Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Pirmdiena, 23. decembris
Viktorija, Balva

Vai vajag sadejoties?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
440Hz
4
Tas, ka Kultūras fondā deja būs pie skatuves jeb teātra mākslas, ir pilnīgi pareizi!
Skatuve.
S
Nu jā, deju jau drīkst dejot tikai uz skatuves! Dejot zālē uz parketa - fuj, tas nav progresīvi un moderni!
  • 0
  • 0
Ā!
Ā
Tātad NAV HORIZONTĀLĀS VĒLĒŠANĀS KO VERTIKĀLI IZPAUST. Kā ar pirkstu acī! Labāk nepateiksi!
VVZ
V
Deja ir horizontālas vēlēšanās vertikāla izpausme. (Bernards Šovs)
viss ir bijis
v
Pamatskolas programmās ne tik sen sporta stundās mācīja dejas pamatus, un tad kārtoja 9. klasē ieskaiti.Tas bija nudien vēl gadus 8- 10 atpakaļ, jo piespelēju pavadījumu sporta skolotājam. Tagad, kad sporta stundas, pateicoties ISEC tantēm,padarītas par brīvprātīgu pasākumu, bērni ne vairs sporto , ne valsi dejo.
Krīze
K
Pirmajos neatkarības gados daudzās skolās sāka mācīt bērniem ritmiku un dejas, tas bija ļoti vērtīgi! Tad uznāca krīze un tad viss tas pajuka. Atjaunot neviens netaisās -jo neesot naudas. Muļķības - mēs esam ļoti bagāti, ja jau ministrijas u.c.iestādes var šķērdēt naudu ar miljoniem un zagt nepārtraukti. Palasiet ko raksta Valsts kontrole!
Valsētājs
V
Jāsaka atklāti, man nav trāpījusies neviena disakotāja, kas mācētu arī dejot ballē. uz skatuves lēkt ar brunčiem pa gaisu - to jā. Ar tām hip hoperu meitenēm ir gadījies tā: ballē tāda uzlūdz mani uz dāmu deju, un tad jūtot, ka gribu dejot valsi, atskan izmisīgais "bet es nemāku" . Ko man darīt ar tādu diseņu beibi - sēdināt malā, vai? Bet tas jau neesot pieklājīgi. A ko tad man darīt? mocīties stumdīt viņu kā kumodi?
Reāliste
R
Latviešiem mūžīgi patīk lauzt šķēpus un kašķēties... Par deju skolu trūkumu piekrītu, to tikpat kā nav, bet par tam balles dejām - nebūt nē. Profesionālam dejotājam nekad nebūs par grūtu īsā laikā iemācīties "uzgriezt" vīnes valsi, tāpat kā labam hiphoperim polku, ja vien būs motivācija, tā ir katra paša izvēle - gluži tāpat, kā daudzi profesionāli mūziķi nespēlē džezu vai roku, ja negrib. Mūzikas skolā jau arī īpaši nemāca... Attiecībā par to kašķi, kurš no deju stiliem labāks, interesantāks un noderīgāks, domāju, ka mūsdienās daudz svarīgāk ir meklēt kopīgo, nevis atšķirīgo tajos, tad jau viss izdosies!
Deju mīļotājs
D
Piekrītu - "nebūs par grūtu īsā laikā iemācīties Vīnes valsi" . Nelaime ir tikai tā, ka NEMĀCĀS JAU - ne īsā ne garā laikā, tikai žēlojas un taisnojas par to ka nemāk un kāpēc nemāk. RHV un augstskolā, redz, ballē dejot mācīties neprasa, tātad nav jāmācās un arī nemācās!!! Varbūt Jums nosaukt konkrētus uzvārdus? Būsiet ļoti pārsteigta! Bet deju veidi visi ir labi, piekrītu, tikai balles deju atšķirībā no citām dejām, kulturālam cilvēkam Eiropā ir nepieciešams dejot sadzīvē - ballēs, viesībās, kāzās. Bez hip-hopa un baleta prasmes ir pilnīgi iespējams mūžu nodzīvot, bet bez balles valša - visai grūti!
  • 0
  • 0
Ameba
A
Nu gan tagad pavaimanāšu. Krievu laikos,kad dejoju visus 20 gadus pēc kārtas,zināju visu republiku tautas dejas,to motīvus un goda drānu īpatnības. +modernā jaunrade,principā šodien tos sauktu par koncertuzvedumiem,šoviem. Klasiskais balets mēģinājumu sastāvdaļa... Šodien... bērni iestrēgst «cūka griķos» ,bet lielākie.. o.m.g.,bet lielkoncertos a la china masu figūrskati. Ja kultūras ministri nebūtu skolā sirguši ar tizlumu,iespējams, viss būtu šodien savādāk... bet par citu pasaules ne-kārtību. Parīze... paliek baisi.
ieszītais latviskums ps
i
Vēl piekrītu Amebai - izdejojot cittautu dejas, izdziedot dziesmas , atmiņā paliek gan skolotāja stāstījums par šo zemi, gan vārdi un zilbes, soļi, tērpu nianses.Tas viss dod redzesloku.Neatsveramu - uz visu mūžu.
