Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Skolu reforma

Pašvaldības steidz pieņemt lēmumus par pārmaiņām savās skolās līdz ar septembri

Šis ir pēdējais mēnesis, lai pašvaldības pieņemtu lēmumus par skolu tīkla izmaiņām, kas spēkā būs jau septembrī. Vairākas arī to steidz darīt, jo nelielais skolēnu skaits tomēr spiež pieņemt arī nepopulārus lēmumus. Šogad Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apstiprinājusi septiņus vietvaru lēmumus, bet vēl saskaņošanā šobrīd ir deviņu pašvaldību plānotās izmaiņas. Septembrī pārmaiņas būs arī 17 izglītības iestāžu darbībā, kur lēmumi jau pieņemti iepriekšējo divu gadu laikā.

Irlavas vidusskolu pārveidos par pamatskolu

Irlavas vidusskola, kuru pētījumā Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā ieteikts pārveidot par sākumskolu, ar 31.augustu tiks reorganizēta par pamatskolu, lēmuši Tukuma novada domes deputāti.

Pētnieks: Latvijā ir liekas 180 vidusskolas

Runājot par vidusskolām, Latvijā šobrīd pietiek skolēnu 130 mācību iestādēm, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja skolu tīkla attīstības modeļa pētījumu grupas eksperts, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs, piebilstot, ka politiķi pārsvarā ir saprotoši, bet tieši iedzīvotāji, dzirdot par skolu slēgšanu, reaģē emocionāli.

Likvidēta Nīcgales sākumskola

Ceturtdien Daugavpils novada domes sēdē pašvaldības deputāti pieņēmuši lēmumu par Nīcgales sākumskolas likvidāciju. Daugavpils novada pašvaldībā aģentūra LETA noskaidroja, ka lēmums par skolas likvidāciju pieņemts, jo tajā vairs nav palicis neviena apmācāmā.

Trešdaļu internātskolu slēgs

Teicienu "Cerība mirst pēdējā" šoreiz var attiecināt uz tām 10 pašvaldībām, kuras vēl nav pieņēmušas lēmumu par savām internātskolām. Tās cer, ka valdība tomēr atradīs 4,8 miljonus eiro un mainīs savu lēmumu no nākamā gada janvāra vairs nesegt internātskolu uzturēšanas izdevumus. Četras pašvaldības jau izlēmušas vai arī šonedēļ pieņems lēmumu, ka šīs skolas tomēr jāslēdz. Taču arī pārējām pašvaldībām naudas savā budžetā šīm skolām nav, tāpēc vistuvākajā laikā var nākties emocijas nolikt malā un lemt par to slēgšanu. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) nav gatavs piekrist, ka internātskolas turpina darboties kā līdz šim.

Reorganizācijas dēļ iziet no rāmjiem

Pēc trīsdesmit Madonas 2. vidusskolas direktora amatā aizvadītiem gadiem, īsi pirms pilnvaru beigām, Valentīns Rakstiņš izpelnījās asu sabiedrības reakciju uz savu nesavaldīgo rīcību. Uz TV3 raidījuma Bez tabu filmēšanas grupas ierašanos skolā pagājušajā nedēļā viņš reaģēja ar uzbrukumiem tai, sauca žurnālistus par bandītu aizstāvjiem, mudināja aizvērt muti un "pazust no šejienes", kā arī aicināja palīgā policiju. Žurnālisti vēlējās pārbaudīt raidījuma rīcībā esošos faktus par direktora radinieku nodarbināšanu skolā un konfliktiem ar skolotājiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide