Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Trešdiena, 25. decembris
Stella, Larisa

Par reitingiem un kultūru LTV

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Skribents007
S
Šodien ir tā, ka ir vienīgais neinteresantais literārais žurnāls, vienīgais neinteresantais TV raidījums. Piekrītu, par neinteresantu kultūru daudziem skatītājiem interesanti stāstīt ir grūti. Lai tas būtu viegli, jābūt interesantiem kultūras notikumiem. To nav, TV raidījuma vadītāji, īpaši A.JUndze, ir nesagatavoti runāt dziļi un interesanti, veidot sarunu. Līdzīgi kā Langa veido savu grafomānu izdevumu "Latvju tekstus"" Honorāri veidotājiem, publicētajiem, kuru nav TV raidījuma viesiem, kultūrai piesaistītie apmierināti-naudiņa par nekvalitatīvu darbu saņemta, bet sabiedrība saņem vienīgo un nekādo tāda veida ražojumu. Ja ZA akadēmiķi, profesori manām paziņām teikuši, kaq raidījums ir slābans, tad man ir mierīgs prāts par manu vērtējumu. Līdzīgi kā ar dzejas apskatiem, kururs veidot esmu beidzis. Jo cik var skatīt klibu zirgu klumburēšanu un klausīties kā tie kleperi sevi sauc par jauniem ērzeļiem. Pareizāk būtu- veciem ēzeļiem. Pievēršamies tur, kur ir vismaz virzība uz kultūras baudītāju interesēm.
Skribents007- un
S
Dziļš ir atvars upē nevis kultūra. Nopietni sagatavotam un tēmu zinošam raidījuma vadītājam jābūt. Kultūras čarkas vadītāju daļa tādi nav. Par ZA akadēmiķiem. Gadījies runāt ar 2-3 no viņiem. No garlaicības nav ne vēsts, ja vien ir par ko runāt. Akadēmiķis ir cilvēks, kas diezgan daudz zina, viņam interesanti ar interesantu sarunbiedru. Gaidīt no ZA akadēmiķa izzinošu populārzinātnisku stāstījumu truleņiem nav īsti pareizi. Jo augstāk zinātnē, jo sarunā vairāk tēma sašaurinās. Ja tēmu vairs sarunasbiedrs nesaprot- jāpamācās vai jāmeklē citu tēmu pārzinošs akadēmiķis. Jāatrod negarlaicīgie akadēmiķi. Iesaku- Stradiņu, Spārīti,. Hausmani un līdzīgos. Ja būsiet līdzvērtīgs sarunubiedrs- nenožēlosiet iztērēto laiku.
  • 2
  • 0
Skribents007-Grietai
S
Kā 'šonedēļ teica cilvēki, kas zina Arno Jundzi- bijušie pasniedzēji un kursabiedri, tad Arno esot vienkārši un elementāri slinks, ja var tik nesagatavots iet kaut ko vadīt. Tas jau esot no studiju gadiem. Vienkārši raidījumu vadīšanā un citur nevar izbraukt ar veciem vectēva Jundzes pētījumiem, kurus pārrakstot var tapt Jundzes -bet Arno " zinātniskā" darbība. Kaut kas līdžīgs Kūļa kopētajiem Rolava tulkojumiem, vai ne? Protams, te ir nianse, ka vecā Jundzes arh'ivs ir ģimenes 'ipašumā, kur vēl arvien jābūt kādam rakstu galam, lai kāds no jaunajiem Jundzēm taptu " zinātnisks" .
  • 1
  • 0
Grieta
G
Es gan arī tā nenoliktu Jundzes vadīšanas stilu. Es skatos, man patīk - viss atkarīgs no tā, ,vai mani nteresē konkrētā raidījuma tēma, cilvēki, kas uzaicināti. Es domāju, ka Latvijas TV tiešām strādā lieli entuziasti, kas mīl Latvijas kultūru. Varbūt tiešām tur vajag kaut kādu mārketinga un dizaineru piešprici, kādu sola Beltes kungs, lai paceltu tos nabaga reitingus. Vienīgi mani bbšku šķebina tas Beltes tonis, ka viņš par vērtībām neatbild. Gribētos, lai Latvijas TV vaditājam tomēr nebūtu vienALGA, KURĀ KORU ŠOVĀ DZIEDĀT - ČASTUŠKAS IEKŠ PBK VAI LATVIEŠU DZIESMAS IEKŠ Latvijas TV.
  • 1
  • 4
un
u
kur, skribentaprāt, ir dziļā kultūra? ZA akadēmiķi ir garlaicīgākie tipi pasaulē, viņu vērtējums nav izšķirošs.
  • 2
  • 2
Sabiedriskas TV pazīmes
S
Sabiedrisks īpašums, sabiedriska pārvalde un sabiedrisks finansējums. Latvijā ir valsts īpašums, politiski parlamentāra pārvalde un valsts finansējums. Programmu politika ir tikai sekas, cēloņi meklējami medija greizā uzstādījumā.
kāzuss
k
Mīļie žurnālisti! Sāciet vienreiz strādāt un izpētiet brīnišķo sakarību starp Grūbes valsts amatpersonas statusu un viņa MistrusMedia produktu " Kulta ēdieni" , ko rādīs prime time 100g kultūras vietā.
vohomurka
v
Baudu vasaru Rīgā darbā. :) Starp citu par tēmu: vai tu domā, ka 100% šlāgerklausītājs spēj ņemt pretī arī ko citu? Es, piemēram, tādu eksemplāru redzējis neesmu... Un zinu, ka tāds ļautiņš patiešām gatavs to surogātu zīst pat pusnaktī. Tev ir citāda pieredze?
