Kinoteātrī K.Suns foruma organizētāji plašākai publikai piedāvā noskatīties dokumentālo filmu programmu "Vai viegli būt citādam?" Programmu veido filmas, kas tapušas pēdējo divu gadu laikā un izraisījušas rezonansi pasaulē. Foruma rīkotāji piedāvā filmas, kuras caur atsevišķu cilvēku likteņstāstiem aicina domāt par plašāku sociālo, vēsturisko, politisko kontekstu, kā arī par katra indivīda iespējām ietekmēt gan savu paša dzīvi, gan svarīgus vēsturiskos procesus.
Šveices režisora Ērika Bergkrauta filma "Vēstule Annai" (Letter to Anna, Šveice, Vācija, 2008) ļaus iepazīt spēcīgu personību – krievu žurnālisti un cilvēktiesību aktīvisti Annu Poļitkovsku.
Arī Baltkrievijā būt par neatkarīgo žurnālistu nozīmē riskēt ar dzīvību – par to stāsta baltkrievu režisora Aļeha Daškēviča filma "Žurnālisti" (Journalists, Baltkrievija, 2008).
Poļu režisora Miroslava Dembinska filma "Mūzikas partizāni" (Music Partisans, Polija, 2007) stāsta par jaunajiem Baltkrievijas rokmūziķiem, kuriem mūzika ir arī protesta forma, lai paustu savu attieksmi pret diktatorisko režīmu Baltkrievijā.
Filma "Neredzīgā mīlestība" (Blind Loves, rež. Jurajs Lehotskis, Slovākija, 2008) vēsta par cilvēkiem, kuri, spītējot fiziskam trūkumam – aklumam, spēj redzēt ar sirdi, rast piepildījumu savā dzīvē un būt laimīgi.
Dziļš, personisks skatījums spēj uzrunāt un samierināt pat vissīvākos pretiniekus – par to pārliecināta amerikāņu režisore Sintija Veida, kas filmā "Īpašums" (Freeheld, ASV, 2007) aktualizē jautājumu par homoseksuālu pāru kopdzīves juridisko statusu. Filma 2008. gadā ieguvusi ASV Kinoakadēmijas Oskaru kā labākā īsmetrāžas dokumentālā filma.
Poļu režisors Kšištofs Kopčinskis savā debijas filmā "Akmens klusēšana" (Stone Silence, Polija, ASV, 2007) pēta šokējošu notikumu Afganistānā, kur 2005. gadā kāda 29 gadus veca sieviete par laulības pārkāpšanu līdz nāvei tika nomētāta ar akmeņiem. Filma atgādina – ne visur pasaulē par pašsaprotamu tiek uzskatīts fakts, ka ikvienam ir tiesības pašam brīvi lemt par savu dzīvi.
Vistālāko ceļu mērojusi jaunzēlandiešu režisores Petras Bretkellijas provokatīvā filma "Māksliniece un Sudānas dvīņi" (Art Star and the Sudanese Twins, 2007). Filmas varone ir pazīstama mūsdienu māksliniece Vanesa Bīkrofta, kura vēlas adoptēt divus Sudānā dzimušus dvīnīšus, lai īstenotu savas mākslinieciskās un arī egoistiskās ambīcijas.
Latviju programmā pārstāvēs divas filmas, kuras iepazīstina ar ievērības cienīgām personībām – mākslinieku Gustavu Kluci filmā "Nepareizais latvietis" (rež. Pēteris Krilovs, Latvija, 2008) un Irīnu Piļki – dzīvesgudru un sīkstu sievieti, kura savu pārbaudījumiem bagāto mūžu spēj skatīt dzirkstošā un dzīvespriecīgā rakursā, rodot spēku sev un dodot to arī citiem ("Čiža acīm", 2007, rež. Edmunds Jansons). Savulaik abas Latvijas filmas ir veiksmīgi startējušas Baltijas dokumentālo filmu forumā kā projekti un filmas veidošanai spējušas piesaistīt vairāku vadošo Eiropas televīzijas kanālu finansējumu.
Foruma laikā būs unikāla iespēja tikties ar vairāku filmu režisoriem un pēc filmu noskatīšanās piedalīties diskusijās. Rīgā kā foruma viesi ieradīsies filmas Žurnālisti režisors Aļehs Daškēvičs un producente Volha Nikalaičika, filmas Vēstule Annai režisors un producents Ēriks Bergkrauts, filmas Akmens klusēšana režisors Kšištofs Kopčinskis.
Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar tulkojumu latviešu valodā. Biļetes cena Ls 2,10. Skolēni, studenti, pensionāri un kino profesionāļi filmas varēs noskatīties bez maksas, ja vien, uzrādot attiecīgu dokumentu, pirms seansa būs izņēmuši brīvbiļeti kinoteātra K.Suns kasē.