāles pilij jauna direktore

No trešdienas, 2. janvāra, amata pienākumus sāk pildīt Rundāles pils jaunā direktore Laura Lūse, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijā. Atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam Rundāles pils muzeja direktora amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 2264 eiro.

Lancmaņa pienākumus Rundāles pilī pārņems Laura Lūse

Kultūras ministrijas (KM) konkursa rezultātā 16 kandidātu konkurencē par nākamo Rundāles pils muzeja direktoru izvēlēta mākslas doktore Laura Lūse, kura amata pienākumus sāks pildīt no nākamā gada 2. janvāra, aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību vadītāja Lita Kokale.

Lancmanis: Rundāles pils muzejā jāsaglabā līdzšinējie ideāli

Rundāles pils muzejs turpmākajos gados jāvada līdzīgi jau pašlaik izvirzītiem uzstādījumiem un ideāliem, aģentūrai LETA pauda ilggadējais muzeja vadītājs Imants Lancmanis, kurš šī gada nogalē atstās amatu, lai dotos pensijā.

Sliktā stāvoklī esošā Rundāles pils jumta nomaiņas darbus uzsāks šogad

Nedēļas nogalē telekanāls LNT vēstīja, ka nozīmīgā kultūrvēsturiskā objekta - Rundāles pils - jumts ir sliktā stāvoklī un nepieciešama tā nomaiņa. Rundāles pils pārstāvji portālu Diena.lv informēja, ka LNT sižets pievērsis sabiedrības uzmanību situācijai, kas pastāvējusi jau ilgāku laiku, kā arī zināja teikt, ka darbi pie jumta nomaiņas tiks uzsākti jau pavasarī.

Rundāles pils jumtā sūces; remontam nepieciešami teju 3 miljoni

Latvijas nozīmīgākā baroka stila valsts kultūras pieminekļa - Rundāles pils – jumts šobrīd ir ļoti sliktā stāvoklī, proti, to klāj mikroplaisas un vietām cauri sūcas ūdens. Jumta rekonstrukcijai nepieciešama vērā ņemama summa - 2,9 miljoni eiro, svētdien vēstīja telekanāls LNT. 18. gadsimta vidū celtā ēka praktiski nepārtraukti tiek restaurēta, bet jumts pēdējo reizi tika mainīts 1961. gadā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide