Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Skolu reforma

Reformā viss jāskata kompleksi

Par to, kāpēc līdz ar izglītības reformu jāpieaug rūpēm par lauku ceļu uzturēšanu, ar Valkas novada domes priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli sarunājas Romāns Meļņiks.

Skolu reformas dēļ darbu zaudējušie pirmspensijas vecuma pedagogi varēs saņemt pabalstu

Vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanā iesaistītie pirmspensijas vecuma pedagogi, kuriem pašvaldības vispārējās izglītības iestādes reorganizācijas vai slēgšanas gadījumā būs grūtības atrast darbu, sešus mēnešus varēs saņemt sociālo atbalstu vidējās izpeļņas apmērā, paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais MK noteikumu projekts Kārtība, kādā piešķir un administrē valsts sociālo atbalstu pedagogiem, kas otrdien apstiprināts valdībā.

Pašvaldības steidz pieņemt lēmumus par pārmaiņām savās skolās līdz ar septembri

Šis ir pēdējais mēnesis, lai pašvaldības pieņemtu lēmumus par skolu tīkla izmaiņām, kas spēkā būs jau septembrī. Vairākas arī to steidz darīt, jo nelielais skolēnu skaits tomēr spiež pieņemt arī nepopulārus lēmumus. Šogad Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apstiprinājusi septiņus vietvaru lēmumus, bet vēl saskaņošanā šobrīd ir deviņu pašvaldību plānotās izmaiņas. Septembrī pārmaiņas būs arī 17 izglītības iestāžu darbībā, kur lēmumi jau pieņemti iepriekšējo divu gadu laikā.

Irlavas vidusskolu pārveidos par pamatskolu

Irlavas vidusskola, kuru pētījumā Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā ieteikts pārveidot par sākumskolu, ar 31.augustu tiks reorganizēta par pamatskolu, lēmuši Tukuma novada domes deputāti.

Priekules novadā slēgs Gramzdas pamatskolu

Priekules novada domes sēdē ceturtdien nolemts līdz 31.jūlijam slēgt Gramzdas pamatskolu, līdz ar to mainot iepriekšējos plānus reorganizēt to par sākumskolu, aģentūru LETA informēja Priekules novada pašvaldības izglītības vadītāja Agrita Purviņa.

Šadurskis: Kremlis ir ieinteresēts, lai jaunieši Latvijā nezinātu valsts valodu

Kremlis ir ieinteresēts, lai Latvijā paliktu iespējami vairāk krieviski runājošu jauniešu, kuri neprot valsts valodu, jo tad viņi dzīvotu Krievijas informācijas telpā un būtu vieglāk manipulējami ar Kremļa propagandu, šorīt LNT raidījumam 900 sekundes pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība). Pēc viņa teiktā, valoda ir nāciju vienojošais elements, un "tikai saliedēta nācija var sekmīgi attīstīties", tāpēc Latvijas interesēs ir panākt, lai šajā valstī dzīvojošie prot latviešu valodu.

Pētnieki iesaka Daugavpils apkaimē vidusskolu skaitu samazināt uz pusi

Daugavpils ietekmes areālā esošo 12 vidusskolu vietā pētījuma Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā autori ieteikuši attīstīt valsts ģimnāziju un vēl piecas vidusskolas. Pat vidusskolēnu skaitam potenciāli pieaugot uz reorganizējamo apkaimes vidusskolu rēķina līdz 1619, kopā ar jaunpienācējiem no reorganizējamajām Salienas, Zemgales, Sventes, Ilūkstes, Vaboles un Špoģu vidusskolām, šis skaits ir nepietiekams esošo vidusskolu skaita uzturēšanai.

Pētnieks: Latvijā ir liekas 180 vidusskolas

Runājot par vidusskolām, Latvijā šobrīd pietiek skolēnu 130 mācību iestādēm, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja skolu tīkla attīstības modeļa pētījumu grupas eksperts, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs, piebilstot, ka politiķi pārsvarā ir saprotoši, bet tieši iedzīvotāji, dzirdot par skolu slēgšanu, reaģē emocionāli.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide