Filips Šalajevs dzimis 1929. gada 26. novembrī Kaļiņinas apgabalā, Ruceļovas ciemā, zemnieku ģimenē. Otrā pasaules kara laikā nokļuvis Latvijā un 1946. gadā iestājies Rīgas ostas skolā. Visu darba mūžu nostrādājis par augstas kategorijas instrumentu atslēdznieku Rīgas ķīmiskās mašīnbūves rūpnīcā. Pašmācības ceļā uzkrājis plašas teorētiskās zināšanas par mākslu, literatūru un 1961. gadā (32 gadu vecumā) nolēmis apgūt gleznošanu, sākot apmeklēt VEF kultūras nama Tēlotājas mākslas studiju. Viņa skolotāji bijis pazīstamais latviešu mākslinieks Uldis Zemzaris, kā arī Daina Riņķe un Harijs Kārkliņš.
1964. gadā Šalajevs sācis piedalīties mākslas izstādēs, savukārt 1975. gadā Latvijas Dabas muzejā notikusi viņa pirmā personālizstāde. Vēlāk viņš piedalījies kopizstādēs ne tikai Rīgā, bet arī Maskavā, Drēzdenē, Lielbritānijā. Mākslinieka gleznas iekļautas gan Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, gan privātās kolekcijās Latvijā un ārvalstīs.
Mākslinieks savos darbos gleznojis apkārtējo pasauli, atspoguļojot savas pārdomas par mūžīgo, nedalāmo un visā dzīvā mijiedarbību. Viņa gleznas ir vienkāršas, savā ziņā arī skarbas, nedaudz pasakainas (neskatoties uz savu reālistiskumu), reizēm sajūsmas pilnas, reizēm traģiskas. F. Šalajevs nepiemērojies pilsoņu dzīvokļu gaumei, neatdarinājis nevienu no autoritatīvajiem profesionāļiem, savukārt primitīvisms viņa darbos uzturēts tīši kā tēlojuma izpausmes veids. Šalajevs labprāt gleznojis dzīvniekus, dabas skatus, apkārtējās dzīves notikumus, grāmatu lappusēs un dzīvē satiktus cilvēkus. Daļa gleznu atspoguļo parasto ļaužu ikdienu Latvijas, jo īpaši Latgales lauku vidē. Viss redzētais, piedzīvotais un lasītais kalpojis māksliniekam par pamatu tālākai tēlu radīšanai.
F. Šalajeva gleznojumi ir pārsteidzošs retums, jo 20. gs. beigu urbāniski tendētas sadzīves atmosfērā retais mākslinieks veidojās par animālistu.
Animālists, portretists un naivās mākslas pārstāvis Filips Šalajevs miris 2008. gada 29. decembrī Rīgā.
Izstādē eksponētas mākslinieka gleznotās animālijas un portreti, kas tapuši laikaposmā no 1970. līdz 2004. gadam.
Izstādes atklāšana – 21. jūnijā plkst. 17.00.