Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā

Rīgas ielu uzturētāji uzsāk ziemas dežūras

Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD) uzdevis ielu, tiltu un pārvadu uzturētājiem nodrošināt ziemas dežūru, lai, pazeminoties gaisa temperatūrai vai sākoties snigšanai, nekavējoties varētu uzsākt ielu attīrīšanu no sniega vai apledojuma un seguma kaisīšanu, portālu Diena.lv informēja RDSD pārstāve Ilze Dimante.

Problēmas ar bērnudārzu rindām risina, bet tās turpina palielināties © DIENA(7)

Nesen Saeimas gaiteņos ceļu sāka priekšlikums nodrošināt mācības valsts valodā ikvienā pašvaldības bērnudārzā. Nacionālā apvienība iecerējusi, ka tas dos iespēju virzīties uz pilnīgu pāreju uz mācībām latviešu valodā, kā arī ļaus samazināt bērnu rindas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs (PII). Rindu problēmai nesen atkal tika pievērsta lielāka uzmanība, jo atklājās, ka vietu uz pašvaldības bērnudārziem Rīgā gaida vairāk nekā 2220 bērnu, kas ir ievērojami vairāk nekā pērn. Rīgas domē (RD) to skaidro ar higiēnas prasībām, kas stāsies spēkā no nākamā gada. Problēmu RD cenšas mazināt, izmantojot pašvaldībai piederošās telpas, bet pagaidām jaunu bērnudārzu būvniecību nesola. Savukārt Rīgai blakus – Mārupes novadā – problēmu cer atvieglot, uzbūvējot jaunu pašvaldības bērnudārza ēku.

Rīgā iegruvušā nama īrniekiem jāmeklē jauni mitekļi(5)

Ēka Rīgā, Lāčplēša ielā 123B, kurai 12.oktobrī vienā no stāviem iegruva griesti, nav ekspluatējama, tāpēc aptuveni 60 nama īrniekiem ir jāmeklē jauni mājokļi, aģentūrai LETA pastāstīja ēkas īpašnieku SIA Amplion Trust pārstāvis, advokāts Roberts Kantsons.

Rīgā kritiskā stāvoklī ir 25% parku teritoriju(18)

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta speciālisti, veicot inventarizāciju, konstatējuši, ka kritiskā stāvoklī ir 25% jeb aptuveni 30 galvaspilsētas parku teritorijas, un remontdarbus tajos nepieciešams veikt tuvākā gada vai divu laikā, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Rīgas satiksmei papildu nepieciešami 2,9 miljoni eiro(9)

Pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme šogad no pašvaldības budžeta papildu dotācijā lūgs piešķirt 2,9 miljonus eiro, trešdienas rītā intervijā Latvijas radio sacīja Rīgas satiksme padomes priekšsēdētājs Normunds Narvaišs.