vohomurka >> Skaislei
v
Kāpēc tu domā, ka sagaidu no tevis piekrišanu? Pateicu savu uzskatu. :)
Skaisle
S
Bet es pateicu, ka Tev nepiekrītu. Precīzāk, visam,ko raksti nepiekrītu. Bet vispār jau jā- cik cilvēku tik viedokļu. Ir jau tādi, kas prot labi izteikt daudzu domas. Tādi gan ir retums, vai ne. Lūk, laikam baudi vasaru savā Austrumlatvijā? :)
  • 0
  • 0
vohomurka
v
Man divas domas par konkrēto tēmu: 1) viens komentētājs tika pieminējis Tatjanu Tolstaju un viņas "Škola zloslovja". Es mēdzu šo raidījumu skatīties - tas man patīk un ir saturīgs. Lūk, tieši Tolstaja šajā raidījumā reiz arī pajokoja par kultūrļaudīm domātā raidlaika vēlīnajām stundām - arī "Mēlnesības skola" taču tiek translēta krietni pavēlu. Tas acīmredzot ir tāds biznesa un naudas turētāju arguments - ja kaut kas paredzēts "botāniķiem", tad tie jau pacietīs, neprotestēs un gaidīs naktsstundas, lai skatītos un klausītos vērtīgus raidījumus... Bet traļi-vaļi un tingeltangeļi, lai skan un rīb "cilvēcīgā" laikā; 2) un jau teikto turpinot, otra nianse: tieši ar šādu vērtīgu raidījumu aizbīdīšanu pusnaktī nav ko cerēt, ka domājošā auditorija pieaugs! Ja ir reāla vēlme cilvēkus piepulcināt kaut kam saturīgam, tad tas jādara "ar varu" - proti, labas lietas ir skatāmas/klausāmas "normālā" laikā, bet bumsā-bumsā var baudīt augām naktīm! Tā būtu tā niecīgā pedagoģiskā piespiešana, kas sniegtu kaut mazu, bet pozitīvu rezultātu. Plašo patēriņu - kultūrkošļeni mierīgi var gremot tā pavēlāk - nav ko uztraukties, ka košļātāju aptrūksies! P.S. Un vēl par augstajām lietām un lielveikalu produktiem: mani tracina, ka "širpotrebs" tiek attaisnots un celts uz pjedestāla! Viens komentētājs minēja, ka, piemēram, šlāgeri neesot ko noniecināt - tas piederot kultūrai. Jā! Tā ir balta patiesība, BET JĀATCERAS, ka cilvēks, kurš patērē tikai šlāgeri nekad nespēs patērēt arī, piemēram, Šostakoviča un Jāņa Ivanova radīto, toties tas, kurš patērē šos manis abus minētos un vēl citus, reizumis patērē arī šlāgeri. Un tas nav ne slikti, ne mietpilsoniski ne vēl kā nebūt! Cilvēks ir attīstīts un viņam vajadzīgas abas lietas - gan smalkās, gan prastās. Bet čābiski ir ar tiem ļaudīm, kuriem dzīvē eksistē tikai prastais, primitīvais un piezemētais. Un pūst viņu stabulē, aizbildinoties ar vairākuma pieprasījumu, ir cilvēka necienīgi - ne vairāk un ne mazāk! P.P.S. 100 g kultūras pēc manas gaumes ir ļoti švaks raidījums - tiklab vadītāji, kā viņu viesi uzvedas kā aizmiguši un nolēmēti. Ja viesus es vēl varu izprast - varbūt cilvēki nav raduši uzstāties vispār un kameru priekšā sakompleksojušies pavisam, tad vadītāju, nu gan, ar mietu iztrenkājami, lai pamostas un sāk strādāt nevis klusi šļupst zem deguna! Ir taču no kā mācīties - citvalstu raidījumu vadītāji, oratora un skatuves runas skolotāji utt. Mācieties, darbojieties, neņarkstiet, un tā lieta ies! :)))
Skaisle
S
Man kādreiz patika tas ārstu raidījums Šeit un tagad. Tur runāja par tādām garīgām lietām, pēc kurām biju ļoti izslāpusi, bet toreiz tas raidījums priekš manis bija par vēlu. Reti, kad varēju noskatīties un cik saprotu, tagad tāds nav vispār. Bet - man tā patiktu - parunāt - labi, arī par seksu, bet arī par nāvi. Teiksim - kā ir - vai tiešām kā Bulgakova Volands teica - kādu pēcnāvi katrs sev izdomā tāda ir. Lūk ir tāda Dr.med.Ebensa Aleksandra grāmata Debesu valstības pierādījums. Bet vai nav tā,ka to pieņem varētu tikai dziļi ticīgi cilvēki? Esmu droša,ka ļoti daudzus interesētu šādi jautājumi. Nezinu vai šļageri ir kultūra, man personīgi vienkārši riebj šlāgeri. Kad esmu pie mammas slēdzu laukā to radio 2,jo nespēju klausīties. Tiešām kultūra ir jāaudzina. Un te atkal ir tas, ka mums ir šī problēma jāņem daudz dziļāk - kopsakarībā ar to, kas notiek mūsu izglītības sistēmā. Par vadītājiem. Nezinu kā ir tagad, bet atceros, kā kādreiz LNT K.Garklāva stāstot vienmēr kratīja līdzi galvu, kā katru savu vārdu uzsvērt gribēdama, kā ome, kas mazbērnus strostē - man tas bija tik jocīgi un traucējoši - tāda TV seja. Tā kā visam,ko raksti vohomurka, nevaru piekrist.
  • 0
  • 0
Jocīgi,
J
ka pazudis ,,zvirbulēns,,...
Skaisle
S
Nav atradis Izauru, pats ravē zemenes, vaktē pret salnām. Tā tik skaisti skan- lauku fazenda , sēdēšana zem egles zvaigznes skaitot - īstenībā - ko tur runāt - gandrīz kā verdzība.
