Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Egīls Zirnis

Zirnis joko - 18.06.2019.

Sajaukusi baloniņus, meitene laupītājam palīdzēja atrisināt dažas sejas ādas problēmas.

Zirnis joko - 18.06.2019.

Laulības gredzens tik stipri turējās pirkstā, ka man nācās krāpt sievu, neizņemot roku no kabatas.

Vēsture Dienā: Pašvaldības policijas priekšnieka biogrāfijas slēptās detaļas(7)

Kopš Dirnēnu ģimenes mantojuma sāgas, kad pusmiljonu dolāru skaidrā naudā par skolotāju strādājusī māte bija it kā atstājusi saviem diviem dēliem, no kuriem viens, kāda sagadīšanās, strādāja Finanšu policijā, un līdzīgiem gadījumiem Latvijas sabiedrība jau ir ieguvusi diezgan grūti apgāžamu priekšstatu, ka lielākās nelikumības var pastrādāt tieši tie, kam vajadzētu pret tām cīnīties. 90. gados ar šo domu tikai sāka aprast.

Pirmsjāņu sveiciens!(1)

Vasarā Latvija ir vairāk lielvalsts nekā ziemā. Kamēr Kurzemē un Vidzemē dzīvo un nedzīvo dabu šķaida krusas graudi olas lielumā un virpuļviesulis ar vispārējām vēlēšanu tiesībām līdzvēr­tīgu jaudu plēš laukā atlikušās muižu alejas, nesdams pa gaisu lielus bērzus ar visām saknēm un sētās pār­vietodams pat traktorus, tikmēr rīdzinieki slinki dzer alu savās dārza lapenēs vai jumta terasēs, velti cerēda­mi, ka Pērkontēvs tiem piedāvās kādu nevirtuālu atrakciju, lai nav jāizdzer par vienu alu vairāk, nekā vajadzētu.

Zirnis joko - 12.06.2019.(1)

Interesants novērojums: no desmit pirātiem deviņiem vienas acs nav tajā pusē, kurā uz pleca sēž papagailis.

Zirnis joko - 11.06.2019.(1)

Ornitologi tā arī nav spējuši atbildēt uz jautājumu, kā baložiem izdodas melnu automašīnu apķēzīt ar baltu, bet baltu automašīnu – ar melnu.

Vēsture Dienā: Andrejeva atzīšanās(10)

Kamēr dažs labs vēl šodien, kad maisi jau vaļā, nespēj atzīties sakaros ar čeku, Georgs Andrejevs to izdarīja jau pirms 25 gadiem. Tobrīd viņš bija ārlietu ministrs Valda Birkava valdībā. Diena Andrejeva atklātajai vēstulei toreiz veltīja veselu lielu avīzes speciālizlaidumu 1994. gada 28. maijā.

Lai rektors nepaliek zem galda(10)

Latvijas Universitātei es gribētu novēlēt mieru. Tā nav pelnījusi tādu ļembastu un satricinājumus, – komentējot plaši izskanējušās pēdējo rektora vēlēšanu kaislības, kad uz amatu pretendēja pašreizējais rektors Indriķis Muižnieks un Gundars Bērziņš un kad debatēs runātais brīžam stipri pārsniedza akadēmiskas pieklājības rāmjus, saka filozofe Latvijas Universitātes profesore Maija Kūle. Rektora vēlēšanās asumi parādās ne pirmo reizi, tādi bija gan 2007. gadā, kad uz rektora amatu kandidēja Kūle, gan vēlāk. Šajā reizē, kā izteikusies Kūle, kaislību pamatā varētu būt tas Skalbes vērdiņš, kas universitātes īpašumu izskatā "zaigojas akas dibenā un sauc to paņemt". Universitātei tas sliktākajā variantā varētu nozīmēt autonomijas faktisku zaudēšanu.

Zirnis joko - 07.06.2019.(1)

Ģimenes strīdos mēs ar sievu rīkojamies kā grupa koncertā: sākam ar jaunu materiālu, bet beidzam ar labi zināmajiem hitiem.

Zirnis joko - 06.06.2019.(1)

Alfrēds Nobels tikai tāpēc tiek uzskatīts par dinamīta izgudrotāju, ka viņa priekšgājējus neizdevās identificēt.

Zirnis joko - 04.06.2019.(1)

Tiek uzskatīts, ka mūsu pensionāri ir trūcīgi. Bet vai jūs esat pamanījuši, cik lielas summas no viņiem izkrāpj blēži?

Zirnis joko - 04.06.2019.(1)

To, vai cilvēks ir stulbs, var noteikt jau pēc tā, ka viņš izsaka viedokli, pretēju tavējam.

Vēsture Dienā: Afēras mācības(7)

Bēdīgi slavenais 400 miljonu skandāls, kas nāca gaismā 1993. gada pavasarī un laimīgā kārtā beidzās nevis ar Latvijas valsts bankrotu, bet tikai ar atziņu, ka Rietumu biznesā darbojas ne tikai altruistiski eņģeļi, bet arī zemiski blēži, bija tik ļoti satraucis ļaužu prātus, ka vēl gadu pēc šā notikuma, 1994. gada 27. maijā, Diena atskatījās uz karstajām dienām.

Zirnis joko - 30.05.2019.(1)

Bērni pagalmā strīdējās, kura tētis ir stiprāks, nemaz nenojauzdami, ka tā ir viena un tā pati persona.

Zirnis joko - 30.05.2019.(1)

Īstais saimnieks mājā ir tas, kurš var piečurāt saimnieces čības un viņam par to nekas nebūs.

Zirnis joko - 28.05.2019.(1)

XXI gadsimts gan ir dīvains. Nepagūsti ne acis pamirkšķināt, kad jau divdesmit gadi pagājuši...

Tad labāk iet mežā. Saruna ar vēsturnieci Inesi Dreimani(4)

Vēsturniece Inese Dreimane par to, kāpēc sarakstījusi romānu Vēstule ar pielikumu, kāpēc ik pa laikam atkal jāatgādina, kas Latvijā notika XX gadsimta vidū, un kas ir tie, kuri nacionālos partizānus sauc par bandītiem.