Sabiedrības iesaistes kustība Restarts lasīšanai iedrošina cilvēkus palūkoties plašāk, ko ietver vārds lasīt. Spējam nolasīt emocijas, raugoties mākslas darbā, klausoties mūziku, vērojot deju, skatoties filmu. Ar prieku veldzējamies dabas skaņās, izjūtas rodas saklausot dažādus trokšņus, jo mēs spējam iztēloties. Iztēle ir vislielākā dāvana, bezgalīgais stāsts, ar ko apbalvots katrs lasītājs.
Ideja par izstādi Izstāstīt pilsētu radās Viļņā, kas 2023. gadā svinēja 700 gadu jubileju. Tas lika aizdomāties par to, kā pilsēta atspoguļojas bērnu literatūrā. Atklājās, ka tā nav izplatīta tēma bērnu literatūrā, vēl jo mazāk – ilustrācijās. Vēsturiski daba Baltijā tika uzskatīta par drošāku vidi, kur bērniem augt. Tā tika uztverta kā labvēlīgāka, viesmīlīgāka, sniedza patvērumu, mieru un zināšanas. Turpretī pilsētas lielākoties mākslinieki attēloja kā uztraucošas, pat bīstamas vietas. Ar šo izstādi starptautiskā mākslinieku komanda vēlējās izcelt pilsētas daudzveidīgo tēlu un uzsvērt urbānās vides nozīmi bērnu grāmatu ilustrācijā. Ilustrācijas ļauj palūkoties uz pilsētvidi no dažādiem skatu punktiem. Ko pilsēta nozīmē dažādu valstu māksliniekiem? Kā kopīga pilsēta kļūst par individualizētu pilsētu? Kas veido skaistu un drošu vidi, kur dzīvot bērnam?
Izstādes koncepcijā ir trīs tēmas: 1) pilsēta kā dzīvs organisms: dažādas ēkas (krāsas, faktūras, līnijas), ielu tīkls, transports un cilvēki, kas to visu pārvalda; 2) dzīve pilsētā: svētki un ikdienas aktivitātes (veikali, amatniecība un profesijas); 3) neatklātā pilsēta: utopiska, nezināma, daudzveidīga, noslēpumaina un vilinoša.