Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Novados

Elksniņš aicina Daugavpilī izveidot LTV studiju(4)

Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S) parakstījis vēstuli Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei un VSIA Latvijas Televīzija (LTV) ar aicinājumu izskatīt iespēju Daugavpilī izveidot LTV studiju, aģentūra LETA uzzināja domē.

Vidzemē un Latgalē vietām ceļi apledojuši

Piektdienas rītā vietām Vidzemē un Latgalē braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem apgrūtina apledojums. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem, portālu Diena.lv informēja VAS Latvijas Valsts ceļi.

Novadi labprātīgi apvienoties negrasās © DIENA(10)

"Gudrāka nekļuvu. Jautājumu no novada vadītājiem bija daudz, bet atbildes – vispārīgas. Neziņa ir liela," tā pēc Kurzemes reģiona pašvaldību vadītāju tikšanās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP) Dienai izteicās kāda sarunas dalībniece, novada domes priekšsēdētāja.

Pašvaldību reformas plānu lūgs skatīt ātrāk(3)

Ministru kabinets otrdien apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARM) sagatavoto Administratīvi teritoriālās reformas turpināšanas likumu, kas paredz turpināt 1998. gadā iesākto reformu, lai līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām 2021.gadā izveidotu ekonomiski attīstīties spējīgas vietējās pašvaldības, kas nodrošina likumos tām noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā, sniedzot iedzīvotājiem labus pakalpojumus par samērīgām izmaksām, vēsta VARAM.

Tas nav tikai "vēl viens peldbaseins" © DIENA(10)

Kādas sekas var būt, ka noņem valsts budžeta līdzfinansējumu sporta infrastruktūras attīstības projektiem reģionos, Guntaram Gūtem skaidro SIA Olimpiskais centrs Ventspils valdes priekšsēdētājs Jurģis Liepājnieks.

Pašvaldības atbalsta Pūces nodomu samazināt birokrātiju(9)

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) pauž gandarījumu par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (A/P) izteikumiem, ka viņš nav īsti apmierināts ar likumā deleģēto pienākumu viņa vadītajai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) saskaņot visu 119 pašvaldību saistošos noteikumus.

Ko sagaidām no kārtējās reformas? © DIENA(11)

Par gatavošanos administratīvi teritoriālajai reformai un citiem reģionālās politikas attīstībai būtiskiem aspektiem intervijā Jānim Kincim stāsta Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja un premjera ārštata padomniece reģionālajos jautājumos Inga Bērziņa.

Piesārņojums Šuņupē vēl nav likvidēts

Pirmdien SIA VentEko vēl turpina naftas produktu piesārņojuma likvidēšanu Šuņupē, Daugavpilī, un darbi varētu noslēgties tuvākajās dienās, aģentūru LETA informēja pilsētas Komunālās saimniecības pārvaldes vides inženieris Kaspars Laizāns.

Kariņš: Pašvaldībām aktīvāk jāplāno savs budžets(15)

Pašvaldību budžeti 2019.gadā augs kopumā par 90 miljoniem eiro, tāpēc pirms prasīt papildus līdzekļus, tām aktīvāk jāplāno savi budžeti, pirmdien paplašinātajā valdības komitejas sēdē teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).