  • 2
  • 1
Sašutināts
S
Vajadzētu iet gulēt, nevis meklēt neesošu melno kaķi tumšajā istabā, jo daļa agresīvāk noskaņoto komentētāju nepieņems nedz diskusiju, nedz viedokli. Tomēr gribas iesviest savu pagali, manuprāt, šķērsās kultūrizpratnes ugunskurā. Ikviena sistēma, tai skaitā kultūra, tiecas uz entropiju. Ja bez svešvārdiem, tad labāk tā – „jebkas, kas ir mākslīgi izveidota sistēma, tiecas vienkāršoties”. Nav gluži Lūmena citāts, bet uz to pusi ir:) Kultūra, patīk tas mums vai nē, ir cilvēka, prāta (nevis dabas) izveidota attiecību, vērtību un nozīmju kopa, kas neizveidota, neuzturēta, nebarota, tiecas atspoguļot pašas vienkāršākās, elementārākās, universālākās cilvēka dzīves puses – ēst (kulinārijas šovi), mīlēt (attiecību šovi), būt drošībā (dažādi izdzīvošana un citādas šausmināšanās šovi), baudīt (visa veida iespējamās darbības ar zvaigznēm, dziedāšanas lietas, šlāgeris kā viegli uztveramu melodisku struktūru harmonijas baudīšana u.c.). Atsauce uz Maslovu būtu gandrīz vai vulgāra:), bet tas ir viens no vajadzību svarīguma sarindojuma modeļiem. Un tad, kad augstāk nosauktais ir izbaudīts un ir pārliecība, ka tas būs vienmēr un pārpārēm – tikai tad dažiem nāk vēlme patērēt sarežģītāku kultūras produktu. Ne visiem, ne vienmēr, un, turklāt, sarežģītākas kultūras patēriņš ir jāiemācās – brīvprātīgi, ja ir interese un vēlme, vai – piespiedu kārtā, ja labi skolotāji, kas zina, kā aizraut vai piespiest apgūt kaut minimumu. Vislabāk:) - brīvprātīgā piespiedu kārtā, ko sauc par izglītības sistēmu, un kas Latvijā, acīmredzot, nedarbojas tik labi, kā gribētos. Daļa auditorijas pašaizrausies, bet lielākai daļai potenciālo skatītāju sarežģītāku kultūras patēriņu nav iemācīts gribēt – un tā to vienkārši nedarīs. Nu, nevar piespiest mīlēt Raini! Te ir vietā norobežoties no jebkāda snobisma – cilvēki ar vienkāršāku kultūras patēriņu nav ne labāki, ne sliktāki kā cilvēki, kuru kultūras patēriņa vajadzības ir sarežģītākas, viņi tikai, tīši vai netīši, ir trāpījuši savā kategorijā. Aptuvena līdzība – ja Jūs nokļūtu pilnīgi svešā valstī bez saziņas iespējām, jūs taču nevarētu ātri un veikli baudīt šīs valsts kultūras mantojumu, vai ne? Arī tie, kas neskatās „visādus ne tos simts gramus” nevar un negrib to „ēst”, viņiem „nav pa zobam”, ne nokost, ne norīt, pat ne saprast, ka tas ir ēdams. Un noticis tā, visticamāk, ir arī tādu kā nabaga „izraidītie” un „apspriestie” kultūras pārgudreļi dēļ. Ja nav nedz skolotāja, nedz pietiekami ierosinoša satura, kas pamudina aizrauties ar kultūras procesiem, tad vienkāršās kultūras patēriņa formas kļūst dominējošas. Savukārt grūbjveidīgie no savas patikas vadītiem filozofisko tēmu iejūtīgiem moderatoriem ir pārvērtušies funkcionāros, kuru devumam jābūt īsā termiņā izmērāmam. Viņi prasa reitingus un sameklē cilvēku, kas spēj TV reitingus celt. Un atrastais cilvēks dara to, kā jau uz rezultātu, reitingu orientēts vadītājs un – te sākās pats sarežģītākais – atmetot visas politiskās šļuras – pareizi dara, īsteno to, kā dēļ darbā pieņemts – ja plēnuma lēmums saka, ka koksagīzs jāaudzē kvadrātligzdās, tad tā arī darīsim! Ja vajag reitingus, tad kultūras raidījums ar zemu reitingu tajā vietā būt nevar. Ir divas izejas – paaugstināt reitingus mainot raidījuma formātu un saturu – tas nesanāk, jo citu ideju nav. Tad - likumsakarīgi – novirzīt raidījumu uz vietu, kur reitingu nozīme ir pakārtota, jo auditorijas nav skatītāju miega dēļ (naktī viņi guļ). Reitingus sabiedriskajiem medijiem, starp citu, vajag – ja nav auditorijas, tad nav neviena kas saskata sūtīto ziņu, lai cik kulturāla tā nebūtu. Kā dabūt labus reitingus ar labu saturu – par to vajadzētu lauzīt galvu ij TV vadībai, ij padomei vai kā viņus tur sauc… Pārmest sabiedriskā medija izpratnes trūkumu Beltes kungam (nepazīstu) būtu tas pats, kas brīnīties, kāpēc Microsoft Word nevar izmantot kaujas raķešu vadībai – tas ir cits instruments. Ne sliktāks, bet – citam darbam! Savukārt instrumenta izvēle jau ir viņa priekšnieku, mazliet tā kā O. Bendera gara mantinieku maigajās rokās. Tas nozīmē, ka izpratne par sabiedrisko mediju, sabiedrības vajadzību piepildījumu acīmredzot uzticēta diezgan patumšiem ļaudīm. Es viņiem savu naudu pārvaldīt nedotu; kā Jūs? Bet sabiedrība uztic vienu no salīdzinoši nelielas tautas nacionālās identitātes instrumentiem. Tas, šķiet, ir bēdīgs secinājums sabiedriskajiem medijiem, apvienotiem vai neapvienotiem. Bēdīgs secinājums Latvijai… mums visiem. Patiesi žēl.
