Katrīnes Rožukalnes interaktīvā instalācija, kuras nosaukums Digitālais komposts ir arī izstādes nosaukums, aktualizē rīcības brīvības trūkumu pašam kontrolēt savu digitālajos medijos ievietoto saturu. Māksliniece uzskata, ka patiesībā šādos apstākļos informācija par cilvēku ir daudz brīvāk pakļauta dažādām spekulācijām un interpretācijām. Kā uzskata pati māksliniece: “Internets, kļūstot par mūsdienu cilvēka apziņas paplašinājumu, radījis ilūziju par bezgalīgu informācijas telpu, kas pastāv nemateriālajā plaknē, gluži kā melnais caurums. Patiesībā šis tiešsaistē ievietotais un uzglabātais informācijas apjoms aizņem reālu telpu un patērē neiedomājamu enerģijas daudzumu, kas var radīt negatīvu iespaidu ne tikai uz ekosistēmu, bet arī potenciālo darba devēju vai pat nākotnes dzīvesbiedru.”
Katrīnes Rožukalnes darbs piedāvās arī apmeklētājiem radīt savu pašportretu no tīmeklī atrodamajiem datiem par sevi, gan aizdomāties par interneta un informācijas nopietnību vai nenopietnību.
Ideju par Digitālo kompostu no citas puses aplūko Paula Dille, kas savā video poēmā Jūs nevarat iedomāties, kas notiks tālāk! aicina aizdomāties par internetu kā neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu un mūsu vieglprātību tajā iesaistīties.
Savukārt Gustavs Lociks radījis video stāstu Informācijas pieslāņojums (Spectating the Groundhog Day) skatītāju aizved virtuālā utopijā – uz planētas, kurā informācija mijas un pienāk klāt netveramā ātrumā.
Izstādi RIXC galerijā kā parasti papildinās Virtuālās Realitātes un Imersīvās mākslas programma, kur jaunais mākslinieks Māris Dejus aicina audiovizuālā ceļojumā, virtuāli iekāpjot Arta Ostupa dzejolī Kādā ostas pilsētā.
Katrīne Rožukalne ir studējusi Liepājas universitātē Jauno mediju mākslas programmā, un šogad beigusi maģistra studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Gustavs Lociks, Paula Dille un Māris Dejus šogad ir absolvējuši Jauno mediju mākslas programmu Liepājas universitātē.
Izstādes Digitālais komposts un jaunās VR programmas atklāšana – 29. jūnijā pl. 17.00.