Ievērojamu savas radošās darbības laiku – kopš 1989. gada, Deinats ir veltījis Latvijas personību portretēšanai, taču šī ir pirmā reize, kad darbi ir sakopoti vienā ekspozīcijā un tiek demonstrēti plašākai sabiedrībai. Tie ir dažādu paaudžu cilvēki, kas apliecinājuši devumu Latvijas kultūrai un sabiedriski nozīmīgiem procesiem un viņu veikums veido Latvijas vēstures daļu.
Jānis Deinats ar šo savas mākslas šķautni realizē ar līdz šim Latvijā nebijušu, bet pasaules fotomākslā patstāvīgi klātesošu un populāru izstāžu praksi – laika dokumentēšanu, klātesot populāriem cilvēkiem. Deinata fotoportreti ir sava laikmeta vizuālā liecība.
Laiki atstāj pēdas sejās. Katrā sejā savas. Tā rodas portreti. Laiki mainās. Portreti paliek. Kā starplaiki.
Ir vēl ekspozīcijas laiki. Gaismas daudzums, kas parādās sejās. Tiek fiksēta gaisma cilvēkā.
Vai tās trūkums. To rādīs laiki. Ir radoši laiki, politiski laiki, juku laiki, nelaiki.
Portreti neklusē, jo tajos ir laiki.
14.jūnijā plkst 17.30 galerijā norisināsies Jāņa Deinata tikšanās ar skatītājiem, kurā varēs noklausīties autora stāstīto par portretu tapšanas vēsturi un viņa tikšanos ar portretējamiem cilvēkiem. Ekspozīcijā redzami Vairas Vīķes- Freibergas, Egila Levita, Raimonda Paula, Māras Lāces, Ingusa Baušķenieka, Mārtiņa Freimaņa, Mārtiņa Brauna, Normunda Šnē, Kaspara Znotiņa, Gunas Zariņas, Elīnas Garančas, Marina Rebekas, Konstantīna Čulpajeva un daudzu citu pazīstamu personu portreti.
Izstāde galerijas telpās aizņems 2 stāvus. Viena no telpām veltīta izcilajai Nacionālā teātra aktrisei Elzai Radziņai. Meklējot savā arhīvā attēlus izstādei, šī gada februārī autors atrada deviņdesmito gadu sākumā izfotografētu filmu, kurai attīstīšanas laikā sabojājās emulsija. No šis filmas (kura bija ražota rūpnīcā SVEMA Šostkā, Ukrainā) iegūtie attāli bija ārkārtīgi spēcīgs pārsteigums. Vēl spēcīgāku iespaidu radīja fakts, ka Elza Radziņa ir dzimusi 1917.gadā Pirmā Pasaules kara latviešu bēgļu ģimenē Harkivā, Ukrainā. Šis apstākslis piešķira izstādei liktenīgu dimensiju.
Atsevišķa telpā skatāmi lielformāta (130x100m) attēli no autora fotosērijām Fotogrāfēju attālināti un Fotogrāfēju. Sērijas, kas tapušas Covid 19 pandēmijas laikā veido liecību par šo laiku un tā psiholoģisko tipoloģiju, vizuāli akcentējot sociālo attiecību “pārrautības” efektu un pēkšņi sajūtamo cilvēka mazuma sajūtu jaunās, nezināmās ”lielās” pasaules vidū.
Izstādes kuratore un idejas autore Diāna Barčevska. Izstādes iekārtotāja Anna Heinrihsone.