Skaisle
S
Tas, ko es gribu uzsvērt, ka manā uztverē problēmas ir daudz daudz dziļākas. Teiksim, būtu brīnums un es varētu ar LTV1 darīt kā vien vēlos. Es liktu iekšā ļoti daudzus raidījumus par vēsturi, par kultūrvēsturi. Ļoti daudzus diskusiju raidījumus. Reizi nedēļā vai reizi mēnesī kādu šovveidīgu raidījumu par notikumiem kultūrā. Piemēram, lasīju , ka 100 gr kultūras skatītāji par 2012.gada labāko grāmatu nosaukuši Lejiņa Kamera Obskura. Tikko izlasīju. Man nepatika. No vēstures viedokļa man labāk patīk lasīt akadēmiskas grāmatas par vēsturi. Ziniet, tā ir pat īpaša bauda,neprotu to izskaidrot, bet ir. Lūk. No literārā viedokļa, no sižetiskā viedokļa - mani neuzrunāja, atstāja vienaldzīgu. Apmēram, kad ēd kūku un gaidi gaid to baudu, jo kūka taču un nesagaidi tomēr. Lūk, man būtu ļoti interesanti, kāpēc citiem šī grāmata patika, argumenti, kas bija labs šajā grāmatā. Teiksim - aizdomājos - valoda - nedzīva, neīsta,garlaicīga. Kā man ir - man ir tādi garie svārki līdz zemei, ļoti sievišķīgi - bērns saka - kā vēja mātei. Lūk, aizbraucu ar tiem svārkiem pie mammas, viņa gandrīz raud no dusmām - kāpēc es viņai tādu kaunu darot, tāds ķēms te braucot. Bet es jutos ļoti sievišķīga, moderna,teiksim - aktuāla. Bet - ne pietiekami gudra, lai ar šīm savām kvalitātēm "netramdītu" mammu. Un tā es par Lejiņa Kamera obskura valodu iedomājos - korekta, izturēta, skaitās literāra, bet , mīļie tautieši, aplam garlaicīga. Lūk, Kļavim ir grāmata Piesmietais karavīrs. Tur - par vēsturi man būtu gribējies pakasīties, kā saka - ieniezējās mūžīgā kritiķa gēns, bet tā virsvērtība - vārdā nosaukts nenosaucamais. Ģeniāli. Jā, lūk. Noteikti es tur liktu filmas visādās svešvalodās - lai mācās valodas cilvēki. Jā, ja vien man ļautu darboties ...
  • 2
  • 1
st.
s
vistrakākais ir tā lineārā domāšana šajā jautājumā. novilkt nogriezni, kuram vienā galā 100g kultūras tāds, kāds tas tagad ir, bet otrā tupi šovi. un cita nekā. un visa atbildība par 100g uzkrauta tv vadībai. bet 100g neveido tv vadība un komisija, to raidījuma vadītāji. un raidījums diemžēl nav nekāds super duper laikmetīgās mākslas virzītājspēks un spogulis. tā ir diezgan samocīta kultūras afiša, kurā jāsastūķē n-to redaktoru pienesums, lai šie nepazaudētu darbavietas. 30 minūtēs samīcīti sižeti un sarunām pa vidu atvēlētas pāris minūtes, kurās tiek uzdoti nedzīvi, primitīvi jautājumi, apmēram tādi, kā uzdod vidusskolnieki tikšanās reizēs - kā jūs sākāt rakstīt? - vai līdzīgi primitīvi, pēc kuriem uzaicinātie viesi nepagūst mutē mēli aplaist gar smaganām, kad jau sarunai dotās minūtes iztecējušas, bet skatītājs to tik vien dzirdējis kā stostīšanos vai kaut kādas nedzīvas kultūrklišejas, tās pašas, pie kurām bijām pieraduši padomju laikā. un to jūs saucat par augsto kultūru un tautas izglītošanu. tāpēc jau tas raidījums neuzrunā ne vienus, ne otrus, ne to vienkāršāko galu, ne to advancētāko, tikai kaut kādas kultūras viduvējības, tās pašas, kuras vienmēr visos laikos un iekārtās raujas tuvāk nomenklatūrai, jo nomenklatūra, arī literatūras nomenklatūra, ir viduvējību paradīze. tur ir nauda, tur ir iespēja publiski rēgoties un kačāt savu neaizstājamo svarīgumu. es neesmu pret regulāru kultūras raidījumu, tieši otrādi, es esmu par. bet lai tas patiešām ir kultūras raidījums, kurš ir interesants gan pašiem kultūras cilvēkiem, gan vienkāršam skatītājam. un tas ir iespējams, un tā ir pašu kultūras raidījuma veidotāju atbildība, nevis tv vadības vai komisijas. un nevajag milzīgas tautas masas norakstīt kā neglābjami stulbas, tikai tāpēc, ka tās nelec dārziņā no vienas otras madāmas ar pārspīlētu pašapziņu. tas ir visvienkāršākais, pateikt - es esmu ģeniāla un es esmu primāra, jo es tāda esmu un punkts, un ja kāds to nesaprot, tad ir blablabla, mēs zinam un esam dzirdējuši kas. tāda pieeja cilvēkiem augstākā mērā ciniska, snobiska (beziemeslu snobiska) un stulba patiesībā. tik lineāri skatīties uz lietām ir stulbi. atveriet apziņu un dajoš harizmu! es atvainojos, liāna, bet jūsu pašu pasākumi, tā ir reāla aprobežotība. dzeja un ETNODŽEZS. jūs domājat, ka tas ir kaut laikmetīgs. tā ir provinciāla banalitāte, par kuru izglītoti cilvēki smejas, bet jūs esat iedomājusies, ka taisat baigo svaigumu. kā vienā filmā - viņš viņu piemānīja, bet viņa domāja, ka viņu savaldzinājusi.
  • 2
  • 5
Ko
K
tu gribēji teikt, bet nepateici?