  • 6
  • 2
iedzītais latviskums
i
Palasiet jebkuru nolikumu skolu ansambļiem, dejām, koriem, u.c. Balsis - 2016 - LATVIEŠU dziesmas - 3 gb., gadu gadiem... Neesmu pret, bet, mīļie, pastāv taču dažādi mūzikas žanri, virzieni....senās mūzikas gabaliņi , džeza zilbītes, klasika, modernie pasaules komponisti...Tas viss aiziet konkursos secen, jo jādrillē tikai un vienīgi latvju mūzika, pie kam - t.dz. apdare, latv. komponista oriģināldziesmas.Nu tad kolektīvu vadītāji zili palikdami pārstrādā kora repertuāru, maksā apdarinātājiem...Un notis žūrijai - 4 eksemplāros - velk ar pirkstu līdzi. Vai tiešām mums tas latviskums ar mietu jādzen? Un tās vienmuļās dejas nevajadzētu drusku atjaukt ar kādu spāņu vai gruzīnu piesitienu?
  • 7
  • 2
Colombianas
C
Ai nu .. ja gribas dejot , vajag iet uz pašdarbības pulciņiem, un viss ir kārtībā. Kāda nozīme tam, kā to sauc?
Nesaprotu
N
Kas tas ir kāpēc deja jāapvieno ar teātri un mūziku??? Vai tad deja vairs Latvijā nav patstāvīgs un pilnvērtīgs mākslas žanrs. Atkal kādam gribas naudu ietaupīt uz dejas rēķina?
Deju mīļotājs
D
Redziet te jau arī parādās attieksme pret deju kā pret 3. šķiras mākslu.
  • 3
  • 2
Tautas deju dejotāja
T
Loti žēl, ka Latvijā šodien ir aizliegts mācīt tautas deju kolektīvos cittautu dejas. Vārāmies tikai paši savā vienpusīgi latviskajā lauciņā. Cittautu dejas padarīja koncertus interesantākus.Šodien latviešu dejās dominē no Krievijas paņemtais atmesto kāju un šūpojošo roku skrējiena solis - katrā dejā viens un tas pats. No puskoncerta jāiet prom, jo apnīkst skatīties vienu un to pašu. Par citu tautu kultūras apguvi un dejotāju redzesloka un erudīcijas paplašināšanas lietderīgumu ar cittautu deju repertuāra palīdzību nav vērts pat pieminēt. Visa pamatā jau ir , domājams tas, ka nav naudas tērpiem. Latviešu dejās izlīdzamies vienkārši - pelēks krekls, blūze, bruncis un bikses, tajās var dragāt visas "latviešu" dejas pēc kārtas.
raksti
r
Pilnīgi piekrītu.Reiz tv ieslēdzu kādu deju koncertu, bet tv pazuda skaņa. Kādu laiku skatījos to deju koncertu.Titros lasīju mūzikas autorus - pauls, tautas dziesma, vēl dažādi komponisti....Bet , kas mani satracināja - bērni, pieaugušie lec kā āži polku, retāk kādu trīssoli - viens un tas pats, viens un tas pats - pie jebkuras mūzikas, mainās tikai aplīši , kvadrātiņi un citi ornamenti uz skatuves. Nu pazūd dejas individualitāte tajos milzu koncertos.Un ko mēs skatāmies?Tos ornamentus!Un tā bezgalīgā polka....
  • 6
  • 0
Colombianas
C
Pilnīgi piekrītu. Kad es kaut kad 80. gados aizgāju uz TDA, mēs mācījāmies poļu deju. Bet tagad apnīk skatīties. Ja nedejo tā saucamās latviešu tautas dejas, tad sāk lēkt Paula ziņģu un Freda šedevru pavadījumā. Nav interesanti!
