Kenijas kazu gani atceras, ka pirms diviem gadiem sausuma sezonas laikā izmira trešdaļa ganāmpulka, tāpēc šoreiz nolēma ķerties pie "ģimenes plānošanas", lai ierobežotu kazu skaitu. "Mēs negribam, lai kazas vairotos šajā sausumā," vēsta O.N.Kipameto. Viņš informē, ka āzim ar savu "prezervatīvu" nākas sadzīvot aptuveni trīs mēnešus. "Pēc tam mēs to noņemam, un kazas var sākt vairoties novembrī, kad iestājas lietus periods," stāsta O.N.Kipameto.
Šovasar dažos Kenijas reģionos bija maz lietus, tāpēc masaji ar saviem ganāmpulkiem spiesti klīst no vienas vietas uz otru, meklējot labākas ganības. Daudzām masaju ģimenēm kazas ir vienīgais iztikas līdzeklis. Vietējo varas iestāžu pārstāvis Pīters Ndirangu sarunā ar BBC secina, ka "āžu prezervatīvs" ir ļoti efektīvs pretapaugļošanās līdzeklis. "Modernāk būtu turēt āžus atsevišķi no kazām. Taču tas nozīmētu, ka palielinātos izmaksas, jo ganāmpulkam būtu vajadzīgi divi gani," secina P.Ndirangu.
"Ja kazas tagad laistu pasaulē kazlēnus, viņas būtu ļoti vārgas un nespētu pabarot mazuļus," spriež P.Ndirangu. Ganu mērķis ir panākt, lai kazas vairotos lietus periodā. Ja āzis apaugļojis mātīti sausuma periodā, viņa saimniekam draud sods.
Citās pasaules malās zinātnieki mēģina izgudrot modernākas metodes dzīvnieku dzimstības ierobežošanai. Teksasas universitātes zinātnieki izgudrojuši pretapaugļošanās tabletes, ar ko varētu kontrolēt mežacūku dzimstību. Teksasā ir vairāk nekā divi miljoni savvaļas cūku, kas lauksaimniekiem katru gadu nodara 50 miljonu dolāru lielus zaudējumus.