  • 1
  • 0
Skaisle
S
Labrītiņ. Es vēl tā domāju. Cik mēs visi esam neizglītoti. Lasu,ka Belte solās valsti sūdzēt tiesā par klaju likumu pārkapšanu - likumdevēju -deputātu iejaukšanos sabiedrisko mediju darbā. Lai nu kam, bet vai parlamenta deputātiem nebūtu jāzin likumi? Nebūtu jāzin savu pilnvaru robežas? Viena vienīga bezjēdzīga rosīšanās. Patiecoties aizbildņa pienākumu veikšanai es esmu sapratusi loti smagu patiesību - viena lieta, ka es nezinu likumus,lasu tos pavirši, daudz traģiskāka lieta ir , ka valsts ierēdņi un pat notāru kantori nezin likumus, visas izmaiņas likumos utt. Un vistraģiskāk ir tas, ka tiek ignorēti esošie likumi. Tie nedarbojās. Jaunajā Pastaigā ir intervija ar režisora Meikšāna tēvu. Viņš arī saka - demokrātija nedarbojas, demokrātijai ir beigas. Bet vai tā ir? To sludina visi tie, kuriem ir vara un kuri jutās ierobežoti šīs varas realizēšanā tikai savās interesēs. Teiksiet -aizveries komuniste, bet es patiešām tā domāju un neplānoju aizvērties. Lūk, Meikšāna bizness - ir cilvēki , kuri apstaigā aptiekas un izraksta to ārstu uzvārdus, kuri visvairāk receptes ir izrakstījuši konkrētās firmas medikamentus. Un tad šī konkrētā firma, konkrētam ārstam uzsauc - ekskursijas un dārgas dāvanas. Un ārsts pateicībā raksta jaunas receptes. Bizness rulē,demokrātija buksē ... Ne par tēmu un tomēr. Saka ,ka kādos kapos esot bijis uzraksts - ir vēlāks kā tu domā. Pārfrazējot - ir sliktāk ka tu domā. Jā un man vel ir domas, bet drusku arī jāpastrādā.
  • 3
  • 1
Arī patiesi žēl, piekrītu sašutināt
A
/Savukārt grūbjveidīgie no savas patikas vadītiem filozofisko tēmu iejūtīgiem moderatoriem ir pārvērtušies funkcionāros, kuru devumam jābūt īsā termiņā izmērāmam. Viņi prasa reitingus un sameklē cilvēku, kas spēj TV reitingus celt. Un atrastais cilvēks dara to, kā jau uz rezultātu, reitingu orientēts vadītājs un – te sākās pats sarežģītākais – atmetot visas politiskās šļuras – pareizi dara, īsteno to, kā dēļ darbā pieņemts – ja plēnuma lēmums saka, ka koksagīzs jāaudzē kvadrātligzdās, tad tā arī darīsim! Ja vajag reitingus, tad kultūras raidījums ar zemu reitingu tajā vietā būt nevar. Ir divas izejas – paaugstināt reitingus mainot raidījuma formātu un saturu – tas nesanāk, jo citu ideju nav. Tad - likumsakarīgi – novirzīt raidījumu uz vietu, kur reitingu nozīme ir pakārtota, jo auditorijas nav skatītāju miega dēļ (naktī viņi guļ). Tas nozīmē, ka izpratne par sabiedrisko mediju, sabiedrības vajadzību piepildījumu acīmredzot uzticēta diezgan patumšiem ļaudīm. Es viņiem savu naudu pārvaldīt nedotu; kā Jūs? Bet sabiedrība uztic vienu no salīdzinoši nelielas tautas nacionālās identitātes instrumentiem. Tas, šķiet, ir bēdīgs secinājums sabiedriskajiem medijiem, apvienotiem vai neapvienotiem. Bēdīgs secinājums Latvijai… mums visiem. Patiesi žēl./ Kā tika sameklēta valde inertajā kultūras laukā - vai tad bija diskusijas? KD slejas, diskusijas izlikās, ka tas uz viņiem neattiecas. Apbrīnojama vienaldzība. Pārlasiet savas KD skata problēmiņas attiecīgajā laika posmā. Tagad L.Langa satraucas. Bet, ja jau ir tāda iespēja dota - izteikt viedokli, tad gulēt un sauduļot, neko neredzot, kas notiek apkārt - nezinu, kas tas ir - apdomība, uzmanība, vienaldzība, aprēķins vai vēl ļaunāk. Kad Fontes pārstāve tepat Dienā ļoti apzināti rīkojās, lai tiktu atrasts vajadzīgais cilvēks, kad A.D.Cālīte atteicās balsot, vai tad tas liecināja, ka viss ir kārtībā? Kāpēc 100g kultūras klusēja, kāpēc kultūras portāli klusēja? Neko nesaprata? Tās taču bija nepārprotamas zīmes. Neprotat tulkot savlaicīgi, tagad sagaidījāt, ka 100g ieliek guļamajā laikā un TV pilns ar šovu šoviem. Ja paši neprotat veidot kultūras vidi, tad citi to darīs Jūsu vietā, un darīs to, kā viņi vēlēsies. Un ierādīs Jums Jūsu vietu, kā tas notika ar 100g kultūras. No malas šķiet, ka A.Dimants tika pierunāts un pārliecināts par I.Beltes izcilību (Grūbe esot ļoti aktīvs bijis šajā procesā - vismaz tā tika atspoguļotas TV valdes veidošanas aizkulises, ja tā nebija, atvainojos, bet pārtiekam no druskām, kas kaut kur izkaisītas..). Bet nesaprotami tas bija, ka PBK cilvēks ienāca sabiedriskajā TV kā uzvarētājs. Kultūras vidē līdz šim pilnīgi nezināms. Bieži pieminētajam A.Hermanim taisnība par mediju varu mūslaikos...