  • 7
  • 1
Deju mīļotājs
D
Deja Latvijā allaž ir bijusi 2. vai 3. šķiras māksla, ja salīdzina to ar mūziku un tēlotāju mākslu. Kultūras ministrijas kompetences jomu sarakstā dejas nav vispār, kā ne visai sen oficiālā vēstulē man atbildēja KM valsts sekretāre S Zvidriņa. Tātad iznāk, ka KM veiktā deju svētku kustības un baleta attīstīšana un finansēšana faktiski bijusi nelikumīga?? Labi, ka tautas deju dejotājiem izdevās izcīnīt UNESCO Pasaules kultūras mantojuma statusu, citādi kas to zina kā stāsts būtu beidzies. Ir valsts finansētas mūzikas skolas, mākslas skolas, sporta skolas, bet valsts finansētu deju skolu nav - tātad slīcēju glābšana ir atstāta pašu slīcēju rokās. Vēl viens absurds - KM absolūti neinteresē kultūra sadzīvē, kaut arī faktiski tas ir jebkuras tautas kultūras sākums un pamats. Mūsu KM vairāk būtu pelnījusi Mākslu ministrijas nosaukumu. Vēl viena ar šo faktu saistīta kliedzoša aplamība ir tas, ka mūsu kultūras augstskolu horeogrāfijas specialitāšu absolventiem tiek piešķirta kvalifikācija - horeogrāfs vai deju kolektīva vadītājs, bet viņi neprot ballē nodejot ne lēno valsi, ne fokstrotu, ne tango. Tātad nevar to ne parādīt, ne arī iemācīt savu kolektīvu dejotājiem. Sadzīves deja Latvijā ir džungļu līmenī. Pasaules slavena balerīna, RHV absolvente, uzlūgta uz lēno valsi, kautrīgi atzīstas: "Bet es nemāku!" Augstskolas Horeogrāfijas nodaļas absolvente - deju kolektīva vadītāja, izmisumā žēlojas: Man skolas direktors liek iemācīt skolēniem Vīnes valsi, bet es pati nemāku, jo augstskolā man to nemācīja!" Slaveni horeogrāfi, vērtējot šovu "dejo ar zvaigzni" runā aplamības par balles dejas satvērienu, tehniku, acīs skatīšanos un "punkta ņemšanu", utt. KM Mežaparka balles rīkotāji māca TV skatītājiem "fokstrotu", kas nepavisam nav līdzīgs fokstrotam, māca "'šīberēt", kas jau 20 gs sākumā visā pasaulē ir atzīts par neestētisku un vulgāru dejas stilu. Vai tiešām Latvijas augstskolu horeogrāfijas nodaļas ir tik nabadzīgas ka nevar saviem studentiem iemācīt pareizi dejot balles deju pašus visvienkāršākos pamata soļus, ko var izdarīt nedaudzās stundās? Nav naudas vai vienkārši negribas? Gribam mūžam būt "zemnieku tauta" ???
tomēr
t
RHV tomēr ir valsts finansēta skola
  • 3
  • 0
mmmm
m
Un???
Deju mīļotājs
D
Tieši tā, un tā naudiņa caur Kultūras ministriju RHV skolā ieripo. Izrādās - ne visai likumīgi.
  • 0
  • 0
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
"... Dejas instruments ir vienlaikus arī autors un vienīgā redzamā lieta, kas mūs padara par cilvēkiem...." - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - VIENĪGĀ? - REDZAMĀ? - LIETA? - kas mūs padara par cilvēkiem? - ir DEJAS INSTRUMENTS, kas vienlaikus ir arī autors??? (Paldiesdievam, ka deja nav mana ķermeņa lauciņš, kurā rušināmies mani vērtētu dejas kritiķe ar tik vājām izteikšanās spējām dzimtajā latviešu valsts valodā!)
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
"Deja attiecas uz visiem cilvēkiem, kuriem ir ķermenis"!!! (Uz cilvēkiem, kuriem ķermeņa nava, deja neattiecas, vai ne?) Vai dejas kritiķe nav pieslēgusies tēmai pāris gadus pirms laika? Varbūt ļaut, lai horeogrāfi un režisori vispirms uztaisa un nodemonstrē to 100-gades Deju Lieluzvedumu un TAD sākt kritizēt? Autore ir noraizējusies par to, kā varēs kopā likt tautas dejas ar baletu ar sporta dejām ar vēderdejām? Bet, vai ta' balets nav radies no tautas dejām - skotu, īru "upesdančiem (riverdance), ko izpilda ar graciozi nostieptiem kāju pirkstgaliem? Vai sporta dejās visas latīņamerikas rumbas, sambas, čačas arī nenāk no tautas dejām , kur sajaukušies spāņu, portugāļu, āfrikāņu tautas deju elementi? "Ir grūti pieņemt ne savu deju," rezumē autore 21. gadsimtā Latvijā, kur viņasprāt visi cilvēki, kuriem ir ķermenis, joprojām laikam danco tikai sudmaliņas, tikai sudmaliņas vien, un vislabprātāk iet tikai paši uz saviem sudmaliņu koncertiem? Vai tā tas bija jāsaproti?

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja