Eiropā šī suga jau ir atklāta Lielbritānijā, Čehijā, Polijā, Vācijā, Skandināvijas valstīs un vēl dažos reģionos. Šis ir pirmais minētās sugas atrašanas gadījums Baltijā. Sākotnēji ASV un daudzās citās pasaules valstīs šī mārīšu suga tika ievesta no Austrumāzijas cīņai ar laputīm. Tā ir nozīmīga augu bioloģiskajā aizsardzībā. Diemžēl, ar cilvēka palīdzību nonākot jaunās vietās, šī suga ātri apguva arī dabiskos biotopus, savairojās lielā skaitā un daudzviet kļuva par dominējošo mārīšu sugu. Var prognozēt, ka šīs invazīvās sugas parādīšanās Baltijā var ietekmēt mūsu reģiona vietējo mārīšu faunu. Ir novērots, ka šī suga labi pielāgojas piesārņotai videi un var apdzīvot pat lielpilsētu apstādījumus. Kā ziemošanas vietu šī suga bieži izvēlas arī cilvēku celtās ēkas, tāpēc tā mēdz nonākt saskarsmē ar cilvēku. Kopš 1998. Gada zinātnieki ir konstatējuši, ka šī suga cilvēkam var izraisīt alerģiju. Pēc pasaules mediķu novērojumiem šo mārīšu izraisītā alerģija līdz šim ir konstatēta abu dzimumu cilvēkiem vecumā no 1 - 78 gadiem.
Latvijā šī mārīšu suga ir atrasta šī gada augustā kādā augļu dārzā Līvānu novadā, kur tā barojās ar laputīm. Novērotas gan vaboles, gan kāpuri, gan kūniņas, kas liecina, ka šeit šī suga arī vairojas. Arī nākošgad DU SBI zinātnieki turpinās veikt šīs sugas novērojumus minētajā atradnē Latvijā un pētīt sugas izplatības tendences Baltijā.
Kā norāda profesors Arvīds Barševskis, "... jācer, ka šīs jaunās svešzemju mārīšu ģints nosaukums Harmonia atbildīs tā tiešajai nozīmei un mūsu dabā un cilvēku veselībā pēc tās parādīšanās arī turpmāk saglabāsies harmonija...".
Jaunajai mārītei ir šīs dzimtas vabolēm ķermeņa krāsojums - melni plankumi uz oranža vai sarkana fona vai sarkani plankumi uz melna fona. Zīmējums var būt ļoti mainīgs, plankumu skaits var būt dažāds vai tie var būt pilnībā reducēti. Ķermeņa izmērs parasti ir 7 - 8 mm.