Laika ziņas
Šodien
Migla

Novados

Daugavpilī atjaunota elektroapgāde

Sestdien plkst. 18.20 reģistrēts tehnoloģisks traucējums 20 kilovoltu elektrotīklā Daugavpilī, ietekmējot elektroapgādi 860 klientiem Vienības, Imantas, Krišjāņa Valdemāra un Ģimnāzijas ielas apkārtnē, informē AS Sadales tīkls.

Olaines pagastā izcēlies plašs meža ugunsgrēks(9)

Piektdien pusdienlaikā Olaines novada Olaines pagastā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurā lielā platībā deg mežs, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Pašvaldību reforma: Ozolnieku novadā rīkos iedzīvotāju aptauju

Ozolnieku novada domes deputāti 18.aprīļa domes sēdē nolēma organizēt sabiedriskās domas pētījumu, lai noskaidrotu novada iedzīvotāju nostāju par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto administratīvi teritoriālo reformu. Lai pētījuma rezultāti būtu statistiski pamatoti un ilustrētu reālo iedzīvotāju noskaņojumu, nolemts pieaicināt profesionālu pētījumu kompāniju, portālu Diena.lv informēja Ozolnieku novada pašvaldības pārstāve Agnese Kļava.

No piektdienas Latvijas mežos - ugunsnedrošais periods

Visā Latvijas teritorijā piektdien, 19. aprīlī, sāksies Valsts meža dienesta (VMD) noteiktais meža ugunsnedrošais laika posms, un meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošanu, aģentūru LETA informēja dienestā.

Pierīga nav mierīga © DIENA(12)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) modelējums, samazinot valstī pašvaldību skaitu no 119 līdz 35, Pierīgā no 2021. gada paredz Ādažu administratīvajai teritorijai pievienot Garkalnes, Carnikavas, Sējas un Saulkrastu novadu, Inčukalnu un Vangažus pievienot Siguldas novadam, Ropažus un Stopiņus – Salaspils novadam, Ikšķiles novadu – Ogres novadam, Baldones novadu – Ķekavas novadam, apvienot Babītes un Mārupes novadu, savukārt Olaines novadam tiktu pārdalīta teritorija no Ķekavas novada. Apmierināts ar šo piedāvājumu nav neviens – vietvaras vai nu jūtas pašpietiekamas, vai arī saredz nākotni citādā dalījumā.

Suitu novads grib būt reformas izņēmums © DIENA(11)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājums paredz Alsungas novadu pievienot Kuldīgas novadam. Taču, līdzīgi kā pirms iepriekšējās reformas 2009. gadā, arī šoreiz suiti vēlas panākt sava novada izveidi. Pirms desmit gadiem tas neizdevās, un arī šoreiz cerības ir nelielas, jo apkārtējie pagasti to nevēlas.

Ogres mēram Helmanim atstāj spēkā ievērojamo naudas sodu(14)

Rīgas apgabaltiesa šodien atstāja negrozītu pirmās instances tiesas spriedumu krimināllietā, kurā par izspiešanu apsūdzēts Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK) un tā brīža Ogres televīzijas īpašnieks Artūrs Robežnieks, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Gaidīja torti, bet dabūja siļķi kažokā © DIENA(30)

"Mēs gaidījām torti, bet atvērās priekškars, un tur bija siļķe kažokā!" izjūtas pēc jaunās novadu kartes projekta aplūkošanas Dienai raksturo Rūjienas novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins (Vidzemes partija). Kaut arī viņš un Valkas mērs Vents Armands Krauklis ir vienas partijas valdes locekļi, attieksme pret pievienošanos Valkas novadam ir, maigi sakot, atturīga.

Starta šāviens novadu izmaiņām © DIENA(36)

Apspriešanai nodotais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājums paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35, paredzot veidot pašvaldības ap lielākām pilsētām un attīstības centriem. Par platības ziņā apjomīgākajām varētu kļūt Liepājas un Madonas novada pašvaldības, bet pēc iedzīvotāju skaita prāvākās tāpat kā pašlaik būtu Rīga, Daugavpils un Liepāja, savukārt vismazāk iedzīvotāju būtu Līvānu novadā – nedaudz virs 12 000 iedzīvotāju.

FOTO: Noņemts Cēsu Sv. Jāņa baznīcas kupols - tajā atrasta kapsula ar ziņojumu(13)

Pirmdien, 8.aprīlī, bijām liecinieki vēsturiskam brīdim - Cēsu Svētā Jāņa baznīcas krusta un kupola noņemšanai no pašas jumta spices. Galvenajā kupolā atradās kapsula, kas visdrīzāk slēpj sevī ne tikai vēstījumu no pagātnes, bet arī vairākas lodes, savukārt vienā no sānu kupoliem saņēmām ziņojumu no Haralda Sīmaņa, kurš 90-tajos gados atjaunoja baznīcas jumtu," ierakstā sociālajā tīklā Facebook informēja Cēsu Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā draudze. Kupolā atrasto kapsulu plānots atvērt trešdien.

Par dzīvi pēc pārcelšanās no Rīgas © DIENA(14)

Asnāte un Jānis Avotnieki pirms dažiem gadiem izlēma visai kardināli mainīt savu dzīvi un no Rīgas centra kopā ar trim meitām pārcēlās uz atjaunojamo Abgunstes muižu Zaļeniekos, kas atrodas Zemgalē.