Septembris ir gana dāsns arī jaunu muzeju pienesumā. 27.septembrī Ņujorkā tiks atklāts Mākslas un dizaina muzejs (Museum of Arts & Design jeb Mad, madmuseum.org) — 12 stāvu tornis, kas patiesībā uzskatāms par 52 gadus agrāk dibinātas institūcijas jauno veidolu, tikai reizes trīs vērienīgāku — ar četriem izstāžu galeriju stāviem, mākslinieku studijām atvēlētām telpām, konferenču zāli, dizaina veikalu utt. Plānots, ka nākamā gada pavasarī muzeja augšstāvā durvis vērs restorāns, kas piedāvās 360 grādu Ņujorkas panorāmu.
Muzeja jaunās ēkas arhitekts ir Breds Klopfils no Allied Works Architecture, viņa kontā ir arī Sietlas Mākslas muzeja jaunā piebūve. Muzeju atklās ar tematisku izstādi Ikdienišķu lietu jaunā dzīve, kurā piedalīsies 40 mākslinieku no 17 pasaules valstīm, kas pārvērtīs ierastus, ikdienišķus un šķietami bezvērtīgus priekšmetus — diega spolītes, riepas, suņu siksnas, vecas brilles, telefona grāmatas u.c. masu lietas — mākslas darbos, tādējādi rosinot diskusijas par to vērtību, funkciju un identitāti. Otra atklāšanas izstāde The Tiffant&Co fonda juvelierizstrādājumu galerijā veltīta rotu vēsturei. Ekspozīcijā Elegantās bruņas. Rotu māksla būs skatāmas 130 juvelierizstrādājumu mākslas pērles no 1948.gada līdz mūsdienām.
Savu muzeju — veltījumu Austrijas laikmetīgajai mākslai — atvēris rūpnieks un mākslas kolekcionārs Herberts V.Liaunigs. 5000 kvadrātmetru lielā izstāžu telpa atrodas Neihausā, un tajā eksponēta daļa no 2150 vienību lielās īpašnieka privātkolekcijas. To veido galvenokārt austriešu mākslinieku darbi, sākot no 1950.gada, pārstāvēti arī ārzemju autori. Liauniga muzejs veidots no četrām savstarpēji savienotām funkcionālām struktūrām, galvenā ir balts kubs (160 metru garš, 13 metru plats, ar septiņus metrus augstiem griestiem). No tā terasēm paveras brīnišķīga panorāma, un kubs ir vienīgais objekts, kas pamanāms no ārpuses. Pārējās izstāžu telpas atrodas apakšzemē. Vienā no tām — pazemes kubā — aplūkojams īpašnieka lepnums — iespaidīga afrikāņu zelta kolekcija. Liauniga muzejs atvērts no maija līdz oktobrim.
17.septembrī ar Iļjas un Emīlijas Kabakovu retrospekciju jauna laikmetīgās mākslas telpa tiks atklāta Maskavā, izbijušā autobusu garāžā netālu no olimpiskā stadiona. 1926.gadā ēku, kuras īpašā zīme ir vertikālu un apaļu logu rinda, cēlis arhitekts Konstantīns Meļņikovs. Jaunās galerijas saimniece ir 27 gadus vecā Daša Žukova, oligarha Romāna Abramoviča draudzene. Abramovičam, starp citu, pieder arī iespaidīga laikmetīgās mākslas kolekcija.
Atbilstoši atrašanās vietai jaunais mākslas centrs sauksies Garage Center for Contemporary Culture, un viens no tā mērķiem esot bagātināt Maskavas mākslas ainu ar labu Rietumu laikmetīgo māk-slu. Atbilstoši Maskavas vērienam jaunā muzeja vajadzībām Žukova importējusi arī gana cienījamu konsultanti — bijušo prestižās Gagosian galerijas direktori Molliju Dentu-Broklhērstu. Līdzās izstāžu zālei "garāžā" paredzētas arī mācību telpas, teātris, grāmatu veikals un kafejnīca. Ieeja muzejā būšot brīva. Tā ambīcijas — padarīt jauno izstāžu telpu par vietu, kurā mākslinieki paši vēlētos eksponēt savus darbus. Jau izziņots, ka pēc Kabakovu retrospekcijas būs cits ne mazāk skaļš notikums — "garāžā" tikšot izstādīti darbi no Gucci bosa, izsoļu nama Christie"s īpašnieka Fransuā Pino privātkolekcijas.