  • 9
  • 0
esse
e
Un vēl. Komentāros labi redzama tipiski latviska attieksme -a ko tā Langa te? Nav par daudz gudra? Lai ar savu gudrību pastāv malā! Fuj! Tipiska lumpeņu skaudība! No sērijas - ko viņa tik gudri raksta, ka es nesaprotu?! Vainīga viņas gudrība, nevis mana muļķība!
O!
O
Uzradies viens diplomēts stilu izvērtētājs! Visu zina! Kāds stils ir, kāds drīkst būt, kāds nedrīkst un kādu vajag, kāds labs un kāds slikts. Tas jau tiešām ir tas, par ko vajadzētu ļoti nopietni aprunāties. Nē, nav nekā nopietnāka.
  • 4
  • 3
sesse
s
par niekiem, nevis par nopietnām lietām, problēmām
  • 0
  • 0
st.
s
tāds skolnieču komentārs :) bet langas stils ir tāds pietuka krustiņa un padomju nomenklatūras krustojums. bet tāds ir daudziem kultūrsleju autoriem. ikstena arī raksta diezgan nomenklatūriski. daudzi. tas laikam tāds mantojums. kultūrmantojums no TIEM laikiem, kurus tu, mazā komentētāja, nemaz neesi piedzējusi :)
  • 2
  • 4
Nē,
N
svešvārdos taču driķst runāt. Via tev ir principiāls un pūristisks uzstādījums, ka svešvārdi ir "aizliegts V"? Un tas noteikti ir tas, ko vajag pārmest un aizrādīt? Jaunu? Nē. Bet te reiz izskanēja aicinājums izteikties rakstniekiem. Un lūk - te ir. Un tas arī ir muļķības, ka atļauts runāt-rakstīt tikai tiem, "kas principiāli kaut ko jaunu". Par diskusijas vērtu liecina kaut tas, ka mēs abi te komentējam un - vairāk vai mazāk- diskutējam.
  • 1
  • 1
sesse
s
Vai runāt svešvārdos ir gudrības pazīme? Vai tas ir kaut kas apskaužams? Vai dzejniece pasaka kaut ko jaunu, vēl nedzirdētu, diskusiju vērtu?
  • 2
  • 5
esse
e
Kā var pāris komentatori sarakstīt tik daudz muļķību! Raidijumā ir saruna. Un, ja jūs vairs nespējat sarunu dzirdēt, klausīties un iedziļināties, tad vainīgs nav raidijums, bet cilvēks, kurš vairs nespēj uztvert domapmaiņu savā dzimtajā valodā. Ja pa ekrānu neņirb bļaurīgas sejas un raibi brunči, tad - ak! - es nesaprotu! Ko viņi tur sēž un runā? - Bet runā viņi lietu, un labi runā, un idejas viņiem labas, un tonis foršs. Un saruna - diskusija ir ļoti labs formāts. Ļoti. Tā pievērš uzmanību un attīsta klausīšanās prasmes. Jāsaprot, ka attīstīts cilvēks ir tāds, kurš spēj klausīties un DZIRDĒT arī tad, ja nekliedz un neizmanto citus idiotiskus sasaukšanas un uzmanības ubagošanas trikus. Tāpēc jau viņš ir attīstīts cilvēks. Langai taisnība - kurš gribēs, raidījumu noskatīsies visur kur, ja aizliegs, arī slepus pagaldē, bet raidījuma nobīdīšana ir attieksme pret kultūru kā tādu - tā ir nobīdīšana kā tāda. Riebj!
Skaisle
S
īstenībā jau internetā var noskatīties visādus ārzemju raidījumus arī. Teiksim izlasīju Šarlotes Rošē grāmatu un man rādās interese un atradu internetā raidījumu ierakstus ar diskusijām par šo bestselleru. Piekasīšanās sīkumiem, nez vai šoreiz vietā.
  • 0
  • 0
esse
e
radio raksta ar īsu a. Nē. Intervijas un kultūras cilvēku sarunas ir arī vizuāli tīkamas. Viņi paši ir izteiksmīgi gan ārēji, gan iekšēji. Un tiesibas viņiem mani uzrunāt no ekrāna ir elementāras kultūras dzives tiesības. Vienkāršāk būtu ļaut pusnaktī interesentiem apskatīt, kā un kurš un ko un kādā krāsā ēd un no kādiem šķīvjiem. Lūk, šo trulumu lai skatās tie, kuri pusnaktī vēl neguļ, aiz gara laika staipās pa māju, mokās ar bezmiegu vai vienkārši vergo televizoram.
  • 5
  • 2
Jā, kultūra tiešām tā nav.
J
Viņai jāpazemojas, jānotrulinās un jāatnāk pie tavas popkorna bļodas, jālūdz atļauja tevi uzrunāt, jānobučo tava svētā kāja, ar kuru tu to pasper malā, un jāgaida svētbrīdis pēc mīļas atraudziņas, kad atļausi viņai sev kaut ko viltīgi iemānīt. Tāda tā ir? Tad tu pateiksi - ēēē, jāiet gulēt, aizveries, kultūra šovakar, negruzī mani, man slinkums domāt! Tā?
  • 7
  • 3
esei
e
tu pati katrā trešā teikumā piesauc-klausities, saklausit. te pa vidam vel viena komentētāja lieligi stāstija kā klausās ārzemju raidijumus, BET PA RĀDIO. klausities ir radio funkcija, tv tomēr nes dubultu informācijas plūsmu- audio un video. problēmas jau ir ar video. tas nav vizuāli baudāms, nav vizuālās informācijas ne grama. unja pie tā visa vel pieklibo saturs, tad tiešām vienigais risinājims ir nakts vidū vai internetā to raidijumu nogrūzt.
