Jau pāris iepriekšējie Sony Ericsson modeļi balansēja uz izplūstošās robežas starp tālruni un fotokameru, un Vivaz turpina šo tradīciju. 8,1 megapikseļa «knipsētājam» atvēlēta centrālā vieta uz ierīces aizmugures vāciņa un piešķirtas veselas divas pogas – viena filmēšanai, otra fotografēšanai. Turklāt tas viss satilpināts salīdzinoši mazā, vieglā dīvainas formas korpusā. Tas nav kantains, kā vairākums tālruņu, bet ar ziepju trauka formā ieliektu aizmuguri.
Vienkāršības iemiesojums
Lai arī piecas vidusmēra jaunietim aktuālas funkcijas – zvanīšana un SMS sūtīšana, fotokamera, mūzikas atskaņotājs, internets un datorspēles – piedāvā gandrīz ikviens jaunākās paaudzes tālrunis, Vivaz pelna uzslavu ar līdzvērtīgu kvalitāti visās jomās.
Aplūkosim visu pēc kārtas. Zvanīšanā un kontaktu pārvaldīšanā saglabāts Symbian operētājsistēmas labākās tradīcijas. Tas nozīmē, ka nekas nav nevajadzīgi sarežģīts, un līdz vēlamajai vietai var tik ar pāris pieskārieniem. Zvanīšanai un zvana noraidīšanai saglabāti fiziski sataustāmi taustiņi, kontaktu saraksts ritinās raiti un nejaušas piezvanīšanas iespējamība ir gandrīz izslēgta, jo divreiz uzspiežot uz adresāta vārda, atveras apakšsadaļa, nevis uzreiz izsaukts attiecīgais numurs. Svarīgākos kontaktus var iznest favorītu sadaļā vienā no pieciem sākuma ekrāniem.
Sakaru kvalitāte sarunas laikā ir laba, taču testu laikā vairākkārt tālrunis «pazaudēja» zonu pat Rīgas centrā. Pēc pāris sekunžu apmulsuma tā, protams, tika atrasta, tomēr šādi pārrāvumi Vivaz prestižam par labu nenāk.
Īsziņu rakstīšanai var izmantot gan skārienjūtīgu ciparnīcu, gan divu veidu qwerty tastatūras – mini un pilno, kā arī rokraksta funkciju. Pēdējās lietošanai nāksies ņemt talkā pie korpusa piesienamo irbuli, jo ar pirkstu rakstītos burtus sistēma var arī neatpazīt.
Arī ar interneta lietošanu 3,2 collu ekrānā viss ir vienkārši, ja vien ņemat talkā irbuli. Var iztikt arī ar pirkstiem, bet tad nemitīgi nāksies palielināt lapu, kas šajā pārlūkprogrammā nav ērti izdarāms. Datu pārraides ātrums ir teicams, jo Vivaz atbalsta HSDPA tehnoloģiju ar 10,2 megabitu sekundē lejupielādes ātrumu, kādu neviens mobilais sakaru tīkls nemaz nespēj nodrošināt. Turklāt 1200 miliampērstundu akumulators ir ļoti ekonomisks, kas ļauj klejot tīmeklī ilgi. Vidēji aktīvā lietošanas režīmā tas jālādē aptuveni reizi trīs dienās.
Kamera paliek mājās
Pārejot pie fotokameras, šoreiz lielāku uzmanību gribētos pievērst video filmēšanas funkcijai. Tas tādēļ, ka Vivaz ir viena no nedaudzajām mobilo tālruņu kamerām, kas spēj radīt tiešām ikdienā izmantojamu video. Ja vairākums tālruņu uzņem saraustītu miglu bildi, tad Vivaz kamera 1280x720 punktu izšķirtspējā uzražoto video nav kauns atskaņot pat datorā. Sony Ericsson izdevies izgatavot teicami strādājošu autofokusēšanas sistēmu un attēla stabilizatoru, kā rezultātā nepilnas sekundes laikā pēc objekta nonākšanas kadrā tiek likvidētas izplūdušās kontūras.
Fotokamera neatšķiras no citos Sony Ericsson tālruņos redzētajām, vienīgi rodas iespaids, ka šī, par spīti vārgai zibspuldzei, rada detalizētākus attēlus tumsā. Proti, tie ir patumši, taču dažādas sīkas nianses ir labi izšķiramas. Mazliet dīvaini, ka ierīcē nav pieejams zibspuldzes automātiskais režīms – apgaismojums vienmēr jāieslēdz manuāli.
Otrais Sony Ericsson jājamzirdziņš – mūzikas atskaņotājs atkal ir savā līmenī. Teicama skaņas kvalitāte, ko var izbaudīt caur 3,5 mm standarta austiņu ligzdu, pārskatāma izvēlne, kam par labu nāk līgani plūstošā skārienjūtīgā saskarne. Tā ļauj bez piepūles un nervu bojāšanas garā sarakstā atrast vajadzīgo dziesmu un apstāties tieši pie tās.
Video vērošanai šis nebūs piemērotākais tālrunis, jo 640x360 punktu izšķirtspēja un fakts, ka tas neatbalsta DivX/XviD kodeku nevairo vēlmi piepildīt Vivaz ar video failiem. Vāja kompensācija ir pat tas, ka komplektā nāk 8GB atmiņas karte, kas papildina niecīgo iebūvēto datu glabātuvi.
Pie trūkumiem noteikti jānosauc arī tālruņa «bremzēšanu». Par spīti 720 MHz procesoram, Vivaz ietur dziļdomīgu pauzi ne tikai pēc katras programmas palaišanas un izbeigšanas, bet arī brīdī, kad ekrāns pārslēdzas no vertikāla režīma uz horizontālu. Un tas patiešām krīt uz nerviem. Toties procesors kopā ar PowerVR SGX grafisko akseleratoru brīnišķīgi tiek galā ar datorspēlēm. Piemēram, tālrunī pieejamā rallija grafisko izpildījumu pirms gadiem desmit datoru lietotāji noteikti apbrīnotu.
Cerams, ka šīs kļūdas būs novērstas līdz brīdim, kad tirgū nonāks Mobilās pasaules kongresā izrādītais Vivaz pro, kas papildināts ar izbīdāmu pilnu qwerty tastatūru.