Problēma ir tā, ka mākslinieks Benksijs publikai ne tikai neļauj noskaidrot, kas viņš īsti ir, bet pat neatklāj savu seju zem kapuces un parasti maskējas ar smieklīgu pērtiķa ģīmīti, kas ir Benksija vizuālā zīme. Tā notika arī dokfilmas pirmizrādē pērn Sāndensas kinofestivālā – Benksijs savā maskā tika gan manīts Sāndesas ielās, taču filmas konkursa seansu ignorēja. Līdzīgi Benksijs uzvedās Berlīnes kinofestivālā, kurā filma tika demonstrēta 2010. gada februārī.
ASV Kinoakadēmijas izpilddirektors Brūss Deiviss pirmdien nāca klajā ar oficiālu paziņojumu, ka Oskaru ceremonijas laikā Kodak kinoteātrī uz skatuves "netiks laistas personas, kuru identitāti grūti noskaidrot, visiem balvu ieguvējiem būs jāuzstājas cilvēku veidolā", jo – ārpus paziņojuma teksta medijiem komentē Deiviss – "mēs taču nevaram ļaut uz skatuves pēc balvas kāpt pērtiķim, vai ne? Kaut gan publiku tas noteikti uzjautrinātu. Un ko darīt, ja uz skatuves uznāks pieci puiši mērkaķu maskās un visi paziņos – es esmu īstais Benksijs, dodiet to zelta vīriņu šurp?"
Taču iespējams, ka notiks brīnums un Benksijs pēc balvas ieradīsies "kā dzīvs". Pirms tam gan jānotiek citam brīnumam – filmai jāvinnē Oskars.
Katrā ziņā humora izjūta nav pametusi Oskara ceremonijas vadītāju – aktieri Džeimsu Franko, kurš vienlaikus ar šovmeņa lomu ir arī nominēts gada labākā aktiera kategorijā par darbu Denija Boila filmā 127 stundas/127 Hours. Franko paziņojis, ka ir gatavs notēlot arī Benksiju un saņemt Oskaru. Bez maskas.
Citās domās ir ASV Kinoakadēmijas
vadība: ja Benksijs tomēr tiks pie Oskara, pēc figūriņas tiks ļauts
kāpt filmas producentam. Jāatgādina, ka Oskari tiks pasniegti 27.februārī.