  • 3
  • 3
kultūra
k
nav sprāgusi govs ko man pa pļavu pret kalnu jāvelk aiz astes. kultūrai jāuzrunā un jānes mani. ja tā nenotiek tad msori, tas ir subprodukts ne kultūra
  • 3
  • 1
123
1
Kaa var “kulturas cilveks” vispar shadas stulbibas runat? Reitings ir atainojums tam, vai kads to raidijumu skatas vai ne. Ja reitings ir zems, - tas nozime, ka neskatas. Ja neskatas, tad, savukart, kulturas raidijums nepilda savu funkciju (izglitot utt.) un ir ar steigu sledzams! Nu nevar ar izslegtu televizoru vai ieslegtu citu kanalu taja laika nodot to augstas kulturas zinju! Taa vietaa ir janak citam raidijumam, kuru skatas. Ideali, ja tas ir kulturas raidijums, bet ja nekadi latvieshiem neinterese taa kultura, tad, atvainojiet, bet tam ir jabut kaut kam, kas interese. Isak sakot, - kultuuras raidijumiem reitings ir pat svarigaks neka parastajiem, jo daudz augstaka ir atbildiba par nekvalitativi izdaritu darbu. LTV naca preti vel tai saujinjai radinieku, kas skatas sho raidijumu un parlika cita laika, bet sakas jokaina breka.
Reitingi
R
šai gadījumā neko neapliecina. Labu kult. raid. neaskatās visi, tāpat kā labas grāmatas nelasa visi, bet tās nepārstāj būt labas.
  • 0
  • 0
123
1
Redz, te atkal paradas tas, ka tie raidijumi maz palidz prata asinashana. Tas, "kursh vainigs" neattiecas uz temu. Ari aizieshana personiskos apvainojumos diez ko labu par tiem "kulturas" raidijumiem neliecina (acimredzot, nedod vini ne prata spejas, ne ari elementaru logiku). Kas vainitgs? Es pienemu, ka izglitibas sistema vainiga, tacu tas ir cits jautajums. Fakti ir tadi, ka 1) to raidijumu vajag mazai radinieku un draugu saujinjai (to objektivi parada reitingi); 2) tas nepilda izglitojoshu funkciju, ko tam butu japilda. Par "attieksmi pret kulturu vispar" ir vel viena perle. Tad izradas mums to prime time vajag prestizha, tadas simboliskas apliecinashanas, nevis tautas izglitosanas delj? Ta sakot, paradit tiem lumpeniem-"shovu cienitajiem", kur ir vinju vieta. Nu atvainojiet, doma protams ceela, bet nez vai nodoklu maksatajiem par to butu jamaksa... Un raidijumu neskatas daudzi, skatas maz, ko atkal un velreiz parada reitingi.
  • 0
  • 0
Žēl,
Ž
ka tu sevi tā definē. Tu esi no tiem, kuriem vienmēr visi vainīgi - Langa ar svešvārdiem, vadītāji ar talantu. Raidījumu skatās daudzi. Un diskusija - tik gara un nikna - radās tāpēc, ka pārāk uzkrītoša bija reitingu un šovu cienītāju patvaļa. Un runa nav par pāris snobiem, bet par attieksmi pret kultūru vispār. Tā nav tikai pāris snobu lieta, kā domā tu, jo sava attīstibas limeņa dēļ maz ko esi spējīgs uztvert un saprast. Pats vainigs, nevis vaditāji, es vai vēl kāds. Reitings rāda, ar ko nodarbojas vidusmēra 123.
  • 7
  • 1
123
1
Velreiz, ja jau tauta ir tik dumja (nevis netalantigi raidijuma vaditaji kaa liekas man), tad prieks tiem paris snobiem 23 vakara vai internets ir istaa vieta, kur baudit savu kulturu! TV ir prieks tautas! Tas ir MASU medijs! Jeb te mes sakam skirot "tautu, kurai liedz skatities kulturu" un "masas, kuras negrib"? Neredzu nekadu pamatu, jo negrib skatities tos raidijumus kaa "tauta" taa "masas". Paslaik ne masas ne tauta neskatas to kulturu kaut gan taa iet prime time. Acimredzot tauta iesledz un tad tomer parsledz citu kanalu.
  • 2
  • 5
N
ciparniek! tu muldi tukšu! Tauta neizvēlas izglītojošus raudījumus, jo ļoti viegli ir neattīstīties un maurot līdzi šoviem. Masas (ne tauta) izvēlas vieglu izklaidi iepretī smadzeņu kustināšanai. Redzi, viņi patiešām necieš no tā, ka viņus kāds spiestā kārtā izglīto! ne-e. Nafig-pofig? Tāpat taču ir nenormāli labi! Uzliek reitingoto Randiņu un "izglītojas"!
  • 4
  • 1
123
1
Ne. Jus, "kulturnieki" nonakat pretrunas. No vienas puses - basnjas par to, ka "tauta jaizglito", no otras, ka "reitingi pofig". Zemi reitingi parada tikai to, ka tauta NETIEK izglitota un viss. Savukart, ja merkis nav tautas izglitiba, bet paris snobu izklaide (kaa saprotu pec jusu komenta), tad adekvataka vieta, kur skatities miljoto parraidi, ir nevis prime time, bet internets vai 23 vakaraa.
  • 4
  • 5
Reitings
R
nav attaisnojums nekam! Vairumu cilvēku interesē tikai pierīties un izgulēties. Un tie būs tie reitingotāji? Tie kultūras raidījumu regulētāji? Tie, kuru gaume noteiks sabiedriskās televīzijas programmu? KomercTV ideāli iztop šo cilvēku gaumei.
  • 5
  • 3
Grieta
G
Nezinu, es 100 g skatījos regulāri, ja galīgi nepatika tēma vai cilvēki - tad izslēdzu. Langas uzrunā ir arī savs racionālais kodols. Kas attiecas uz šlāgeru un šovu kutūru: man patīk dziedāšanas šovi, "Trīs vītušas rozes" un arrī zaļumballes. Kad, cikos un kas ir jārāda , lai skaitļo ciparu pētnieki. Ir taču mums statistika, grāmatvedība, reitingu profesori un raidlaika praimlainu priekšnieki. Lai viņi nosaka, kas un cikos jārāda!
fox
f
Kāpēc neviens nepainteresējas par cik naudiņām Grūbe pārdeva radio 101?Elegants pietupiens maskavai.
PK
P
Kopš kura laika sadzīves mūzika, kuru te bezgaumīgi mēģina nolamāt par šlāgeri (varētu izmantot arī anglicismu un saukt par „hitu”, literatūras analogs - bestsellers), nav kultūras daļa un nacionālās identitātes veidotājs? Busulis nodzied Langas dzeju Paula rokenrolā par bučošanos – tas slikti; „Kamēr” nodzied Maskata „Mēnesnīcas noktirni”, Langas vārdi – tikai tas ir labi? Neesmu pamanījis, ka cilvēki mēģinātu izdziedāt Piacollu virtuvē traukus mazgājot, bet „Trīs vītušas rozes” gan. Kāpēc mēs uzpūtīgi mēģinām atņemt kultūrai visu to krāsu gammu, ko tā spēj piedāvāt? Vai domājat, ka mums tāpat kā Van Gogam var gadīties šedevrs tikai no dažām krāsām? Vai tad kultūra, kas līdztekus valodai ir viena no būtiskākajām nacionālās identitātes sastāvdaļām, šodien vēl ir sadalāma „augstajā” un „zemajā”, vai arī te kāds ir Adorno nekritiski pārlasījies? Nogānot sadzīves mūziku mēs nogānām savu nacionālo identitāti. Ja nav nacionālās identitātes, tad nav jēgas no šīs valsts. Daudz laimes, mūsdienu Pietuku Krustiņi! Lai jums univerzumā fimaments iekš blū!
? < PK
?
Vai tas PK ir kā Zigmunda Skujiņa romānā ir Pēteris Krankulāns vai Pļāpu Kule? Viedoklim piekrītu ar iebildumu, ka virtuves un guļamistabu raidījumu mums gana, bet kad iziet viesistabā vai, kam negadās, lielajā zālē, tad ir čušš. Trīs vītušam rozēm nav ne vainas, bet, sašļūkot visām, jālūko vai ūdens vāzē maz ieliets. Lai Jums, PK, gabals zemes bez firmamentas un univerzuma un krūzīte valgmes no šlāgeraptaujas, kas būtu tā kā mūsu identitāte, apsveicu!
  • 0
  • 0
Ha
H
Tieši par to ir runa: ka TV ļooooti plaši piedāvā sadzīves līmeņa mākslu (šlāgerus, šovus utt.), bet paralēli absolūti neattīsta alternatīvās - uz priekšu ejošās, avangarda mākslas klātbūtni TV!!! Tā kā to pilno gammu liedz TV! Un, protams, ne tikai TV - līdzsvara trūkums ir vērojams visur. tāpēc arī raidījumu reitingi, protams, aizvelk vienā virzienā. jo, tas, arko ilvēki ir auguši, pie kā pieraduši un ko visur dzird un saņem, to arī visvieglāk sagremot un to - pieņem. Toties saturīgas sarunas bez šova šķiet apātiskas un garlaicīgas.
  • 4
  • 0
st.
s
un tā pretruna - no vienas puses saka, ka raidījums ir domāts notrulinātajai tautai, lai tā kļūtu kulturālāka, bet, kad tā pati notrulinātā tauta sāk dot pretī, tad uzreiz nosauc tautu par šlāgeru un šovu publiku un saka, ka raidījums ir jau kulturālajam procentam nevis lumpeņiem. tad kam īsti domāts šis raidījums? tā pa īstam nekādas dziļas diskusijas par kultūras faktiem tajā arī nenotiek, tā kā mākslinieki paši tajā nekādu lielo iedvesmu nevar smelties, tikvien kā ieraudzīt nozibam pazīstamas sejas ekrānā un ar vienu ausi vakariņas gatavojot paklausīties kā fonu.
  • 5
  • 1
st.
s
pilnīgi piekrītu. ja mākslinieks skatās uz pasauli kā mākslinieks viņš arī šlāgeri redz kā materiālu. māksliniekam viss un jebkas ir izmantojams materiāls, jo galvenais jau nav pašās lietās, bet pieejā. rembo, kā citējis vērdiņš grāmatas sezona ellē priekšvārdā, deklarējis, ka viņa vārda alķīmiju vaido muļķīgi zīmējumi, teātra dekorācijas (kādas nu tajos gados bija, gan jau līdzīgas mūsdienu šlāgeraptauju dekorācijām), izkārtnes, vecmodīga literatūra, erotiskas grāmatas ar pareizrakstības kļūdām, bērnu grāmatiņas, vecas operas, dumji meldiņi, naivi ritmi. bet mūsu "kulturālā" publika tik birģeriskā sašutumā šausminās par briesmīgajiem šlāgeriem un tas izskatās pēc reālas aprobežotības.
  • 4
  • 0
k
jebkurš " kulturas" cilvēks var sevi par tādu uzskatīt ja pat neatšķir radio formāta jraidijumu no tv raidijuma. 100 gramiem pašreizejā formātā ir vieta radio un ari tad ap pusnakti ne ātrāk, kur nu vel tv ejošākajā laikā. uztaisiet kārtigu raidijumu un tad pieprasiet sev labākos laikus. ps ieteikums tv vadibai kā atsijāt nespējniekus kas tik aizbildinās ka naudas nepietiek lai uztaisitu labu raidijumu. iedodiet vienreiz tam raidijumam teiksim 10 reizes vairāk naudas lai parāda ko spēj. esmu gatavs saderēt ka 99% gadijumu iegūtu tādu pat rezultātu. tādus gara nabagus uzreiz atlaist bez iespējām atgriezties

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja